×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. septembris, 2015
Drukāt

Vai Āboltiņas mantinieks? Vēl pagaidiet. Saruna ar Jāni Rozenbergu (14)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Latvijas Avīze” viesojās Cēsīs, lai tiktos ar novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu. Cēsnieks pārstāv partiju “Vienotība” un arī tajā ir domes priekšsēdētājs. Viņu pēdējā laikā uzcītīgi min kā vienu no iespējamiem Solvitas Āboltiņas “mantiniekiem” – reizē ar bijušo eirokomisāru, citu vidzemnieku – Andri Piebalgu. Rozenbergs tiek pieteikts arī kā kandidāts uz augstākajiem amatiem valdībā.

– Lūdzu, īsumā iepazīstiniet ar sevi “LA” lasītājus. Viņiem vēl esat jauns, maz zināms cilvēks.

– Esmu cēsnieks daudzās paaudzēs. Pētījumos tiku līdz piektajai paaudzei, par tālāku vēsturi gan nezinu. Esmu beidzis Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāziju, absolvējis Vidzemes augstskolu un no 2001. gada sāku darba gaitas Cēsu pašvaldībā. Biju attīstības nodaļas speciālists un vadītājs, pēc tam izpilddirektors, domes priekšsēdētāja vietnieks, un iepriekšējās vēlēšanās mērs Šķendera kungs man atstāja vietu un amatu. Strādāt pašvaldībā man ļoti patīk. Aizrauj tas, ka neilgā periodā vari redzēt paliekošas lietas, kas paveiktas. Bieži ir gandarījums, ka tas būs mantojumā cēsnieku bērniem un mazbērniem. Ar lepnumu pilsētas viesiem rādu lietas, ko aiz sevis atstājis mans vectēvs, būdams mākslinieks dekorators. Kāpnes lejup uz Cēsu Pils parku vai Skolēnu rotas pieminekli. Gribētos, lai arī manu veikumu tā kādreiz novērtētu pēcnācēji.

“Vienotībā” iestājos 2011. gadā, esmu salīdzinoši jauns biedrs. Biju “Latvijas ceļā”, taču nepārreģistrējos, kad ceļinieki apvienojās ar Šlesera partiju. Kādu laika sprīdi dzīvoju kā brīvs pilsonis brīvā valstī ar brīviem politiskiem uzskatiem.

– Tagad esat atpakaļ valdošajā partijā, un patlaban “Vienotība” pievērš cilvēku uzmanību. Pārsvarā ar nesaprašanos, kas netiek paturēta iekšienē, bet laužas uz āru. Jums kā krietnam, godīgam politiķim, kurš nav apkalts politbirojā un uz Rīgas bruģa, var jautāt pēc atklātas atbildes – kāpēc krīt “Vienotības” reitings?

– Trīs iemeslu dēļ, bet tas ir mans subjektīvs viedoklis. Pirmkārt, ja iecerētie procesi valstī nenotiek tik strauji, kā sabiedrība gribētu, ja vidējā alga un labklājība neaug zibens ātrumā, tad pliķus saņem un cieš tās partijas, kas ir valdošās un uzņēmušās atbildību. “Vienotība” ir spēks, kas visilgstošāk Latvijā atradies pie varas, un tādām partijām pienāk brīdis, kad atbalsts sāk sarukt. Un, ja vēl ir minētā iekšējā nesaderība un pretrunas personiskās lietās, kuras prese veikli uzķer un izpauž sabiedrībai, tad tas neveicina reitinga kāpumu. Treškārt, jau labu laiku neesam spējuši piedāvāt saturu – tās tēmas, kas vēlētājiem šķiet aktuālas, vajadzīgas un tāpēc liekamas partijas dienaskārtībā. Tā vietā vairāk nodarbojamies ar ugunsgrēku dzēšanu, iekšējo ķildošanos. Cilvēki redz, spriež: kamēr “Vienotība” netiks galā ar “iekšlietām”, tikām nevar gaidīt labu piedāvājumu, mērķtiecīgu virzību būtiskos jautājumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Āboltiņai nav mantinieki, tikai konkurenti.

