×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Vahtangova teātris ved uz Rīgu Rima Tumina izrādi “Uzsmaidi mums, Dievs”

Foto: vakhtangov.ruFoto: vakhtangov.ru

19. un 20. aprīlī uz “Dailes” teātra skatuves ar Rima Tumina režisēto izrādi “Uzsmaidi mums, Dievs” viesosies Jevgeņija Vahtangova Maskavas Akadēmiskais teātris.

Kaut arī izrāde tikai viena, viesizrādēs ieradīsies divi aktieru ansambļi. Latvijas skatītāji redzēs Sergeju Makovecki un Alekseju Guskovu, Viktoru Suhorukovu un Jūliju Rutbergu, Vladimiru Simonovu un Jevgeņiju Kņazevu, Viktoru Dobronravovu un Alekseju Kuzņecovu.

“Uzsmaidi mums, Dievs” ir astotais un līdz šim pēdējais Rima Tumina darbs Vahtangova teātrī. Rims Tumins ir Krievijas Federācijas Valsts prēmijas un Lietuvas Republikas Nacionālās prēmijas laureāts, “Zelta Maska” un daudzu citu balvu saņēmējs. Izrādes pamatā lietuviešu-izraēliešu rakstnieka Grigorija Kanoviča (1929) romāni “Uzsmaidi mums, Dievs” un “Kazlēns par diviem grašiem”. Izrādes veidošanā piedalījušies režisora divi seni sabiedrotie, slavenais komponists Fausts Latens un scenogrāfs Adoms Jacovskis.

…Arestēts akmeņkaļa Efraima Dudaka (Sergejs Makoveckis/Vladimirs Simonovs) dēls: viņš šāvis uz ģenerālgubernatoru. Efraima kaimiņos ciematā Lietuvā dzīvojošā ūdensvedēja Šmules-Sendera (Aleksejs Guskovs/ Jevgeņijs Kņazevs) dēls aizbraucis uz Ameriku, un viņam tur, briesmīgi pat teikt, ir automašīna! Un viņam tur ir bērni ar dīvainiem vārdiem Džordžs un Eva! Bet nabadzīgajam Avneram Rozentālam (Viktors Suhorukovs) bērnu nav, un arī garā vājš palicis: agrāk Rozentāls bija tirgotājs, bet viņa veikaliņš nodega…

Tagad šie trīs dodas nezināmajā tālē – uz Viļņu. Viņiem ceļā jāpavada vesela nedēļa, ko piepilda tikšanās un šķiršanās, bīstami un negaidīti brīži, kāzas un bēres, smieklīgas un bēdīgas sarunas. Un veltīgi Šmules-Sendera ratiem, kurus velk vecs kleperis, mēģina dzīties pakaļ Efraima iemīļotā, aizkustinošā Kaziņa (Jūlija Rutberga) ar zvaniņu uz trauslā kakla.

Rims Tumins stāstu par došanos ceļā pārvērš mistērijā, par teiksmu par katru no mums. Režisors saka: “Lai arī kur mēs brauktu, lai arī kur mēs ietu, mēs braucam un ejam pie mūsu bērniem. Bet viņi dodas un brauc no mums pretējā virzienā aizvien tālāk un tālāk. Un mēs ar viņiem nekad nesatiekamies…”

Biļešu cena 30-70 eiro, daļa no biļešu tirdzniecībā iegūtajiem līdzekļiem tiks ziedoti Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcai insulīna sūkņu iegādei bērniem ar cukura diabētu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+