×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. jūnijs, 2016
Drukāt

Vai Belēvičam jāatkāpjas, ja viņš apgājis rindu slimnīcā? “LA” aptauja (15)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Guntis Belēvičs

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), kurš apņēmies ieguldīt pūles, lai mazinātu garās rindas uz valsts nodrošinātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, šā gada maijā Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC), iespējams, apgājis rindu, lai viņam tiktu veikta maznozīmīga ķirurģiska operācija, trešdien vēsta “Latvijas Avīze” (LA). Pats ministrs tikmēr izvairās atbildēt uz jautājumiem par viņa ārstēšanos LOC.

Maija beigās LA saņēmusi anonīmu e-pasta vēstuli no personas, kas apgalvojusi, ka ir LOC ārsts, un ka pirms dažām dienām slimnīcā ieradies Belēvičs. Ministrs esot vēlējies, lai viņam veic operāciju, kādu par maksu varētu veikt arī privātklīnikās, turklāt šīs operācijas neveikšana nekādas ļaundabīgas sekas neizraisītu, e-pastā apgalvojis anonīmais ziņotājs.

“Pacientiem, kam nav naudas, šādas operācijas neveic neviens. Mums onkoloģijas slimnīcā rinda jeb melnais koridors ir pat pacientiem ar maligniem ādas jaunveidojumiem. Lai operētu Gunti Belēviču, operāciju zāles tika iztīrītas no slimniekiem. Operāciju zāles tika iztīrītas arī no “neuzticama” personāla,” rakstījis anonīmais e-pasta sūtītājs, aicinot publiski pajautāt Belēvičam, “vai tiešām viņš domā, ka viņam pienākas viss, bet tiem Latvijas iedzīvotājiem, kam nav naudas, – nekas”.

Uz precizējošiem jautājumiem nezināmais vēstules autors atbildēt neesot vēlējies, norādot uz sekām, kas viņam draudētu, ja atklātos, ka kāds Onkoloģijas centra darbinieks izpaudis ziņas par pacientu.

Veselības ministrijas (VM) Komunikācijas nodaļa kopš 30.maija žurnālistiem neesot atbildējusi uz LA jautājumu, kāpēc dienā, ko vēstules autors norādījis kā ministra Onkoloģijas centra apmeklējuma datumu, Belēvičs nav bijis darbā.

Vai Belēvičam jāatkāpjas no amata pēc skandāla par rindas apiešanu?

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Mūsu valdošajai,svētajai trīsvienībai,ceļā uz kārtējiem”treknajiem gadiem”,der tikai bezierunu paklausīgie,pa visām nozarēm,pa apli rotējamie “speciālisti” ar attiecīgu štata un ārštata padomnieku komandu!

 2. PIETIEK tēlot "svēto govi" glumā lapsa Atbildēt

  Ir sacīts: “Lai pirmais savu akmeni met tas, kurš PATS ir bez grēka!”
  .
  Un, arī: “PIRMS meklēt skabargas CITU acīs – būtu pat ļoti lietderīgi, ja ne gluži pašsaprotami obligāti, pacensties tikt jēgā ar baļķiem SAVĀ privātajā redzoklī!”

  =======

  Tūlīt pēc Zolitūdes traģēdijas w-bedres pietiek.com īpašniece un pieķēzītāja lato lapsa par 1000 latiem (1420 euro) notirgoja savus “mediju treniņa” jeb “konsultāciju” pakalpojumus “maxima” vadības locekļiem, lai palīdzētu tiem sagatavoties iespējami “optimālākai” komunikācijai ar masu informācijas līdzekļu pārstāvjiem.
  .
  Informācija par šo maitēdājas lapsas kārtējo necilvēcīgo alkatību un šīs divkosīgās izdzimtenes nepārvaramo iedzīvošanās kāri pat uz bojā gājušu cilvēku dzīvību rēķina ir brīvi pieejama visiem interesentiem, t.sk. izmantojot “Google” meklētāju. Kā zināms, PATIESĪBU noslēpt NAV iespējams. Pat nožēlojami gļēvai lapsai tas “nespīd”.
  .
  tev jūdasa grašu asinsnauda nesmird kārtējo reizi, pseido “žurnāliste” lapsa?

 3. Vispirms pastāstiet par Vējoņa ārstēšanās izdevumiem!

  Kas apmaksāja viņa ārstēšanos un pateicības koncertu!

