×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. maijs, 2012
Drukāt

Vai atbalstāt kultūras ministri?

Pirmdien kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība) žurnālistiem sacīja, ka jūtas “apgāzta ar atbalstu” darbam amatā. Aptaujā skaidroju kultūras jomas cilvēku attieksmi pret ministri un viņas darbību.


 

Džemma Skulme, gleznotāja:

“Neesmu iedziļinājusies Ž. Jaunzemes-Grendes klupienos kultūras ministres amatā, bet tie man šķiet saprotami. Tā var notikt ar katru, kurš sāk strādāt jaunā jomā. Atceros ministres publiskās uzstāšanās masu medijos vēl pirms darba valdībā, kad viņa ierindojās zīmīgo personību lokā, kuras varētu ieņemt pozitīva līdera pozīciju sabiedrībā, un joprojām viņa man šķiet cilvēcīgi simpātiska. Ministrei noteikti piemīt labas vadītājas spējas, bet, iespējams, pagaidām darbā jaunajā amatā ieturēts pārlieku straujš pārmaiņu kurss. No līdzšinējiem Latvijas kultūras ministriem viņa ir vismazāk kultūrai piederīga, tāpēc tagad viņu ir vieglāk pazemot. Ieteiktu ministrei vairāk paļauties uz kultūras darbinieku piedāvājumu, analizēt savas līdzšinējās kļūdas un turpināt darbu. Savukārt no Latvijas Kultūras alianses puses vēl būtu pārsteidzīgi prasīt ministra nomaiņu.”

 

Maija Kūle, filosofe:

“Iespējams, Ž. Jaunzeme-Grende ir laba uzņēmēja, bet noteikti ne laba kultūras jomas vadītāja. Viņai trūkst izjūtas gan par to, kas ir kultūra, gan par tās procesiem un kas tiem nepieciešams. Vēl pirms viņa tika izvirzīta kultūras ministres amatam, Ž. Jaunzeme-Grende balsojumos pierādīja noraidošu attieksmi pret kultūras ie­stāžu lomu un vajadzībām. Tāpēc mani nepatīkami pārsteidza viņas nokļūšana pašreizējā amatā. Ar visu līdzšinējo darbību viņa ir soli pa solim pierādījusi savu nepiemērotību tam. Arī publiskā abu iepriekšējo ministru atlaišana no savu padomnieku amata nebija kulturāla cilvēka rīcība. Iespējams, Ž. Jaunzemei-Grendei pašai vēl šķiet, ka viņa spēj labi vadīt jebkuru – arī kultūras – nozari, taču es vairs nevaru iedomāties, kā viņa varētu iemantot uzticību un auglīgi sadarboties ar kultūras cilvēkiem. Nevēlu ministrei neko sliktu, taču neredzu iespēju konflikta atrisinājumam starp viņu un kultūras darbiniekiem. Labāk, lai viņa turpina darboties citā, sev tuvākā un saprotamākā jomā.”

 

Andris Kolbergs, rakstnieks:

“Es noteikti neesmu Žanetas Jaunzemes-Grendes atbalstītājs kultūras ministres amatā. Šobrīd viņa man atgādina pilsētnieci, kas iebridusi druvā un nepazīst ne to, kas tajā aug, ne kā tam būtu jāaug, nedz arī kā tas kopjams. Neesmu iedziļinājies viņas kā ministres darbā un konfliktā ar maniem kolēģiem, bet cienu šos literātus kā gudrus un labus cilvēkus, kuru viedoklim var uzticēties. Tāpēc ceru, ka viņi būs stingri savās pozīcijās, un esmu gatavs viņiem piebiedroties literatūras nozares interešu aizstāvībā. Turpretī, kas attiecas uz ministri, baidos, ka viņa jau pārlieku dziļi iestigusi dumpošanās purvā, lai vēl spētu atrast kopīgu valodu ar kultūras darbiniekiem.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+