Apbrīno

Vācu kinorežisora Kristiana Pecolda retrospekcija Eiropas Mākslas kino dienā 16

Publicitātes foto

Otro gadu pēc kārtas art house kinoteātru organizācijas CICAE un Europa Cinemas rīko Eiropas Mākslas kino dienu, kurā simtiem kinoteātru visā pasaulē svin Eiropas filmu bagātību un daudzveidību ar programmām, kas veidotas īpaši par godu šim notikumam. Kinoteātris “Kino Bize” arī šogad piedalīsies svinībās, kas norisināsies svētdien, 15. oktobrī.

Beidzot Eiropas kino apmeklētājiem un kaislīgajiem art house kinoteātru darbiniekiem ir pašiem savas svinības – Eiropas Mākslas kino diena! Kinoteātris “Kino Bize” programmu sāks ar bērniem veltītu seansu animācijas filmai “Burvju māja” par pamestu kaķēnu, kas nokļūst burvju mākslinieka apgādībā. Pēc seansa tiks rīkotas radošas situāciju spēles, kurās atklāsies sadarbības un draudzīguma priekšrocības.

Turpinājumā sekos vācu kinorežisora Kristiana Pecolda pēdējos desmit gados veidoto filmu izlase. Pecolds ir viens no ievērojamākajiem mūsdienu vācu režisoriem, ko saista ar Berlīnes skolas reālismu un politiskajām tēmām un kurš bauda savas karjeras augstākos novērtējumus. Pēdējās trīs filmas ir ieguvušas arvien spožākus apbalvojumus, kinokritiķu un skatītāju uzslavas. Eiropas Mākslas kino dienas programmā būs redzamas filmas “Jerihova” (Jerichow, 2008, nominācija Venēcijas kinofestivālā), “Barbara” (Barbara, 2012, Berlināles apbalvojums par labāko režiju) un “Fēnikss” (Phoenix, 2014, Sansebastjanas kinofestivāla FIPRESCI žūrijas apbalvojums).

Vakars tiks noslēgts ar kinoteātra “Kino Bize” pirmizrādi godalgotā režisora Domes Karukoski jaunākajai filmai “Toms no Somijas” (Tom of Finland, 2017), ko septembrī izrādīja Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā un kas atklāj drosmīga mākslinieka un geju kultūras ikonas Touko Lāksonena dzīvesstāstu.

Vairāk par Eiropas Mākslas kino dienu:
Kinoteātri ir būtiska kultūras jomas sastāvdaļa, kas bagātina apkārtesošās kopienas. Kinoteātri pulcē cilvēkus vienkopus neatkarīgi no to vecuma, izcelsmes, izglītības vai ieņēmumiem. Art house kinoteātri ir visā Eiropā un attīstās vietās ar veiksmīgu infrastruktūru un spēcīgām atbalsta organizācijām. Eiropas Mākslas kino diena tiecas atbalstīt kinoteātrus reģionos, kur nav savas lokālās art house kinoteātru biedrības, un kopumā vairot art house filmu atpazīstamību un nozīmi.

Visas filmas tiks demonstrētas ar subtitriem latviešu valodā, bet bērnu rīta animācija būs ierunāta latviešu valodā.

LA.lv