 4. Kamēr mūs diriģēs negodīgi ļaudis, lai cik “brīnišķīgi” profesionāļi viņi nebūtu, nekas uz labo nemainīsies. Elementārais godīguma princips- neatļauties melot, ir noteicošais savai sirdsapziņai un arī visiem apkartējiem, tik vienkārši. Jo zivs pūst no galvas.

 5. KĀDĒĻ NOŅĒMA BEĻEVIČU AIZSTĀVOŠU KOMENTĀRU. TUR BIJA – SŪDZĒTĀJS GRIB GRAUT MEDICĪNAS VADĪBU ISPĀR – TĀPAT, KA TO DARĪJA AR CITIEM MINISTRIEM

 6. LŪK, KĀ MĒS GRAUJAM VESELĪBAS SISTĒMU! IT KĀ MINISTRI MĒTĀTOS PA SĒTMALU. ATKAL GRIBAM VAKUMA LAIKU – KĀDS SPECIĀLI VĒLAS, LAI VISS PALIKTU PA VECAM, SEVIŠĶI IZCENOJUMI UN KVOTU SISTĒMA – LAI VAR ŅEMT KABATĀ.

 7. Sabiedrība grib reformas veselības sistēmā, bet tiklīdz kāds ķeras tām klāt, viņš tiek nolīdzināts ar zemi. Līdzīgi taču bija ar ministru Ķīli! Esmu neitrāls šī ministra vērtējumā, bet esmu kategoriski pret metodēm, ko uzkurina masu saziņas līdzekļi, īstenībā no mušas uzpūšot ziloni. Ar TV un radio palīdzību žurnālisti bezatbildīgi uzkurina kaislības un to izmanto Beļeviča reformu pretinieki, zākājot viņu visā un visur. Lūk, prezidents arī ignorēja ārsta apmeklējumus un ar ko tas viss beidzās? Vai tad ministrs vairs nedrīkst apmeklēt ārstu un veikt vajadzīgās manipulācijas? Un viņam patiešām ir daudz mazāk laika, lai stāvētu rindā, nekā te vienam otram komentētājam. Un kurš tad netika viņa vietā pie ārsta, ja arī viņš būtu gājis bez rindas? Lai L. Lapsa nosauc konkrētus uzvārdus. Tādu nav! Ir tikai zākāšanās. Par VVF šis cilvēks pat paskvilu grāmatu sacerēja, lai gan pateicoties tieši viņai Latvija šodien ir drošībā. Bet runa jau ir par ko citu: daudziem šī veselības sistēmas sakārtošana ir kā dadzis acī un tiek piemeklēti vismazākie iegansti, lai viņu dabūtu prom un viss turpinātos vecajās sliedēs. Bet nožēlojamākais, ka uz šīs viltus makšķeres uzķeras arī valsts pirmās personas, kam tomēr būtu jāprot atšķirt graudi no pelavām.

