Foto-Stock.xchng

Vai 2. grupas invalīdam pienākas pavadonis? 1

“Vai 2. grupas invalīdam ar kustību traucējumiem šogad pienākas pavadoņa pakalpojumi?” 
Inta Akmeņlauka Talsos

Reklāma
Reklāma

 

Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Lasīt citas ziņas

Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas un sociālā darba politikas departamenta vecākā referente Liene Žvirble skaidro, ka asistenta pakalpojums ir paredzēts, lai ārpus mājokļa veiktu darbības, ko cilvēks savas invaliditātes dēļ pats nespēj. Tā ir, piemēram, nokļūšana uz veikalu vai ārstniecības vai citām iestādēm, lai saņemtu pakalpojumus, arī piedalīšanās sabiedriskās aktivitātēs.

No šā gada 1. janvāra tiesības pašvaldībā pieteikties uz asistenta pakalpojumam ir cilvēkiem ar I vai II invaliditātes grupu, pamatojoties uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) atzinumu par šādu nepieciešamību.

CITI ŠOBRĪD LASA

VDEĀVK sniedz atzinumu par asistenta pakalpojuma nepieciešamību cilvēkam, kuram ir noteikta I invaliditātes grupa redzes traucējumu dēļ vai I vai II invaliditātes grupa funkcionēšanas ierobežojumu dēļ. Tās ir slimības vai anatomiskie defekti, uz kuru pamata ir izsniegts atzinums par medicīnisko indikāciju noteikšanu speciāli pielāgota vieglā automobiļa iegādei un pabalsta saņemšanai transporta izdevumu kompensēšanai apgrūtinātas pārvietošanās dēļ. Tie var būt arī abu augšējo ekstremitāšu anatomiski defekti (amputācijas plaukstu pamata līmenī vai augstāk) vai garīgās veselības traucējumi.

Šie nosacījumi atbilst Ministru kabineta 2012. gada 18. decembra noteikumiem Nr. 942.

Savukārt asistenta pakalpojumus ir tiesīga sniegt fiziska persona, kurai ir darba vai personiskā pieredze saskarsmē ar invalīdu. Asistenta pakalpojumu viens cilvēks var sniegt vairākiem, bet tikai līdz 40 stundām nedēļā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.