×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Vai atbalsta likme par govīm samazināta? (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kāpēc tika samazinātas atbalsta likmes par slaucamām govīm, bet iepriekš par to neviens neinformēja? Vai arī Eiropas Savienības maksājumiem, ko saņemsim rudenī, netiek plānots samazinājums? Zemniekiem tagad neklājas viegli. Ja notiek pēkšņas pārmaiņas, esam izmisumā. ZAIGA KĀRSAVAS NOVADĀ

Zemkopības ministrijā skaidro, ka Eiropas Savienības brīvprātīgā saistītā atbalsta likme 2015. gadā par slaucamo govi samazinājās no provizoriski aprēķinātajiem 139 eiro uz 125 eiro, taču tas esot bijis zināms.

Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktors Zigmārs Ķikāns apliecina, ka, informējot par atbalsta iespējām, ministrija katrreiz norādījusi – 139 eiro ir tikai provizoriskā likme. Faktiskā likme tiek aprēķināta tikai tad, kad ir apkopota informācija par kopējo atbalsttiesīgo slaucamo govju skaitu. Aprēķināšanas kārtība ir noteikta Ministru kabineta 2015. gada 10. marta Nr. 126 135. punktā, un tā nemainīsies līdz 2020. gadam.

Patlaban publiskotā atbalsta likme par 2016. gadu 158 eiro apmērā par slaucamo govi arī ir tikai provizoriska. Pēc 2015. gada pieredzes var secināt, ka, visticamāk, par šo gadu likme samazināsies, jo atbalsts tiek piešķirts arī par pirmpienēm, ne tikai par slaucamām govīm, kam jau ir beigušās standarta laktācijas un sasniegts 5500 kg izslaukums vai 4500 kg izslaukums bioloģiski turētām slaucamām govīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ko īsti saprot ar vārdu “atbalsts” ?
    Man izskatās, ka tā ir no mūsu budžeta atdota tirgotājiem nauda.
    Tātad, maksājam mēs visi, lai tirgotāji varētu uzturēt augstas cenas, kaut daļa no mums to produktu nemaz nepērk?

  2. Domāju, ka jautājums bija par valsts subsīdijām, kur atbalsts tika samazināts vairāk kā uz pusi.

Draugiem Facebook Twitter Google+