×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. augusts, 2012
Drukāt

Vai apmeklēsiet Rīgas svētkus?

Foto-LETAFoto-LETA

Agnija Rjazanceva, pārdevēja: “Vēl neesmu domājusi, vai apmeklēt kādu Rīgas svētku pasākumu, un to programmā neesmu pat ielūkojusies.

 

Vienīgā brīvdiena šajā nedēļas nogalē man būs sestdien. Tad arī lemšu – ja man būs noskaņojums iet cilvēkos, meklēšu programmā kādu sev interesantu norisi un turp arī došos. Sportiskas aktivitātes un gadatirgi mani īpaši nesaista, tāpēc izvēlēšos kādu koncertu. Vislabprātāk klausos rokmūziku, džezu vai klasisko mūziku un ceru, ka svētku programmā atradīšu arī kādu savai gaumei atbilstošu pasākumu. Esmu dzirdējusi, ka šogad Rīgas svētku programma ir tiešām daudzveidīga.”

Pēteris Vanags, students: “Brīvdienās man būs daudz darāmā, tāpēc vēl neesmu nolēmis, kādus Rīgas svētku pasākumus apmeklēšu. Arī svētku programmu pētīšu pirms došanās uz pilsētas centru, kad man būs brīvs brīdis. Man nepatīk, ka Rīgas dome uzaicinājusi svētkos piedalīties arī Krievijas grupu “Mumij troļļ”. Tā tiek apliecināta piederība lielajai kaimiņvalstij, nevis savai valstij Latvijai. Tomēr uz svētku lielkoncertu krastmalā es droši vien aiziešu un nelaidīšu garām arī uguņošanu.”

Anna Andrejeva, mājsaimniece: “Man ir divi mazi bērni, un es noteikti izmantošu Rīgas svētku piedāvātās iespējas labi pavadīt laiku kopā ar viņiem. Piektdienas pēcpusdienā interesants solās būt pasākums Bastejkalnā, noteikti apmeklēsim arī Rīgas Mākslas telpu un atrakcijas Vērmanes dārzā. Protams, mēs nelaidīsim garām arī lielkoncertu krastmalā, lidaparātu šovu un uguņošanu. Arī svētku tirdziņos Vecrīgas laukumos noteikti būs ko redzēt. Vismaz svētdien svētku norises vietās pavadīsim visu dienu. Šo un to par plānotajiem pasākumiem esmu dzirdējusi un lasījusi ziņās, taču sīkāk programmu pētīšu pa ceļam uz pilsētas centru. Ar maziem bērniem nekad nevar zināt, kas viņiem patiks labāk, kur viņi gribēs uzkavēties un kuri pasākumi viņus garlaikos. Mēs ar vīru pieskaņosimies viņu interesēm.”

Zaiga Skudra, pensionāre: “Kopā ar mazbērniem svētdien apmeklēšu Vērmanes dārza atrakcijas un grāmatu tirdziņu. Nelaidīsim garām arī svētku gājienu un lidmašīnu šovu krastmalā. Īpašas sajūtas sagaidu pasākumos Alberta ielā. Rīgas svētkos biju arī pērn un atceros, ka klusā centra ielās līdzās jūgendstila ēkām varēja baudīt tādu svētku gaisotni kā manu vecāku jaunības laikos. Taču vakara koncertu un uguņošanu es, visticamāk, vērošu mājās televīzijā. Es labprāt svētku norisēs pavadītu visu dienu, bet tik garas stundas stāvēt kājās un staigāt pa pilsētu man būtu par grūtu.”

Uzziņa

* No šodienas līdz 19. augustam Rīgas svētku laikā var apmeklēt aptuveni 60 dažādus pasākumus 41 norises vietā gan Rīgas centrā, gan Kalnciema kvartālā Pārdaugavā, Sarkandaugavā, Mežaparkā, Juglā, Biķernieku sporta trasē un Vecmīlgrāvī. Lielākā daļa no tiem pieejami bez maksas.

* Svētku laikā pilsētā noteikti satiksmes ierobežojumi un vairākās vietās autotransporta vai pat gājēju satiksme būs slēgta. Taču 18. un 19. augustā bez maksas varēs izmantot pilsētas sabiedrisko transportu, ir norīkoti papildreisi, kā arī mainīti maršruti atbilstoši svētku norises vietām.

* Pasākumu programma un sīkāka informācija pieejama svētku mājas lapā www.rigassvetki.lv.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+