Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
12. februāris, 2015
Drukāt

Vācu abstrakcionista gleznu pārdod par 46,3 miljoniem dolāru

Foto: AFPFoto: AFP

1988. gadā tapusī "Blau" toņos un formu izkārtojumā ļoti līdzīga supercenu sasniegušajai "Abstraktes Bild".

Par dārgāko no dzīvajiem Eiropas māksliniekiem kļuvis vācu gleznotājs Gerhards Rihters, raksta “The Telegraph”.

Viņa glezna “Abstraktes Bild” pārdota Sotbija izstādē par 46,3 miljoniem dolāru. “The Telegraph” norāda, ka privātam kolekcionāram pārdotā glezna ir viena no paša mākslinieka mīļākajiem darbiem.

Rihters, kurš šonedēļ nosvinēja 83. dzimšanas dienu, ir viens no pieprasītākajiem mūsdienu māksliniekiem gan muzeju, gan privātajās kolekcijās.

“Abstraktes Bild” tapis 1986. gadā, un mākslinieks personīgi lūdzis iepriekšējam gleznas īpašniekam, lai tā tiktu uz ilgu laika periodu aizdota Ludviga muzejam Ķelnē, garantējot, ka cilvēki varēs darbu apskatīt.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+