×
Mobilā versija
+7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Vai atkal viss vienā putrā?

Foto-LetaFoto-Leta

Acīmredzot arī šoreiz tāpat kā līdz šim ministrijas tiks dalītas kā kņazistes barotājas starp koalīcijas partijām. Katra par nozari “atbildīgā” partija atkal vilks budžeta plāno deķīti uz savu pusi un kopējais vezums kā Krilova fabulā nekustēsies ne no vietas.

Par ministriem kļūs nevis nozares profesionāļi, bet partiju kreatūras (ielikteņi, kas paklausīgi pilda sava saimnieka vēlmes. – Red.), un tie būs spiesti rīkoties atbilstoši savu bosu diktātam.

Ministru prezidents (premjerministra posteni Latvijas Republikas Sa­tversme neparedz!) praktiski būs tikai dispečers, kura uzdevums – saskaņot partiju īstermiņa vēlmes, lai nepieļautu koalīcijas izjukšanu. Kāpēc? Satversme taču precīzi nosaka valdības veidošanas principus: Valsts prezidenta nominētais Ministru prezidents veido savu ministru komandu un partiju bosiem tur nav nekādas teikšanas! Bet šie principi diemžēl jau kuro reizi netiek ņemti vērā. Demokrātijas pamatā ir likumdošanas un izpildvaras dalīšana. Mums tas viss ir samaisīts vienā putrā, un tad brīnāmies, ka esam tur, kur esam, un ārā netiekam. Žēl!

Egils Vitauts Upelnieks

Rīgā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+