×
Mobilā versija
-5.3°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 19. februāris, 2018
23. janvāris, 2017
Drukāt

Vai amatu saglabās ASV vēstniece Latvijā? (5)

REUTERSREUTERS

ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita saglabās savu amatu, jo ir karjeras diplomāte, nevis politiski nozīmēta.

Pēc lūguma komentēt ziņas, ka Donaldam Trampam kļūstot par ASV 45.prezidentu, no amatiem atbrīvoti visi politiski ieceltie Savienoto Valstu vēstnieki, ASV vēstniecībā aģentūrai LETA apliecināja, ka šāda veida izmaiņas vēstniecībā Latvijā nenotiks, jo Petita ir karjeras diplomāte.

ASV vēstniecības preses atašejs Metjū Tompsons norādīja, ka ASV prezidenta oficiālās pārstāves Latvijā pienākumus Petita turpinās pildīt līdz pat sava termiņa beigām 2018.gada nogalē.

“ASV vēstnieki visa pasaulē, kuri amata pienākumus beidza pildīt piektdien, 20.janvārī, bija politiski nozīmēti diplomāti. Viņu pienākumus uz laiku uzņemsies vēstnieku vietnieki, kas ir ASV ārlietu dienesta karjeras diplomāti, apmācīti pildīt vēstnieka pienākumus gadījumā, ja to nevar darīt vēstnieks,” skaidroja Tompsons, norādot, ka tas ir standarta process prezidentu maiņas laikā.

Viņš arī apliecināja, ka ASV turpinās cieši sadarboties ar Latvijas valdību un citiem partneriem Latvijā, cieši strādājot pie plaša jautājumu klāsta, ieskaitot aizsardzību un drošību, tirdzniecību un investīcijas, kā arī apmaiņas programmas.

Jau vēstīts, ka Tramps pieprasījis, lai visi vēstnieki, kurus amatos iecēlis iepriekšējais prezidents Baraks Obama, amatus pamet līdz 20.janvāra dienas vidum, turklāt lēmuma izpildīšana nevar tikt atlikta.

Trampa pārejas komanda pirmdien paziņoja, ka attiecībā uz vēstniekiem, kas lūguši pagarināt viņu amata termiņus, nebūs “nekādu izņēmumu”, arī ne attiecībā uz vēstniekiem ar maziem bērniem.

Amatus zaudējuši 80 vēstnieki, kas ASV pārstāv ārvalstīs un struktūrās, vai arī ir iecelti konkrētiem jautājumiem, kā piemēram vēstnieks globālajiem sieviešu tiesību jautājumiem. Līdz ar šo soli daudzas valstis varētu palikt bez Senāta apstiprinātiem vēstniekiem daudzus mēnešus. Politiski ieceltu vēstnieku apstiprināšana ir ilgstošs process, ko veic Kongress.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Petita, kas ir karjeras diplomāte Ārlietu dienestā, no 2013.gada ir ASV Ārlietu ministrijas Eiropas un Eirāzijas jautājumu biroja, Rietumeiropas jautājumu biroja direktore. No 2010. līdz 2013.gadam viņa ir bijusi ASV Ārlietu ministrijas Starptautiskās narkotiku apkarošanas un tiesību aizsardzības biroja Politikas plānošanas un koordinācijas nodaļas vadītāja. Vairākus gadus viņa darbojās kā padomniece ASV vēstniecībā Krievijā, kā arī bija Politiskās nodaļas vadītāja ASV vēstniecībā Austrijā.

Petita savu bakalaura grādu ieguva Vassera koledžā Ņujorkā, savukārt maģistra grādu viņa ieguva Mičiganas Universitātē.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. kaut nu liberāļu slavētāja pazustu

  2. ja jau tramps atbalsta izraelu un izraela sajusmaa par trampu- tad vestniece protams paliks latvija lai saktu celt jaunas mitnes////

  3. Kādēļ Latvijai tā neveicās? Tad iznāk, ka mums vēl te divus gadus smadzenes pūderēs liberatu ieliktene?

  4. 99,99% ka nesaglabās viss amatu, jo vēstnieciba jau nu dikti ļoti uz prettrampa akcijām iespringa.

    • Un vispār tādi “karjeristi”, kas “liek visas olas vienā groziņā”, nebūtu uzskatāmi par pietiekami kvalificētiem profesionāļiem. Īpaši jau – diplomātiskajā sfērā.

Draugiem Facebook Twitter Google+