×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Vadošo Eiropas koru dienās TENSO – divi pasaules pirmatskaņojumi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

2007. gadā dibinātajā Dānijas Nacionālajā vokālajā ansamblī pulcēti 18 labākie dāņu dziedātāji.

Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava aicina uz Eiropas vadošo koru nedēļas lielkoncertu “Simfonijas un pasakas”, kas notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros 18. oktobrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā, portālam LA.lv pastāstīja Latvijas Koncertu sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Lielkoncertā piedalīsies RIAS kamerkoris no Berlīnes, Dānijas Nacionālais vokālais ansamblis, Latvijas Radio koris, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Diriģenti Sigvards Kļava, Hanss Kristofs Rādemanis un Markuss Krīds, un tajā skanēs Ērika Ešenvalda un Līgas Celmas-Kursietes pasaules pirmatskaņojumi.

Bružēvica stāsta, ka vadošie kori izveidojuši Eiropas profesionālo kamerkoru tīklu – TENSO, radot spēcīgu kormūzikas attīstības platformu, kas aktualizē svaigākās koru kultūras tendences Eiropā. TENSO ir unikāls un vēl nebijis projekts, kuru iniciējis Latvijas Radio koris un kurš ir ietverts Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā. Šī tīkla ceļi no 17. līdz 22. oktobrim satiksies Latvijā, lai mēs būtu liecinieki krāšņai un multikulturālai koru panorāmai.

18. oktobra lielkoncertā “Simfonijas un pasakas” dzirdēsim divus pasaules pirmatskaņojumus – inuītu pasaku Ērika Ešenvalda interpretācijā opusā “The First Tears” un Līgas Celmas-Kursietes “Sirmās dvēseles” pēc Kārļa Skalbes pasakas ar tādu pašu nosaukumu. Hansa Kristofa Rādemaņa vadībā kori satiksies Igora Stravinska “Psalmu simfonijā”, kurā, paša autora vārdiem, viņš esot “simfonizējis psalmu dziedājumus”. Koncertā dzirdēsim arī Olivjē Mesiāna, Luidži Nono un Ģērģa Ligeti skaņdarbus.

2007. gadā dibinātajā Dānijas Nacionālajā vokālajā ansamblī pulcēti 18 labākie dāņu dziedātāji. Kolektīvs reprezentē labākās ziemeļu koru skaņas kvalitātes – caurspīdīgumu, dzidrumu, tīrību un apbrīnojamu precizitāti, kas iet roku rokā ar daudzpusīgu dinamiku. Ansambļa plašais repertuārs aptver laiku no renesanses līdz mūsdienām. 2012. gadā ansamblis ieguva prestižo Vācijas Echo Klassik mūzikas ierakstu balvu.

Berlīnes RIAS kamerkoris ir viena no Eiropas izcilākajām kormūzikas vienībām, kas regulāri uzstājas kopā ar Berlīnes filharmoniķiem un tādiem diriģēšanas grandiem kā Herberts fon Karajans, Lorins Māzels, Klaudio Abado, Daniels Barenboims un daudziem citiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+