×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. novembris, 2016
Drukāt

Vai būs Latvijas “tramps” vai “brexit”? Vērtē, vai iespējams “Saskaņas” popularitātes lēciens (50)

Foto - LETAFoto - LETA

Partijas “Saskaņa” deklarētās ambīcijas nākamgad uzvarēt lielāko pašvaldību vēlēšanās, bet pēc tam – arī 2018.gada Saeimas vēlēšanās, teorētiski vērtējamas pozitīvi, taču praksē to īstenošana būtu iespējama tikai pēc partijas vadības nomaiņas, uzskata politoloģe Iveta Kažoka.

“Ambīcijas gūt uzvaru Rīgā, Daugavpilī un citās lielākajās pilsētās ir pareizs mērķis, jo citādi partija nevis dzīvo, bet mirst. Tas šajā retorikā ir pareizi. Taču jautājums ir par reālo iespēju. Pagaidām neesmu redzējusi neko tādu, kas ļautu “Saskaņai” uzvarēt pašvaldību un valsts līmenī. Līdzīgi kā daža laba cita partija, “Saskaņa” iestrēgusi attīstībā un ideju vai personāliju ziņā neredzu priekšnosacījumus straujam popularitātes kāpumam,” sacīja Kažoka.

Viņa arī atzina, ka vienīgais veids, kā partija tiešām varētu iekļūt valdošajā koalīcijā Saeimā, ir vadības nomaiņa, kā tas nupat līdzīgi noticis Igaunijā ar Centra partiju.

“Igaunijā, Edgaram Savisāram atkāpjoties no [Centra] partijas vadītāja amatam, ātri vien nomainījās situācija gan partijā, gan politikā kopumā. Kamēr “Saskaņai” pie varas ir Nils Ušakovs un īpaši Jānis Urbanovičs ar viņa metodēm cilvēku atlasei darbam parlamentā, nav nekāda potenciāla situācijas maiņai,” sacīja Kažoka.

Savukārt jautāta, vai “Saskaņas” politiskā retorika par varas partiju korumpētību un neprofesionalitāti ļautu partijai tomēr sagādāt satricinājumu vēlēšanās, kļūstot par ko līdzīgu Latvijas “trampam” vai “brexitam”, viņa atbildēja noliedzoši.

“[Šāda] retorika Latvijas politikā ir plaši izplatīta jau no ’90.iem gadiem, bet tas iedarbojas tikai tad, ja politiskais spēks ir jauns. “Saskaņas” gadījumā tas nestrādās, jo partija jau ilgu laiku piedalījusies politisku lēmumu pieņemšanā un pārāk asociējas ar varu Rīgā. Viņi nevarēs iestāstīt vēlētājiem, ka līdz ar nākšanu pie varas lielākajās pilsētās un Saeimā atnāks arī dinamiskas izmaiņas,” rezumēja politoloģe.

Kā ziņots, šodien “Saskaņas” kongresā politiskā spēka līderis Nils Ušakovs paziņoja, ka partijai nākamgad jāuzvar pašvaldību vēlēšanās, lai pēc 2018.gada Saeimas vēlēšanām nonāktu pie varas Latvijā. Ušakovs pauda, ka “Saskaņai” jānonāk pie varas tajās pašvaldībās, kurās pašlaik tā nav, piemēram, Daugavpilī, Jūrmalā, Liepājā, savukārt citur jānostiprina savas pozīcijas.

Paredzēts, ka “Saskaņas” sarakstā Daugavpilī ar pirmo numuru startēs Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš, bet Jūrmalā – Saeimas deputāts Ņikita Ņikiforovs.

Kā ziņots, partija “Saskaņa” šodien bija pulcējusies ikgadējā kongresā, kurā diskutēja par gatavošanos pašvaldību vēlēšanām.

