×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
3. maijs, 2013
Drukāt

Vāciju mudina palielināt algas

Foto - AFPFoto - AFP

Eiropas Savienības nodarbinātības un sociālo lietu komisārs Lāšlo Andors mudinājis Vāciju ieviest minimālo algu, lai pieaugtu patēriņa apjomi un tādējādi augtu arī citu bloka dalībvalstu eksports.

Intervijā laikrakstam “Sueddeutsche Zeitung” ES komisārs no Ungārijas sprieda, ka bloka dalībvalstīm pienācis laiks “stimulēt ekonomiku un izaugsmi” un likt punktu taupības pasākumiem un tēriņu samazinājumiem. “Taupīšana vien neradīs izaugsmi. Attīstībai nepieciešami papildus ieguldījumi un pieprasījums,” uzsvēris Andors. Tāpēc, viņaprāt, Vācijai vajadzētu palielināt minimālo algu, kas celtu atalgojumu arī citviet kontinentā un veicinātu patēriņa apjomu pieaugšanu. “Beļģija un Francija jau sūkstās par zemajām algām Vācijā,” piebilda ES komisārs. “Ja Vācijā saglabāsies zemas algas un augsts eksportpreču pārpalikums, vienotās valūtas bloks šķelsies.”

Iepriekš līdzīgus ieteikumus Berlīnei izteica gan ASV valdība, gan Starptautiskais valūtas fonds, sakot, ka Eiropas jaudīgākajai ekonomikai būtu jādara vairāk, lai attīstītu iekšējo patēriņu, kas palīdzētu arī citām eirozonas valstīm kāpināt eksporta apjomus. Arī Eiropas Komisijas prezidents Žozē Barrozu pagājušajā nedēļā pauda, ka pienācis laiks ierobežot taupību.

Tikmēr Vācijas valdība apgalvo, ka tā jau tagad attīsta iekšējo tirgu un atalgojums aizvien pieaug. Vācijā lielākajā daļā nozaru nav noteikta minimālā alga, izņemot celtniekiem, sētniekiem, pastniekiem, jumiķiem. Darbinieku atalgojumu galvenokārt regulē kolektīvie līgumi, savukārt valsts likumā rakstīts, ka darba devējs nedrīkst darba ņēmējam maksāt “amorālu atalgojumu”. Tiesa, nav vispārējs skaidrojums, ko nozīme “amorāla alga”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+