Foto – Timurs Subhankulovs

Vadošo lomu cilvēku kontrabandā uzņēmušies čečeni 4

Vadošā loma nelegāla personu pārvietošanas tīkla izveidē pie Latvijas-Krievijas robežas ir čečenu tautības organizētiem noziedzīgajiem grupējumiem, liecina Valsts robežsardzes sniegtā informācija Saeimas aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Šie čečenu tautības pārstāvji ir Krievijas pilsoņi un personas ar bēgļa statusu Eiropas Savienībā (ES). Par personu nelikumīgu pārvietošanu 2016.gadā aizturēto čečenu tautības personu īpatsvars bija 60%, bet 2015.gadā – 28%. Skaitliski pērn par Vjetnamas pilsoņu pārvietošanu robežsargi aizturēja – 31 čečenu tautības pārvietotāju.

Kopumā pagājušā gadā par nelikumīgu “zaļās” robežas šķērsošanu aizturētas 376 personas. Salīdzinoši 2015.gadā tika aizturētas 476 personas. Lielākā daļa pērn aizturēto bija Vjetnamas, Krievijas un Indijas pilsoņi. Lielākā daļa ārvalstnieku aizturēti par Latvijas-Krievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu. Pērn valsts iekšienē par nelikumīgu ārējās robežas šķērsošanu aizturēti 66 trešo valstu piederīgie, no kuriem lauvas tiesu veidoja Vjetnamas pilsoņi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagājušā gadā 315 trešo valstu pilsoņi “zaļo” robežu šķērsoja 54 organizētās grupās. No kopā pērn aizturētajiem 52 pārvadātājiem 39 bija paši šķērsojuši “zaļo” robežu, bet pārējie sagaidīja nelegālos imigrantus Latvijas pusē vai nodrošināja viņu tālāku uzturēšanos vai pārvietošanos Latvijas teritorijā. Lielākā daļa pārvadātāju bija Krievijas valstspiederīgie.

Pērnais gads raksturīgs ar to, ka pieauga nelegālās imigrācijas spiediens uz Latvijas-Krievijas robežas, bet samazinājās uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. To apstiprina arī kaimiņvalstu sniegtā informācija, norāda Valsts robežsardze.

Pagājušā gadā galvenā tendence bijuši tāda, ka personu nelikumīga pārvietošana pāri robežai notiek lielās grupās, bet tālāk viņu transportēšana tiek veikta ar vieglajām automašīnām vai minibusiem, sadalot personas mazākās grupās. Šādu transportēšanu var veikt dažādu, savstarpēji nesaistītu organizēto grupu pārstāvji. Turklāt nelegālās migrācijas nodrošināšanā tiek ieguldīti arvien lielāki finanšu līdzekļi, norāda Valsts robežsardzē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.