Pasaulē
Vēsture

Vāciju pārsteidz milzu kāškrusts 0

Foto: EPA/Scanpix/ETA

Novācot zemes slāni celtniecības darbu vietā vienā no Ziemeļvācijas pilsētas Hamburgas stadioniem, celtnieku acīm pavēries milzīgs nacistiskās Vācijas laiku kāškrusts.

Konstrukcijas izmērs bija 4 x 4 metri, vēsta Vācijas mediji. Kāškrustu uzgāja novembra beigās un šobrīd lielu žurnālistu uzmanību piesaistījušais objekts pēc vietējās kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāvju veiktās apskates jau ir saskaldīts un novākts.

Gigantiskais simbols jeb “nacistu laiku relikts”, kā to iedēvēja Vācijas prese, Hamburgas Bilštetas rajona stadiona malā reiz kalpoja par pamatni propagandas nolūkā liktam piemineklim, kurā bija redzams kails atlēts ar šķēpu. Pagājušā gadsimta 70. gados pieminekli novāca, bet tā pamatni pārklāja ar pusmetru biezu zemes kārtu. Nesen tika pieņemts lēmums stadionā izbūvēt jaunas ģērbtuves. Attīrot tām vietu, atklājās sen aizmirstā konstrukcija.

Pārsteigums bija tik liels, ka to novērtēt un savām acīm apskatīt aizbrauca arī vietējās pašvaldības vadītājs no sociāldemokrātu partijas Falko Drosmans. Viņa, kā arī stadionu apsaimniekojošās Bilštetas – Hornas sporta biedrības vadības un pieminekļu aizsardzības institūciju lēmums bija, ka “kāškrusts jānovāc cik vien ātri iespējams”, lai vietējā sporta biedrība, kas gluži negaidot bija nonākusi nevēlamas mediju uzmanības centrā, varētu “normāli turpināt darbu”.

Saistītie raksti
LA.lv