×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2017
Drukāt

Vai Božei un Lakstīgalam Lielajā dzintarā nav vietas? (9)

Indriķa Stūrmaņa fotoIndriķa Stūrmaņa foto

Pašā Ziemassvētku priekšvakarā šķietami negaidīti no koncertzāles “Lielais dzintars” vadītājas amata atkāpās Baiba Bože. Liekas, vēl tik nesen – pirms nedaudz vairāk nekā pirms gada – viņa, jauna un enerģiska, radošu ideju pārņemta un saposusies, sagaidīja viesus koncertzāles atklāšanas koncertos.

Sociālajos tīklos ap Baibas Božes vārdu un rīcību jau savīti visdažādākie skaidrojumi, taču viņa pati ir atturīga un nevēlas komentēt aiziešanas iemeslu, bet vēlāk tomēr piebilst, ka tas esot “personisks”. Dīvaini, ka arī Liepājas dome atsakās izteikt vērtējumu Baibas Božes darbībai. Kā saka Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, pašvaldība ir apmierināta ar koncertzāles darbību, taču, kas attiecas uz Baibas Božes paveikto, “komentāru nebūs”. Gluži kā sarunājuši, visi lieto vienu un to pašu vārdu savienojumu, liekot domāt, ka vienošanās notikusi ne vien par formulējumu.

Kopš rudens kļuvis arī zināms, ka rit pēdējā sezona arī “Lielajā dzintarā” mājas radušā Liepājas simfoniskā orķestra (LSO) mākslinieciskajam vadītājam Atvaram Lakstīgalam (amatā kopš 2010. gada), kura vietā nāks Latvijā labi pazīstamais diriģents no Lietuvas Ģintars Rinkevičs.

Šajā gadījumā runa ir par norisēm nozīmīgā kultūras infrastruktūras objektā ar ietekmi visā Kurzemes reģionā un vēl plašāk, tāpēc būtiski saprast, kādas aizkulises slēpjas aiz abu šo spilgto un daudz vērtīga paveikušo personību lēmumiem atkāpties?

Par to vairāk lasiet 10. janvārī “Latvijas Avīzes” pielikumā “Kultūrzīmes” vai arī e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Vispār parasti labam diriģentam pa pēdām seko arī spēcīgākie mūziķi. Sazi vai pēc kāda laika nebūs iztrūkums vairākās orķestra mūziķu grupās?

 2. Atvars beidzot sakārtoja trombonu un flautu gruppu. Izlīdzināja skanējumu. Prieks klausīties sniegumu.

 3. jau sen vajadzēja atbrīvoties no tā pārpratuma un atlaist izlutināto meiteni, kuras vienīgā nodarbošanās bija gozēšanas par nodokļu maksātāju naudu žurnālos.

  • Vai nu tik traki bija? Tīri smuka meitene.
   Un gudra arī. Nesaprotu kas Seskim nepatika.
   Un Atvars arī. Pacēla orķestri vēl nebijušos augstumos. Uzlaboja skanējumu trombonu un flautu grupās.

  • Meitene tīri sakarīga bij. Nez ka Seskam nepatikās.

 4. varbūt tālredzīgs rēderisma variants ?

 5. Varbūt potenciālais priHvatizētājs izlīdis no skapja ??

Draugiem Facebook Twitter Google+