Latvijā
Kriminālziņas

Vadošo lomu cilvēku kontrabandā uzņēmušies čečeni 16

Foto – Timurs Subhankulovs

Vadošā loma nelegāla personu pārvietošanas tīkla izveidē pie Latvijas-Krievijas robežas ir čečenu tautības organizētiem noziedzīgajiem grupējumiem, liecina Valsts robežsardzes sniegtā informācija Saeimas aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai.

Šie čečenu tautības pārstāvji ir Krievijas pilsoņi un personas ar bēgļa statusu Eiropas Savienībā (ES). Par personu nelikumīgu pārvietošanu 2016.gadā aizturēto čečenu tautības personu īpatsvars bija 60%, bet 2015.gadā – 28%. Skaitliski pērn par Vjetnamas pilsoņu pārvietošanu robežsargi aizturēja – 31 čečenu tautības pārvietotāju.

Kopumā pagājušā gadā par nelikumīgu “zaļās” robežas šķērsošanu aizturētas 376 personas. Salīdzinoši 2015.gadā tika aizturētas 476 personas. Lielākā daļa pērn aizturēto bija Vjetnamas, Krievijas un Indijas pilsoņi. Lielākā daļa ārvalstnieku aizturēti par Latvijas-Krievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu. Pērn valsts iekšienē par nelikumīgu ārējās robežas šķērsošanu aizturēti 66 trešo valstu piederīgie, no kuriem lauvas tiesu veidoja Vjetnamas pilsoņi.

Pagājušā gadā 315 trešo valstu pilsoņi “zaļo” robežu šķērsoja 54 organizētās grupās. No kopā pērn aizturētajiem 52 pārvadātājiem 39 bija paši šķērsojuši “zaļo” robežu, bet pārējie sagaidīja nelegālos imigrantus Latvijas pusē vai nodrošināja viņu tālāku uzturēšanos vai pārvietošanos Latvijas teritorijā. Lielākā daļa pārvadātāju bija Krievijas valstspiederīgie.

Saistītie raksti

Pērnais gads raksturīgs ar to, ka pieauga nelegālās imigrācijas spiediens uz Latvijas-Krievijas robežas, bet samazinājās uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. To apstiprina arī kaimiņvalstu sniegtā informācija, norāda Valsts robežsardze.

Pagājušā gadā galvenā tendence bijuši tāda, ka personu nelikumīga pārvietošana pāri robežai notiek lielās grupās, bet tālāk viņu transportēšana tiek veikta ar vieglajām automašīnām vai minibusiem, sadalot personas mazākās grupās. Šādu transportēšanu var veikt dažādu, savstarpēji nesaistītu organizēto grupu pārstāvji. Turklāt nelegālās migrācijas nodrošināšanā tiek ieguldīti arvien lielāki finanšu līdzekļi, norāda Valsts robežsardzē.

LA.lv