Ārstēšana

Vai Baha ziedus var lietot grūtniece un zīdītāja?0

Foto-Stock.xchng

Lasītāja jautā: “Vai Baha piecu ziedu formula (glābēju) varu lietot kā grūtniece un pēc tam barojot bērniņu? Kas ir labāks – graudiņi vai pilieni?”

Atbild Baha ziedu terapijas praktiķe Laura Tidriķe: “Jā, Baha ziedu līdzekļus var lietot gan bērni, gan pieaugušie, arī grūtnieces. Glābējlīdzeklis „5 ziedu formula” ir dabisks produkts, kas palīdz pārvarēt stresu un sniedz atbalstu dažādās negaidītās situācijās, kad tiek izjaukts iekšējais emocionālais līdzsvars. Piemēram, F. M. Kančelors (Philip M. Chancellor) grāmatā „Illustrated Handbook of the Bach Flower Remedies” iesaka lietot „5 ziedu formulu” dažas dienas pirms noteiktā dzemdību termiņa. Tad dzemdības ir vieglākas, maigākas, sievietes pēc dzemdībām ātri atgūst spēkus. Es noteikti ieteiktu ar Baha ziediem iepazīties jau pirms dzemdībām, lai zinātu, kā tie iedarbojas.
Baha ziedus var lietot, arī barojot mazuli ar krūti. Šī terapija noderēs arī zīdainītim, piemēram, koliku gadījumā vai tad, kad nāks zobiņi.

„5 ziedu formula” ir pieejama gan kā koncentrāts, ko pirms lietošanas atšķaida (respektīvi, pilienu veidā – pievienojot pāris (divus trīs) pilienus ūdens glāzei un dzerot pa malciņam), gan kā jau gatavs produkts, piemēram, graudiņi (tad viena deva ir septiņi līdz desmit graudiņi, kuriem ļauj izkust mutē). Katram produktam ir savas priekšrocības: koncentrāts ir ļoti ekonomisks lietošanā, turklāt to var pievienot arī krēmam vai pagatavot kompreses ārīgai lietošanai, savukārt graudiņus var nēsāt līdzi somā, tie ir gatavi tūlītējai lietošanai. Dažkārt Baha ziedu lietotājiem nepatīk, ka ziedu esences konservēšanā izmantots brendijs, taču jāatceras, ka koncentrātu pirms lietošanas atšķaida. Tas, kuru produktu izvēlēsieties, atkarīgs no Jums, jo iedarbība visiem „Piecu ziedu formulas” produktiem ir vienāda.

Būtiski atcerēties, ka Baha ziedu lietošanā svarīgs ir nevis līdzekļa daudzums, bet gan biežums, respektīvi, labāk pa malciņam padzerties ik pa piecpadsmit minūtēm, nevis izdzert glāzi pagatavotā līdzekļa uzreiz.”

LA.lv