×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
7. februāris, 2017
Drukāt

Vai atšķirīga attieksme pret bērniem? Vējonis norāda uz iespējamām kļūdām

Saeimas ēka.Saeimas ēka.

Foto - LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis vērsies pie Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātiem, vēršot uzmanību uz grozījumiem Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas skarregulējumu par bērnu līdz trīs gadu vecumam ārpusģimenes aprūpes nodrošināšanu.

Valsts prezidents norāda, ka otrajā lasījumā atbalstītais regulējums iespējams neatbilst Satversmei un starptautiskajām normām.

“Secinu, ka ar likuma normas spēku iecerēts nostiprināt principu, ka atsevišķos gadījumos bērnu labākās intereses ir uzaugt nevis ģimeniskā vidē, bet gan bērnu aprūpes iestādē,” vēstulē norāda Valsts prezidents.

Saeimas otrajā lasījumā pieņemtie grozījumi paredz, ka, sākot ar 2019.gadu, nodrošinot ārpusģimenes aprūpi bērnam līdz triju gadu vecumam, viņu neievieto bērnu aprūpes iestādē, izņemot gadījumu, kad bērna veselības vai funkcionālo traucējumu dēļ saņemts ārsta atzinums, kurā noteikto speciālo aprūpi bērnam neapņemas nodrošināt neviena audžuģimene, nedz arī aizbildnis.

Prezidents secina, ka ar šo izņēmumu tiek nostiprināts princips, ka atsevišķos gadījumos bērnam labāk augt iestādē, kas ir pretrunā ANO konvencijai.

Tāpat arī iecerēts noteikt, ka pret bērniem ir pieļaujama atšķirīga attieksme, vadoties no veselības stāvokļa.

“Katra bērna situācija ir atšķirīga, un kā tāda tā arī ir vērtējama, rodot labākos risinājumus bērna pilnvērtīgai attīstībai katrā konkrētajā gadījumā. Nav vēlams likuma normās definēt tādus izņēmumus, kas savā būtībā ir pretēji bērna labākajām interesēm un var radīt priekšnoteikumus bērna pamattiesību aizskārumiem,” norādījis prezidents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+