 8. “Kas arī bija jāpierāda!”, kā ir sacīts – šajā MUĻĶU un totāli nozombētu LUMPEŅU zemē SILES “valsts” parodijā “eurolatvānijā” kārtējo reizi LIKUMS ir ticis aizstāts ar truli analfabētisku vai pat apzināti klaji PRETLIKUMĪGU “revolucionāro pārliecību”.
  .
  Patiesībā – tā dēvēto “masu informācijas līdzekļu” truli necilvēcīgajās un lopiski alkatīgajās izdarībās ir visvairāk apzināta brutāla ļaunuma un tīšas recidīvas noziedzības. Pat nesalīdzināmi daudz vairāk par to, ko šādos un taml. gadījumos (arī, t.sk.), iespējams, varētu būt izdarījuši kādi konkrēti personāži (t.sk. arī domājamie likumpārkāpēji u.c. iedomāti “nepareizie sabiedrības locekļi”), kā arī dažādi publiski “fōnā sprediķojoši universāleksperti”.
  .
  Jo – vislielāko un, neapšaubāmi, arī neatgriezeniski graujošu kaitējumu šādās u.c. taml. IT KĀ “sabiedriski jūtīgās” (t.i. – prasti zombējošas / manipulējošas ažiotāžas iniciēšanai un uzturēšanai “aktuālās”) situācijās iesaistītajiem, gan arī šo cilvēku tuviniekiem un jebkuriem citiem “publicitātes objektiem”, nodara tā dēvētie “masmēdekļi” / tajos veģetējošie juridiski bezcerīgi analfabētiskie tā dēvētie “žurnālisti”. Vai pat, arvien masveidīgāk – vienkārši jebkuri pašnominēti “viedokļu līderi”, tipiski pseido “intelektuāļi” u.c. taml. klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” zombijfani, kas atļaujas / kam tiek atļauts izmantot masmēdekļus kā publisku WC-kolektoru savu privāto iedomāti “morālētiski orientēto pa(u)dumu” regulārai (ie)ķēzīšanai.
  .
  Galvenokārt jau – tie ir dažādi virtuālie “portāli, vortāli, platformas, agregatori” un taml. (DEZ)informāciju atgremojošas w-bedres, kā arī tā dēvētie “audiovizuālie” (TV / radio) “masu (DEZ)informācijas līdzekļi”. Kas, diemžēl, arvien masveidīgāk barojas no “neidentificētu info avotu” (galvenokārt jau – dažāda izdzimuma un institucionālās piederības “atbildīgo amatpersonu”) netīri dzeltenajām “noplūdēm”. Un kuros parazitējošie tā dēvētie “žurnālisti” apzināti un galvenokārt dēļ nožēlojamiem jūdasa grašiem lopiski bradā pa cilvēku dzīvēm kā pa pašu sagānītiem sū#iem – klaji PRETLIKUMĪGI publiski tiražējot JEBKĀDU ar Likumu aizsargātu informāciju par saviem izvēlētajiem “izstrādes objektiem”. Ieskaitot pat JEBKĀDUS iespējamos personas datus, sensitīvu u.c. taml. diskrētu privātu, kā arī citā izpratnē stingri konfidenciālu (t.sk. arī tiesiski procesuālu, valsts noslēpuma, komercnoslēpuma u.c. attiecīgā formātā klasificētu u.t.t.) ar LIKUMU aizsargātu (!!!) informāciju.
  .
  Savukārt, par šādas (u.c. taml. JEBKURAS) ar Likumu aizsargātas informācijas nesankcionētu publiskošanu, ir paredzēta ne tikai visnotaļ nopietna administratīvā un civiltiesiskā atbildība ( Likumdevēja paredzētās soda naudas par šādiem noziegumiem sasniedz vairākus desmitus tūkstošu € apjomu ), bet arī reāla kriminālatbildība ar reāliem kriminālsodiem.
  .
  Ir taču sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!”

 9. Pirmkārt tad nodaliet cilvēku kā ministru,lai labi strādātu vīņam jābūt veselam,pēc tam saistiet ar Beļēviču,kurš daudziem nepatīk.Gan jau arī Vējonim bija savas privilēģijas,man nav nek adu iebildumu.Te galvenais ir ministrs vai Bēļēvičs ministrs

 10. Nu lūk,atkal pierādās,mūž vecā patiesība,ka Deputāts ir Vienlīdzīgāks,par Latvieti Parasto-Vienlīdzīgo!

 11. Belēvičam ir jāatkāpjas ne tikai tādēļ, ka viņš, izmantojot savu dienesta stāvokli apiet paša izveidotos un medicīnas aprūpē ieviestos principus, bet arī tādēļ, ka viņš, izmantojot savu dienesta stāvokli ir “iebīdījis” izmaiņas MK noteikumos, kas liedz c-hepatīta slimniekiem saņemt savas pasūtītās un apmaksātās zāles personīgai lietošanai. Valsts nespēj nodrošināt c-hepatīta ārstēšanu un pateicoties Belēviča “svētībai”, arī slimniekiem pašiem šīs zāles iegādāties neļauj. Tas ir genocīds!!!!
  Šādu veselības ministru atstāt amatā un viņa veiktās izmaiņas neatcelt – tas ir noziegums pret tautu!

 12. būt pienācis laiks, kad arī premjers varētu pieprasīt skaidrojumu no SAVA ministra!

 13. Belevič jau nekādu rindu neapgāja – tādas neeksistē !!! Tas tai galvā …

 14. Tuvāko neapjāsi – pie miljona netiksi; rindā stāvošo malā nepagrūdīsi – pie daktera netiksi … Nez vai šitādiem ir SIRDSAPZIŅA?

Draugiem Facebook Twitter Google+