Pievienot komentāru

Komentāri (50)

 1. Tu esi tāds pats demagogs, kā Ušakovs, vai slavenā politoloģe Kažoka. Rēķins taču vienkāršs. 2016. gadā Latvijā bija 1215 tūkst. latviešu – pilsoņu un 360,4 tūkst. slāvu izcelsmes(krievi, baltkrievi, ukraiņi) pilsoņu, ieskaitot visus bērnus. Pie tam ir vēl 208,2 tūkst. šīs pašas tautības nepilsoņu, kam nav balsošanas tiesību.
  Ja aiziet balsot 50 % pilsoņu, arī tad šī attiecība saglabājas kā 3,4:1! Kur tad paliek tavs:”Nupat jau var arī pietikt” apgalvojums? Būs daži atkritēji latviešu elektorātā + sīkpartijās, bet arī slāvu elektorātā tādi būs, tomēr tas nevar būtiski ietekmēt šo attiecību un rezultātu. Tā ka nevajag te bez pamata celt paniku.

  • Pilnīgi jums piekrītu.Ušaks vinnēja pag.reizi,jo Ēlerti nemīl latvieši ne mazāk kā Nilu.Pie tam latvieši / es teiktu nodevēji !/ negāja uz vēlēšanām.Un tikai pateicoties tam, SC tika RD vairākumā.Viņi lielījās ar lielu procentu,bet neteica,ka tas ir no tā sīkumiņa kas PIEDALĪJĀS balsošanā un tur sanāk pupu mizas.Tā kā Latvijā ir ka biezs Kremļa emisāru un balsu pārpircēju,tad varu iedomāties kas darīsies šajās vēlēšanās !Trīs mankurti jau nopirkti- Krīgers,Keris,Kaktiņš
   .Ameriks un Co jau sen NAV latvieši.Par tiem pat Pugo un Voss kapā uzgavilē.Un tāqdu ir ka biezs Saeimā,jo citādi tiešām latviešu partijas APVIENOTOS,bet čekas kadrovikam Brigmanim ,cits VDK kadroviks no Ventspils/PSKP ķēdes suņi/ pavēlēja sagraut iespēju pretstāvēt Ušakam,jo viņš pats ir Kremļa kājslauķis.Kurš man pateiks šodien,ka NA ir nacionāļi un latviešu interešu aizstāvji?Tā bija viltus reklāma lai tiktu Saeimā.Lielākas korupcijas kā tieslietās un administratoros grūti piemeklēt.SC ir ļooti labi Kremļa padomnieki,kas māca viņus gan “pareizi”zagt,gan “pareizi”slēpt.

 2. Vai tad nu Kažoka ir likta Vangas vietā?Pretīgi ,ĻOOTI pretīgi un PAZEMOJOŠI bija redzēt Keri un Krīgeru /Kalnbērziņu kloni/ SC kongresā un tik centīgi apgānīt savus tautas brāļus.Maksāts no Kremļa naudas ir labi.Tas pats sakāms par SKDS mūniju- Kaktiņu,kurš nu jau kuro reizi pārdodas SC.
  Kas būtu Ušaks ,Urbis,Ameriks un Co BEZ Kremļa “stipendijām”?Ušaks sev bruģēja ceļu jau ar spiega Hapilova VDK stipro plecu.Pats Ušaks ,arī Urbis ir politiskās viagras balstīti margināli.Nolieciet viņus citos apstākļos ,līdzīgā situācijā piem.ar LRP vai Kaimiņa “partiju”un jūs jutīsiet kas ir vai nav Ušaks ar savu mafiju.Rīga,LV ir pilna ar Kremļa emisāriem,kuri pat apsargā Nilušku.Nils viens pats kā politiķis ir IMPOTENTS !!! SC panākumi būs atkarīgi no tā CIK neliešus kā Krīgeru un Keri pārpirks SC.
  TIKAI no” LATVIEŠU” balsīm būs atkarīga SC nākotne. TIKAI !!Nekāda popularitātes lēciena būt nevar,jo NAV PAR KO !!!!Par zagšanu,korupciju,par superdārgiem DŽipiem,lētiem superdzīvokļiem utt.?
  Beidziet paši murgot un viņus reklamēt,kā to dara LRB Tomsons !

