×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
20. decembris, 2016
Drukāt

Vācu skolā Stambulā aizliegti Ziemassvētki (2)

Foto: LETA, LA.lv kolāžaFoto: LETA, LA.lv kolāža

Vācijas Federatīvā republika izteikusi nožēlu par to, ka Istanbul Lisesi – vienā no Stambulas vācu skolām, kuru daļēji finansē Vācijas valdība – aizliegts svinēt Ziemassvētkus, dziedāt Ziemassvētku dziesmas un pat stāstīt par šiem svētkiem, ziņo “Deutsche Welle” izdevums krievu valodā.

Tāpat ģimnāzijas vadība, iepriekš par to nebrīdinot, aizliegusi skolas korim piedalīties tradicionālajā Ziemassvētku koncertā VFR vēstniecībā.

Vācijas Ārlietu ministrijas vadība izteikusi nožēlu par jaunajiem aizliegumiem. “Mēs nesaprotam Istanbul Lisesi vadības lēmumu,” teikts Ārlietu ministrijas paziņojumā. “Ļoti žēl, ka šogad aprāvusies tradicionālā pirmssvētku kultūru apmaiņa.

35 vācu skolotāju algas Istanbul Lisesi apmaksā Vācijas valdība, taču šo elitāro skolu ar senām tradīcijām apmeklē tikai turku tautības skolēni, atšķirībā no citas Stambulā izvietotas vācu skolas Alman Lisesi. Tai ir oficiāls VFR Izglītības un kultūras ministrijas apstiprināts Vācu skolas aiz robežām statuss.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lai musulmaņu mēsli atdot Konstantinopoli (stambulu) tās īsteniem īpašniekiem – kristiešiem!

  2. Apd—- re ko panākuši un pretreakcijas joprojām nav…KĀPĒC ??? Kā mēs atļaujam kādam noteikt svinēt vai ne- mūsu svētkus??? Viņi taču mūsu maizi ēd.. kā man riebj šī neadekvātā “cilvēkmīlestība”

Draugiem Facebook Twitter Google+