 2. Jauns, talantīgs cilvēks. Savas pilsētas patriots. Esmu cēsiniece un redzu viņu kā pozitīvu un iedvesojošu personību, kura ir ieinteresēta virzīt Cēsis uz augšu. Tieši šī cilvēka iniciatīvas un optimisma dēļ drīzumā ar ģimeni pavisam atgriežamies Cēsīs, lai savu darbu un resursus ieguldītu pilsētas attīstībā.

 3. LECĪGS ZAĻKNĀBIS, KAS PALĒNĀM VEIDO SAVU PIEKRITĒJU LOKU!!! Slikti tas nav, bet LABI ARĪ NĒ!!! Gan jau tos izveidojušos ragus dzīve aplauzīs kā visiem bez izņēmuma, kas tēmē augstāk par savu pēcpusi!!! NAV SLIKTI PĒC VARAS TIEKTIES, BET NE JAU TĀDĀ VEIDĀ!?? Pirms kāds viņu gatavojas aizstāvēt, Cēsis nav tālu un tur cilvēku ar domājošu galvu ir arī starp jaunajiem, jo visi nav karjeristi, kas iet pāri līķiem!? Āboltiņa arī iet pāri līķiem, ir lecīga, pašapmierināta un neanalizējoša persona!!! Sākt ar SEVI IR SEVIŠĶI GRŪTI, TO VISI NEVAR! PALDIES, KA IR VĒL KO VĒLĒT!

 4. Āboltiņas mantinieks. Ar šādu apzimējumu tikai politisku kapu rakt. Patiesībā, lai cik simpātisks būtu šis vīrietis, tomēr rīkojas Vienotības garā – būvē savu mazo “impēriju” Cēsīs. Ar svītu un padotajIem. Pārējie ir melni un maziņi. Pilsētā nav darba, tikai izklaide. Arbalstu no pašvaldības saņem tikai tie, kuru intereses sakrīt ar valdošo kliķi.

 5. Jā.Vienotībai ir pienācis vienots beigu sākums. Diemžēl līdz šim visas lielās ,vadošās(izņemot ZAĻOS -ZEMNIEKUS, LAUKU POLKAS LĒCĒJUS UN FOKSTROTA DEJOTĀJUS)partijas nav spējīgas vilkt ilgāk par 10-12gadiem.Politiķu kvalitāte,izglītības līmenis(valstiskā skatījumā),tautsaimniecības lietu pārzināšana un Latvijas pilsoņu dzīves praktiskās saprašanas līmenis, katostrofāli krīt.
  Jaunie politikā nenāk(tie kas varētu saprast),vecie padzīti(arī tie ,kas bija godprātīgi un varēja dot savu artavu valsts attīstībā)kā noziedznieki.Ļoti daudz jaunu ,spējīgu un zinošu cilvēku bija TAUTAS PARTIJĀ.
  No tās silītes joprojām barojas.Arī šis jaunais ,iespējams,perspektīvais līderis vēl brauc uz oranžo vadoņa ieliktā fundamenta(koncertzāle,biblioteka,ielas u.t.t) un plūc laurus.
  Tauta gaida,kas nu būs par jauniem darbiem,tad varēs vērtēt praktisko pusi.Lai veicas,varam novēlēt!
  Kopumā Latvijā ar politiķiem ir galīgi bēdīgi!

 6. Ja Āboltiņas mantinieks, tad labu NEKO NĀKOTNĒ NESASKATU!!! BŪS VĒL TRAKĀK KĀ PIE ĀBOLTIŅAS!!!
  ŠO KADRU DZIRDĒJU LATVIJAS RADIO UN NOŠAUSMINĀJOS PAR VIŅA CINISMU!!! LECĪGS!!! ..!!!

  • Lecīgs. No kurienes to ņēmi. Jauni brauc strauji un viņiem ātri vien liekas, ka visgudri. Tas nekas, otrādi – viņš saka, ka viņam nepietiek politiskās pieredzes vadīt tādu lielu partiju -… tas nenozīmē tavu secinājumu, ka lecīgs. Izlasīju visu rakstu, saskatīju, ka – Rozenbergs ir ļoti saturīgs, gudrs, ir jāaug un tas nav slikti.