 3. Kas tā Kažoka par politoloģi, ja nepārzina pat vienkāršu aritmētiku. Var jau muldēt, bet ir jāzina mērs. Cik liels ir 3 latviešu partiju vēlētāju elektorāts (neskaitot sīkpartijas) un cik tas ir liels “Saskaņai”? “Saskaņa” var uzvarēt kārtējās Saeimas vēlēšanās, vai vēl kādā pilsētā, bet varu viņi latviešiem atņemt nevar ne valdībā, ne Saeimā. Jo valstī kopumā viņu vēlētāju tīri fiziski ir par maz. Tā ka nevajag te dzīt demagoģiju, ka tagad latviešiem pasolīs lielāku desu un visi tūlīt metīsies “Saskaņas” apskāvienos. Un vēl šodienas Krievijas faktors… Lai viņi sēžot opozīcijā sapņo tālāk, tāpat kā līdz šim to darījuši 25 gadus! Es ieteiktu šai “politoloģei” retāk izteikties un savējos tik zemu nevērtēt.

  1 Cik liels ir latviešu
  3 partiju vēlētāju elektorāts (neskaitot sīkpartijas)

 4. Negribas vairs iet uz Ziemeļblāzmu! Atstāja tur viņi sliktu auru!

 5. Gribēt nav kaitīgi!

 6. Diemžēl Saskaņai nav kadru , ko likt priekšā, kur nu par Saeimas deputātiem vai ministriem. Ir vienīgi apšaubāmie eksemplāri, vieni un tie paši, kuru daļa iesaistīta blēdībās. Jā, ņems pretī atsevišķus latvietīšus, kā Baiba Rozentāle un vēl viens otrs” samaitātais” latvietis elksniņš, galvenais Saskaņas runasvīrs, jo citu viņiem nav.

 7. Ušakovs atklāti lielās un skaļi stāsta, kā “aplaimojis”pensionārus un kliegs, ka Vienotība vai citi to atņems un tautiņa nobāl. Tāpat – Ušakovs fiktīvi, viltīgi partiju nodēvējis par “SOCIĀLDEMOKRĀTISKU” – un tautiņa, sevišķi krievi, tic sociāldemokrāti gādās par tautu. Tas ir meli un lieli meli, kas izskatās pēc hitleriska tipa meliem, kad Hitlers esot teicis – lieliem meliem tauta notic, tikai vairākkārt jāatkārto Un to veiksmīgi dara šis melis Ušakovs – labējie ir analfabēti, zog pildspalvas pat Ministru Kabinetā, jāpiesien utt. Man liekas, ka būtu mēle jāpiesien Ušakovam. Viņš ir nekaunīgs melis. Rīgā neko vērtīgu nav izdarījis, ja neskaita, kas izdarīts par Eiropas naudu. Visi Rīgas iekšpagalmu ceļi ir katastrofālā stāvokli – 99,9 %, kurus sola Rīgas namu pārvaldnieks remontēt par tavu, manu naudu (skaties tāmēs).

 8. Jo vairāk atklās korumpantu, jo Ušakovs būs “vērtīgāks”. Patiesībā. Citām partijām, teiksim viens korumpants vai pārkāpējs, SaSkaņai 10 – Ušakovs būs tikpat vai vārāk vērtīgs vēlētājiem, kā paši savējie citām partijām. Nelaime slēpjas attieksmē, mentalitātē: cittautieši dara pēc principa – “svoloč” no svoj un balso par savējo, bet, teiksim, latvieši – ja savējais “svoločs” vai nomelnots, nopulgots par tādu, – iet pavadā un balso par svešu “svoloču”: savējie apzagušies, balsosim par Ušakovu.
  Politikā ir visi vienādi “svoloči”. (1) Man liekas, ka ņem vai katru amatpersonu un liec cietumā, nekļūdīsies, jāatrod tikai “piekasīšanās”.(2) Vēlētāji nav spējīgi orientēties, izsekot katra deputātu kandidāta biogrāfijai vai vispār novērtēt partijas, tādēļ vēlētāji balso pēc nopirktiem partiju reitingiem un skaļiem “trampveidīgiem” partiju bosu paziņojumiem – visi ir analfabēti (lasi zagļi), es tas spēcīgais, varenais, gudrais un tautiņa balso. Nožēlojami, bet tā tas ir un daudzi balsos par prokremlisko ķeizaru.(3) Vēlēšanu likums vēlētājus arī ieved tādā kā transā pēc paziņojumiem – “nav par ko balsot”, balsojot par “sīkpartijām” pazaudēsi balsi, izmanto plusus un mīnusus, izsvītro sliktos – un nobalso par slikto partiju un rītā brīnās, svītroju, bet ievēlēti tie paši (vari izsvītrot visus un visi par to partiju balsotāji tāpat izsvītro visus un skat – visi ievēlēti). Te tev ir likuma lamatas – pelei siers – + (plusi) un – (mīnusi).

