×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
10. aprīlis, 2018
Drukāt

Vācu Evaņģēliski luteriskā baznīca Latvijā kļūs par LELB Vācu nodaļu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācu Evaņģēliski luteriskā baznīca Latvijā (VELBL) kļūs par Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Vācu nodaļu.

Kā aģentūru LETA informēja LELB, pērn oktobrī tika sākts darbs pie vienošanās projekta par VELBL pievienošanos LELB izstrādes.

Darba grupa ir izskatījusi vairākus koncepcijas variantus VELBL pievienošanās LELB procesa organizēšanai, ņemot vērā baznīcu Satversmes, likuma par Latvijas Evaņģēliski luterisko baznīcu un Reliģisko organizāciju likuma tiesību normas.

Sarunu rezultātā, ņemot vērā LELB Bīskapu kolēģijas sēdes lēmumu un VELBL Sinodālās komisijas lēmumu, baznīcas ir izvēlējušās vienu no koncepcijas variantiem – VELBL pievienosies LELB kā Vācu nodaļa LELB sastāvā, realizējot šo procesu pakāpeniski un veicot izmaiņas baznīcu Satversmēs un grozījumus ārējos normatīvajos aktos.

Lai nodrošinātu Vācu nodaļas autonomiju LELB sastāvā, baznīcas ir vienojušās, ka pēc pievienošanas LELB Vācu nodaļai ir nepieciešams saglabāt juridiskās personas statusu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Interesanti kā vēlēšanās apsaimniekot Pētera baznīcu sieviešu ordinācijas pretinieki apvienojas ar sieviešu ordinācijas aizstāvjiem. Melnsvārči vienojas ap piķi. Pretīgi un patiesi.

Draugiem Facebook Twitter Google+