Pasaulē
Vēsture

Vai atminēts Bomontu bērnu pazušanas noslēpums? Austrālijā cenšas atrisināt 50 gadus senu noziegumu0

Ekrānšāviņš no “The New Daily”.

Austrālijas policija, iespējams, pietuvojusies tās 20. gadsimta skandalozākā nozieguma atklāšanai, ziņo “7 News Sidney”.

Diemžēl nozieguma upuriem atrisinājums vairs neko nepalīdzēs, bet viņu tuviniekiem tas šobrīd uzplēsis vecās rētas. Deviņus gadus vecā Džeina, septiņgadīgā Anna un četrus gadus vecais Grānts bez pēdām pazuda 1966. gada 26. janvārī – Austrālijas dienā –, kad ar autobusu trijatā bez vecākiem bija aizbraukuši uz Glenelgas līci.

Pēc aculiecinieka vārdiem tika sastādīts iespējamā bērnu nolaupītāja fotorobots, bet meklējumi nedeva rezultātus ne pirmajās dienās, ne arī tad, kad notikušais bija kļuvis par nacionāla mēroga ziņu. Nekādi pierādījumi atrasti netika arī turpmāk.

Nesen TV kanāls ” 7 News Sidney” sāka paši savu izmeklēšanu, piesaistot tehniskos speciālistus ar sarežģītām iekārtām. Pirms divām nedēļām sākusies izmeklēšana ar ģeoradara palīdzību novedusi pie aizdomīgas vieta Adelaīdas fabrikā. Tā kādreiz piederējusi uzņēmējam Harijam Fipsam, kurš jau pirms 50 gadiem notikušajā izmeklēšanā piesaistījis policijas uzmanību.

Saistītie raksti

“Viņš [Fipss] bija pedofils, cietsirdīgs pedofils, bīstams cilvēks, un mēs to zinām,” paziņojis bijušais detektīvs Bills Heijess, kurš piedalījās sākotnējā izmeklēšanā.

Tuvākajās nedēļās plānots aizdomīgajā vietā veikt izrakumus, norāda “7 News Sidney”. Tikmēr policija cenšas atbalstīt Nensiju un Džimu Bomontus – pazudušo bērnu vecākus, kuri ir jau vairāk nekā 80 gadus veci.

LA.lv