Woman dying her hair at the beauty salon
Woman dying her hair at the beauty salon
© Andres Rodriguez – Fotolia.com

Ar tādu matu krāsu pat nevarēju iziet uz ielas: Kā mājās iegūt solīto toni? 0

Nesen veikalā iegādājos matu krāsu. Uz iepakojuma bija norādīts, ka matu krāsa pēc nokrāsošanas būs gaiši opāla blonda. Bet, man par lielām šausmām, mati pēc nokrāsošanas bija ļoti tumši pelēkbrūni… Daudz netrūka līdz melniem. Pirms krāsošanas mani mati bija ļoti gaiši blondi, iepriekš krāsoti ar šīs pašas firmas krāsu. Un tā jau nav pirmā reize, kad rezultāts kardināli atšķiras no solītā. Kā jākrāso mati, lai iegūtu solīto toni? Ar tādu drausmīgu matu krāsu es pat nevarēju iziet uz ielas, cepuri galvā devos pēc balinošas krāsas. Bet mati nu ir stipri bojāti un krāsa joprojām tumša. Jāgaida, kad šī krāsa nomazgāsies. 
Sandra L. Rīgā

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Izvēloties krāsu veikalā, lielākā daļa sieviešu pievērš uzmanību tikai paraugam un ir neapmierinātas, jo matos krāsa bieži izskatās citādi. Nevar cerēt, ka iegūsit tādu pašu matu toni kā uz iepakojuma, jo modelei var būt atšķirīga dabiskā matu krāsa. Tādēļ rūpīgi jāizpēta krāsu tabula, kas ir uz iepakojuma. Tabulā precīzi norādīts dabiskās matu krāsas tonis, kura krāsošanai līdzeklis ir paredzēts. Citādi var sanākt, ka krāsa nav bijusi pietiekami stipra, lai tumšos matus nokrāsotu blondus.

– Lai varētu paredzēt balināšanas rezultātu, jāņem vērā dabiskā matu tonalitāte. Ja ataugušās saknes, piemēram, bijušas pelēcīgas, izvēloties nepiemērotu matu krāsu, pēc balināšanas saknes var kļūt zaļganas, jo matu dabiskajos pigmentos ir bijusi zilā krāsa, bet balinot mati kļūst vairāk vai mazāk dzelteni. Sajaucoties zilajam un dzeltenajam, neizbēgami veidojas zaļš tonis. Zaļais sūnu tonis ir visspēcīgākais, kas var būt uz blondiem matiem, – skaidro friziere modelētāja Solvita Fricberga. – Iegādātā matu krāsa var nebūt balinoša, bet gan domāta gaišu matu tonēšanai. Tumšiem matiem jeb matu saknēm tā neko nevar padarīt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Diemžēl nepastāv vienots krāsu apzīmējuma standarts, katrai firmai ir savs. Apzīmējumi – cipari un burti – ir atšifrēti ražotājfirmas kataloga aizmugurē krāsu riņķa veidā.

Katrai matu krāsu ražotājfirmai ir dabisku krāsu palete – tās ir tīras krāsas bez pustoņiem. Krāsas dziļumu jeb pakāpi apzīmē ar cipariem no 1 – 10 (dažkārt – līdz 12). Piemēram, L’Oreal ar ciparu 1 apzīmē melnu krāsu, ar 2 – izteikti tumši brūnu, ar 10 – blondu, bet ar 11 – 12 – visgaišāk blondu.

Ja uz iepakojuma ir norādīti papildu cipari aiz komata, tie apzīmē toni. L’Oreal tas ir: 1 – pelēks, 2 – violets, uz gaiša toņa – perlamutra, 3 – zelta, 4 – ruds, 5 – mahagonijs (sarkans ar violetu), 6 – sarkans, 7 – zaļš (sarkanu toņu neitralizēšanai). Ja pēc punkta ir divi cipari, tad pirmais apzīmē pamattoni, otrais – otro toni, kas parādīsies vājāks. Rezultāts ir divu toņu savienojums. Ja uz iepakojuma ir rakstīts, piemēram, 8,42, tas nozīmē, ka krāsas dziļums – 8 (gaišbrūns) + pirmais tonis 4 (ruds) + otrais – violets (uz gaišā toņa parādīsies kā pērļu), tas ir, savienojot divus toņus, veidosies maigs, vēss, gaiši brūns tonis ar iesarkanu mirdzumu.

Savukārt papildu nulle aiz cipara norāda, ka krāsā ir lielāka krāsojošo pigmentu koncentrācija, kas aizkrāso sirmus matus, kuri pigmentu gandrīz nesatur. Piemēram, ar 10,0 L’Oreal apzīmē – ļoti gaiši blonds, ir ieteicams sirmu matu krāsošanai, bet ar 10 – normālu matu krāsošanai.

– Toņi, kas redzami krāsu paletē, ir vairāk vai mazāk likti uz baltajiem toņiem (gaišiem matiem), – norāda friziere modelētāja. – Ja krāsas numurs ir virs 9, 10, tas norāda, ka tā ir krāsa, kas nedaudz balina. Ja matu krāsai nav pievienota balinoša viela, tad tumšas matu saknes neizdosies izbalināt, tikai ietonēt, – mati sanāks rudi.

Reklāma
Reklāma

Ja pēc neveiksmīgas matu krāsošanas tonis nav pievilcīgs, izskatās netīrs un neviendabīgs, vislabākā izvēle situācijas uzlabošanai ir vērsties pie profesionāla friziera. Pieredzējis meistars lietos nekaitīgus krāsas noņemšanas preparātus, kas parasti nav pieejami brīvā pārdošanā.

Ja tomēr pieņemat lēmumu situāciju uzlabot patstāvīgi, jāatceras – lai sasniegtu toņa viendabīgumu, jāizvēlas tikai tumšāka toņa krāsas, kas atšķiras no esošā vismaz par diviem līmeņiem. Citādi dažādu toņu laukumi spīdēs cauri. Un noteikti nedrīkst matus balināt, jo tas var situāciju pasliktināt! Neveiksmīgi nokrāsotus matus balinot, tonis kļūst nenoteikts un slikti izskatās. Piemēram, balinot rudus matus, iegūst vēl spilgtāku rudu toni.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.