Foto-Shutterstock

Vai ir bīstami lietot “Singulair”? 2

“Manam četrgadīgajam dēlam atklāja bronhiālo astmu un izrakstīja zāles slimības kontrolēšanai – “Singulair” (montelukastu), taču tām ir šokējošs blakusparādību saraksts, piemēram, augšējo elpceļu infekcija (skar vismaz 1 no 10 lietotājiem), caureja, slikta dūša, vemšana, drudzis (skar 1 līdz 10 no 100 lietotājiem). Tas viss rakstīts zāļu anotācijā. Interesējoties par šo medikamentu, atradu informāciju, ka ASV “Food and drug administration” ir speciāli pētījis šīs zāles, jo tās var izraisīt arī psihoneiroloģiskas izmaiņas (murgainus sapņus, trauksmi, aizkaitināmību, depresiju, atmiņas traucējumus, halucinācijas, tieksmi uz pašnāvību utt). Nolēmām bērnam tās nedot, bet man ir jautājums – vai ārstam par to nevajadzēja brīdināt? Zāles izrakstīja vieglu roku kā nevainīgus vitamīnus.” Ligita Rīgā

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Atbild Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas alergoloģe Ieva Cīrule: “Medikamentu “Singulair” bieži izraksta maziem bērniem vīrusu infekciju un fiziskas slodzes izraisīta astmas paasinājuma gadījumā. Medikamenta anotācijā minēti klīnisko pētījumu dati, taču praksē “Singulair” lietotājiem blaknes novēro reti. Protams, ārstam vajadzētu brīdināt par iespējamām zāļu blakusparādībām.

Astmas uzturošās ārstēšanas pamats ir pretiekaisuma terapija, un “Singulair” ir viens no tās variantiem. Nākamais solis ir inhalējamie kortikosteroīdi, taču mazi bērni ne vienmēr spēj ievērot pareizu to lietošanas tehniku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja radušās šaubas par medikamenta drošību, vajadzētu konsultēties ar ārstu, nevis no tā atteikties vai nodarboties ar pašārstēšanos. Neārstējot bronhu iekaisumu, tie deformēsies un elpošanas ceļos var rasties neatgriezeniskas izmaiņas.”