 7. To, kad latviešu bērnus un sirmgalvjus ,un sievietes stāvoklī burtiski dažus desmitus gadu iepriekš lopu vagonos izsūtīja uz Krievijas ziemeļu daļas vergu nometnēm=kaut kā īpaši nepiemin …,bet tā rezultātā šie paši genocīda pret latviešu tautu veicēji un viņu bērni un bērnu bērni kā bēgļi ,imigranti un okupanti skaitā 500 000 ir pārņēmuši Latviju….izdaram secinājumus…(sun)

 8. man izskatās,ka LV grimst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Atbildēt

  Parādiet man kaut vienu Vienotības biedru,kurš būtu,piedodiet,manuprāt, normāls ,par valsti domājošs , deputāts,tur es redzu tikai zaķus,kamparus, āboliņus,čigānus,mazspējīgos reiriņus,honkongas junkurus un pārējos mutesbajārus, kuri visu valsti drīz atdos bēgliem ,kuri ,daudzi ir bagātāki par savas valsts iedzīvotājiem un kuri, iespējams, drīz varētu pārvērsties par zaļajiem cilvēciniem /ja nepildīs viņu prasības/

  • Vienlaikus likās, ka labi izglītota, spējīga, gudra ir juriste Karina Korna. Nudien kūdījos – no likumiem viņa neko nesaprot, neiedziļinās jēgā un atbalsta tautu iznīcinošus šedevrus. Man liekas, ka viņa nāk no JL vai SCP, bet nogrimusi rutīnā un nekam neder. Tauta teiktu – kā politiķe stulba.

 9. Muļķim ir jābut, lai balsotu par Āboltiņu vai viņas sačakarēto partiju.

 10. Būtu stājies VL.

 11. – Notiks tas pats, kas ar Titavu?
  – Tieši tā! Bet tā ir – politiskā partija ir kolektīvs. Iekšienē var diskutēt par visām lietām, bet uz āru komunikācijai ir jābūt saskaņotai. Tas attieksies uz visām partiju apvienībā ietilpstošajām partijām – “JL”, PS, “SCP” un citām.

 12. Diemžēl, |vienotība sagrāva divas partijas PS un SCP un tajā, kā kādreiz Latvijas Avīzē teica zaglīgais Zaķis – ja Jaunajam laikam nepakļausies īe satelīti, būs Dana Titava liktenis.
  Lasi:– Jūs minējāt, ka nākamajā Saeimā svarīgākajiem vajadzētu būt ekonomiskajiem jautājumiem, tāpēc grūti būtu sadarboties ar sociāldemokrātiem. Bet arī Štokenberga partijas ekonomistiem viedoklis diezgan bieži atšķiras no valdības īstenotās politikas. Piemēram, viņi uzstājīgi iesaka lata devalvāciju. Vai jūs spēsiet vienoties?
  – Štokenberga partija nav bijusi valdībā, nav uzņēmusies atbildību ne par vienu nozari. Tiklīdz tas notiks, es domāju, retorika būs krietni mērenāka. To noteiks arī “Vienotības” programmas vadlīnijas. Ja atsevišķi “Vienotībai” piederīgi indivīdi ilgtermiņā turpinās kaut kādā veidā dezorganizēt apvienības darbu, tad būs jāmeklē risinājumi.
  – Notiks tas pats, kas ar Titavu?

  Nu, tas jau ir noticis ar PS – Valdi Kristovski, Aigaru Štokenbergu, Sandru Kalnieti un ļoti daudziem citiem.

  Tagad laiks krist Jauna Laika politbirojam!!!!!!!!!!!

  Vietā jānāk patiesi citiem, bez Jaunā Laika pret tautu agresīvajai politikai. JL politika vienmēr ir bijusi prettautiska, buržuāziski nekaunīga.

Draugiem Facebook Twitter Google+