×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. marts, 2013
Drukāt

Vai 2. grupas invalīdam pienākas pavadonis?

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

“Vai 2. grupas invalīdam ar kustību traucējumiem šogad pienākas pavadoņa pakalpojumi?” 
Inta Akmeņlauka Talsos

 

Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas un sociālā darba politikas departamenta vecākā referente Liene Žvirble skaidro, ka asistenta pakalpojums ir paredzēts, lai ārpus mājokļa veiktu darbības, ko cilvēks savas invaliditātes dēļ pats nespēj. Tā ir, piemēram, nokļūšana uz veikalu vai ārstniecības vai citām iestādēm, lai saņemtu pakalpojumus, arī piedalīšanās sabiedriskās aktivitātēs.

No šā gada 1. janvāra tiesības pašvaldībā pieteikties uz asistenta pakalpojumam ir cilvēkiem ar I vai II invaliditātes grupu, pamatojoties uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) atzinumu par šādu nepieciešamību.

VDEĀVK sniedz atzinumu par asistenta pakalpojuma nepieciešamību cilvēkam, kuram ir noteikta I invaliditātes grupa redzes traucējumu dēļ vai I vai II invaliditātes grupa funkcionēšanas ierobežojumu dēļ. Tās ir slimības vai anatomiskie defekti, uz kuru pamata ir izsniegts atzinums par medicīnisko indikāciju noteikšanu speciāli pielāgota vieglā automobiļa iegādei un pabalsta saņemšanai transporta izdevumu kompensēšanai apgrūtinātas pārvietošanās dēļ. Tie var būt arī abu augšējo ekstremitāšu anatomiski defekti (amputācijas plaukstu pamata līmenī vai augstāk) vai garīgās veselības traucējumi.

Šie nosacījumi atbilst Ministru kabineta 2012. gada 18. decembra noteikumiem Nr. 942.

Savukārt asistenta pakalpojumus ir tiesīga sniegt fiziska persona, kurai ir darba vai personiskā pieredze saskarsmē ar invalīdu. Asistenta pakalpojumu viens cilvēks var sniegt vairākiem, bet tikai līdz 40 stundām nedēļā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+