Ekonomika
Bizness

Izbeigs esošo līgumu ar LTRK par Latvijas dalību “Expo 2020 Dubajā”0


Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņs (no kreisās) un Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis preses konferences laikā paraksta līgumu par Latvijas dalību “Expo 2020 Dubai”, 14.11.2018.
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņs (no kreisās) un Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis preses konferences laikā paraksta līgumu par Latvijas dalību “Expo 2020 Dubai”, 14.11.2018.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Papildināta plkst.16.59

Lai novērstu potenciālos riskus veiksmīgai dalībai Expo 2020 Dubaijā, Valdība piekritusi mainīt administratīvi – juridisko modeli projekta turpmākai realizācijai, informē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK).

Valdība uzdevusi Ekonomikas ministrijai (EM) vienoties ar LTRK par esošā līguma izbeigšanu, savukārt biedrība apņēmusies nodot ministrijai visus ar projektu saistītos materiālus, projektu un informāciju.

Tāpat Ministru kabinets uzdevis EM atrast piemērotāko iepirkumu procedūru, lai nodrošinātu nākamā posma realizēšanu Latvijas dalībai “Expo 2020 Dubaijā”.

LTRK jau šā gada sākumā konstatēja, ka projekta realizācija esošajā administratīvi – juridiskajā modelī ir ļoti apgrūtināta, jo katra darbība jāveic kā EM struktūrvienībai, paredzot daudz dažādu procedūru. Par to vairākkārt tika informēta gan EM, gan arī ministri, meklējot labāko risinājumu. Pašreiz veikti priekšdarbi, lai uzsāktu “Expo 2020 Dubaijā” finansiāli ietilpīgāko daļu jeb paviljona būvniecību, tādēļ bija nepieciešams pēc iespējas ātrāk meklēt risinājumu, kas nodrošinās iekļaušanos noteiktajos termiņos, kvalitātē un finansējumā.

Pašreiz ir izstrādātas un apstiprinātas apjomīgākā un sarežģītākā projektēšanas sadaļa jeb “Concept-designe”, kas ir desmit no septiņpadsmit dokumentu sējumiem, tuvākajā laikā jāpabeidz atlikušie “Final-design” septiņi dokumentu sējumi, lai saņemtu būvatļauju.

Tāpat izstrādāta arī paviljona satura koncepcija, kuru realizējot būs gan pozitīva pieredze paviljona apmeklētājiem, gan arī lieliska platforma Latvijas uzņēmumu eksporta attīstībai. Apvienotie Arābu Emirāti Latvijas izstrādāto projektu vērtē ļoti augstu, piedāvājot pēc “Expo 2020” noslēguma savu paviljonu nejaukt nost, bet trīs gadus turpināt izmantot kā uzņēmēju atbalsta punktu. Mēs pašreiz esam vienīgā valsts mazo paviljonu grupā, kurai šāds piedāvājums ir izteikts, norāda LTRK.

“Šodienas acīm raugoties ir visas iespējas projektu realizēt noteiktajā termiņā, kvalitātē un finansējuma robežās, lai Latvija veiksmīgi sevi prezentētu pasaulei,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, piebilstot, ka šodienas Valdības lēmums bija pareizs solis ceļā uz to, lai Latvija veiksmīgi turpinātu dalību “Expo 2020 Dubaijā”.

Savukārt ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) pēc valdības sēdes aģentūrai LETA teica, ka tiek meklēts risinājums Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē “Expo 2020 Dubajā”.

“Spēkā esošajā administratīvajā regulējumā Latvijas dalība izstādē nav iespējama, tāpēc līdz oktobra beigām piedāvāsim jaunu administratīvo regulējumu,” teica ekonomikas ministrs, neprecizējot, par kādu regulējumu ir runa.

Kā ziņots, Saskaņā ar raidījuma “De facto” vēstīto, Latvijas dalība starptautiskajā izstādē “Expo 2020” Dubaijā varētu būt apdraudēta, jo Latvijas paviljona būvniecība vēl nav sākta un arī pārējie darbi kavējas. “Neatbilstošas kvalitātes dēļ” neesot apstiprināts arī darbu grafiks.

Šodien jautājums par “Expo 2020 Dubai” tika skatīts valdības sēdes slēgtajā daļā. Nemiro gan neatklāja runātā detaļas, vien piebilda, ka Latvija neatsakās no dalības izstādē, bet tiks meklēts cits risinājums, kā to nodrošināt.

Uzziņa:

Saistītie raksti

“Expo 2020” Dubaijā norisināsies no 2020.gada 20.oktobra līdz 2021.gada 10.aprīlim. Plānots, ka tajā piedalīsies 190 valstu.

Ministru kabinets 2018.gada augustā lēma deleģēt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) organizēt Latvijas dalību 2020.gadā Dubaijā gaidāmajā starptautiskajā izstādē “Expo 2020 Dubai”.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Tirdzniecības centrā “Ozols” darbu sācis jaunais “1a.lv” preču saņemšanas-atgriešanas punkts
9 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Saldū plāno palielināt siltumenerģijas tarifu. Iedzīvotājiem iespēja vēl izteikties
9 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Tiesa kosmētikas ražotāju “Dzintars” pasludina par maksātnespējīgu
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Jādomā pašiem par savām interesēm.” Saruna ar filozofijas doktoru Māri Kūli
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: “Dinamo” bez Dārziņa izcīna punktu pret Ufu
40 minūtes
LE
LETA
Dabā
Latvijā ieplūdīs silts gaiss no Āfrikas: laika prognoze trešdienai
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Sākās ļoti liela panika!” Ugunsnelaime Jelgavā izposta vairāku ģimeņu mājvietu
1 stunda
DB
Dace Baltruma
Latvijā
Dace Baltruma: Skumdina, cik smaga mūsu plecos padomju domāšanas nasta 2
2 stundas