×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2014
Drukāt

Kā Saeimas vēlēšanu rezultātus vērtē pašvaldību vadītāji? (2)

Dombrovskis_Juris_2

Juris Dombrovskis, Ciblas novada domes priekšsēdētājs: “Vispirms gribu pateikt, ka neatbilst patiesībai, ka Ciblas novada iedzīvotāji bijuši īpaši neaktīvi balsotāji, jo Ludza blakus, daudzi balsoja tur, savukārt mūsu studenti balsis nodeva Rīgas un Jelgavas vēlēšanu iecirkņos, daļa cilvēku pārcēlusies uz dzīvi ārzemēs vai citās Latvijas vietās. Vēlēšanu rezultāti ļauj domāt, ka vismaz atbalstīs Latgales un zemnieku programmas un ka sliktāk nebūs.”

 

spats_2Vilnis Špats, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs: “Ļoti labi, ka Saeimā strādās vairāki tagadējie pašvaldību vadītāji, piemēram, Tukuma novada galva Juris Šulcs, kas pratis aizvadīt savējos līdz titulam “Eiropas Gada pašvaldība”. Gribētos cerēt, ka šoreiz vairs nebūs kā agrāk – te cilvēki ar mugurkaulu un savu atšķirīgu viedokli, bet, kā tiek Saeimā, tā visi kļūst vienādi un aiz lielās politikas vairs neredz iedzīvotājus. Pašvaldībām lielākas iespējas radīsies vienīgi tad, kad partijas beigs uzskatīt par savu galveno uzdevumu bīdīt lielo politiku un beidzot pievērsīsies laukiem. Līdz šim tās to nav darījušas, kaut cik tikai zaļie. Kā būs turpmāk? Mulsina salikums “zaļie zemnieki”. Vieni par ekoloģiskiem produktiem, otri – par to, lai ražotu vairāk un vairāk, kas prasa ķīmiju. Bet Reformu partijas biedri, kas agrāk kliedza pret oligarhu ietekmi, ieplūda “Vienotībā”. Kā nu būs? Lembergs tikko “Vienotību” tik ļoti izplūkāja. Vai atkal neiznāks tā, ka nebūs, kas pa īstam aizstāv laukus? Kaut ko mainīt varētu Latvijas Reģionu apvienības (LRA) paņemšana koalīcijā. Bet Mārtiņš Bondars neizskatās pēc vīra, kas saprastu laukus. Arī Valmieras mērs Inesis Boķis Saeimā diezin vai būs tas īstais lauku aizstāvis, jo līdz šim iestājies par lielajām pilsētām. Nolikvidēto ceļu fondu neviens atpakaļ negrasās dabūt, bet Cesvaines novadā, ja skatās bijušo Madonas teritoriju, ir vislielākais ceļu tīkls – 17 kilometru ielu un 180 kilometru pašvaldības ceļu. Šaubos, vai jaunā Saeima un jaunā valdība spēs panākt, lai mēs, pašvaldības, ceļu lietās nedarbotos kā ugunsdzēsēji. 2015. gadā ceļiem taču paredzēts mazāk naudas nekā šogad. Izglītībā arī vajag saprātīgas pārmaiņas.”

 

sokolovskis_2Aivars Sokolovskis, Alsungas novada domes priekšsēdētājs: “Negaidīju, ka mierīgie kurzemnieki tik aktīvi svītros Solvitu Āboltiņu. Labi, ka neievēlēja Repši, kurš ir tik uzburts uz savu veselības modeli. Tā jau var reformēt un reformēt, eksperimentēt un eksperimentēt, kamēr no valsts nekas nepaliek pāri.”

 

 

 

 

 

Salcevics_TS_2Leonīds Salcevičs, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs: “Kopumā rezultāti apmierina, “Vienotība”, galvenā varas partija – visās Saeimās valdošos pierasts vainot, ka nav atrisinātas daudzas problēmas –, latvisko partiju vidū atkal ir uzvarētāja. Ļoti labi, ka vēlētāji skaidri pateikuši – Latvijai arī turpmāk jābūt valstij, kas tiecas pēc drošības un stabilitātes un sniedz ieguldījumu arī starptautiskajā drošībā. Tas viss ir svarīgi arī pašvaldībām. No pašvaldību viedokļa īpaši svarīgi ir, lai partijas labi sastrādātos un vienotos, ka vietējās varas tās centienos jāatbalsta ne vien vārdos, bet arī darbos. Paredzu, ka Valsts prezidentam nebūs grūti nosaukt Ministru prezidenta kandidātu un valdības veidošana nevilksies garumā. Tad iesāktie darbi veiksmīgi turpināsies un varēs sākt arī jaunus.”

 

 

 

streike_2Helēna Streiķe, Aglonas novada domes priekšsēdētāja: “Mums ir vairāki krieviskie pagasti, tāpēc 536 atdotās balsis par “Saskaņu” nepārsteidz. Kopumā par vēlēšanu iznākumu – tā apmēram bija domāts. Tas, ka Saeimā būs ap 40 procentu jaunpienācēju, ļauj cerēt, ka varbūt būs virzība uz izaugsmi.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. PILNĪGI PAREIZI SPRIEDUMI!!! ARī mūsu novada darba spējīgie jaunie cilvēki brauc prom, bet divstāvu pašvaldības ēkā visi kabineti pilni ar darbiniekiem pie šobrīdējās datorizācijas iespējām…

  2. Cik ilgi tās pašvaldības atbalstis?Padomju laika algoti bija divi cilvēki.Tagad pagastā kantorī sēž un žāvājas vairāk cilvēku ka kolchoza kantorī.Vai tikai tas lielais atbalsts nav par iemeslu lauku tukšumam?Kuram gan ir vēlēšanas grūti strādāt un maz saņemt redzot kā izšeptē nodokļu naudas?

Draugiem Facebook Twitter Google+