×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. marts, 2015
Drukāt

“LA” lasītājs: Kārlis Ulmanis – vadonis, kas aizrautu jaunatni

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Izlasot “LA” 18. martā publicēto rakstu “Mazpulki un skauti pabērna lomā”, negribot uzjundīja nīgrums: cik ilgi pļāpāsim par patriotisma trūkumu tautā? Šādus viedokļus presē un dažādos saietos dzirdam un lasām regulāri, bet tos nedzird un nelasa tie, kam tas būtu jādzird.

Patriotisms pats no sevis neradīsies, ja nebūs vadonis un sistēma, kas visā valstī to īstenos. Mēs, kas mācījāmies skolās Latvijas pirmskara gados jeb Ulmaņlaikos, visi vēl neesam izmiruši, atceramies un paši darbojāmies skautu un mazpulku organizācijās. Pilsētās galvenokārt skauti, laukos – mazpulki. Skolā par to atbildēja skolu pārziņi. Tik smalks vārds kā “direktors” vēl nebija izgudrots. Pagastos atbildīgie bija agronomi un rakstveži. Pēc skolas beigšanas 21 gada vecumā mazpulcēni stājās citā valsts mēroga organizācijā – aizsargos. Šo sistēmu tautā iemiesoja izcilākais un populārākais, bet mūsdienās bieži ķengātais prezidents Kārlis Ulmanis.

Neviens no atjaunotās Latvijas valsts prezidentiem nav spējis tautā sēt tādu nacionālā gara iedvesmu kā K. Ulmanis. Mums šodien nekas jauns nav jāizgudro. Ir tikai jāatrod jauns vadonis, kas spētu aizraut jaunatni ar savu degsmi un ideāliem, kā to spēja K. Ulmanis. Nupat ir īstais laiks atmest savstarpējās partiju intrigas un beidzot ievēlēt prezidentu, kuram sekotu tauta.

Alfrēds Leja,

45. Aizvīķu mazpulka saimes vecākais

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+