 9. Galīgi garām salīdzinat konservatīvos Rietumniekus ar saskaņu.
  Kaut ko tik ačgārnu var izdomāt tikai sorosa propagandas mašīna…:)

  • Pareizi, Dina, salīdzināt nevar – Tramps taču sola izdzīt visus imigrantus un uzcelt mūri. Trampa ekvivalents būtu kāds, kurš solītu mums izdzīt visus okupantus un viņu pēctečus :DDDD

 10. Pilnīgas muļķības! Atbildēt

  .. Urbanovičs pat nevar palekt!

 11. .. kurš no šitiem diviem aizies pie Ļeņina pirmais?

 12. 2018 .gadā pie varas būs Stučkas vai Ķirhinšteina valdības modelis?

 13. Vai Jūs neinteresē kapēc Ušakovs izdalīja prēmijā Rīgas domes administrācijas darbiniekiem @ miljonus prēmijās??!!Tās jau ir uzpirktās balsis nķošajās Pašvaldību vēlēšanās!!!Padomājiet!!!

  • Kā viņus vēl Zeme nes ? Atbildēt

   Nu miljonus pa labi un pa kreisi RD māk dāļāt, tas piedienas pie labiem darbiem…tikai aizmirst piebilst par Valdības atbalstu, kad roku izstiepuši lūdz un arī saņem ! Nekaunīgi meli, faktu sagrozīšana un melns naids – tas viss tik raksturīgs Krievijas politikai un viņu oficiālajiem partneriem Rīgā – SC.

 14. Kremlis koķetē ar Trampu un tas ir naivs uzskats, Tramps nav muļķis un ASV neapvienosies ar Krieviju, tas pats ar brexit briti kā muļķi noticēja politiķiem bet iznākums nekāds 🙂

 15. Kad tiks izbeigts ” vertesanu ” un “diskusiju” epoha ?! Kad beidzot ES un NATO Valsts Latvija klus par Tiesisku Valsti,kura tiek ieveroti un izpilditi LV Kriminallikumi un Starptautiskie likumi ?
  Cik ilgi vel kremla cekistu politiskas apvienibas nesoditi vares izlaupit Valsts budzetu,spiegot “tuvejo arzemju ” uzdevuma,organizet teroristu apmacibas Latvija esosajiem krievvalodigajiem “tuvejas arzemes” ? Un tagad vel atlaujas publiski apspriest iespeju parnemt varu visa Latvija !
  Likumu nepildisana , no atbildigajam institucijam un atseviskam personam,ir janoverte ka nozieguma atbalstisana.Valsts nodeviba.

 16. Lohu jau arī mums ir daudz , kam patīk gan Zīgeristi, gan Kaimiņi

 17. Rejiet, rejiet kranči!Pret Trampu arī rēja, nu, un kas tad ir?

 18. latvane, tu esi neliete, ja vēlēsi par SC un tūlīt atkal aizbrauksi!?? Bet paliec un izbaudi sava darba augļus kopā ar palicējiem, kuri diemžēl NEVAR aizbraukt………..Kāpēc tu savus MĪLUĻUS uzspied citiem kā važas?????????????

 19. latvane, tu esi neliete, ja vēlēsi par SC un atkal aizbrauksi!?? Bet paliec un izbaudi savus augļus, ko tu atstāj šejieniešiem, kuri diemžēl NEVAR aizbraukt….

 20. Viss iespējams,jo šobrīd nav jaunas partijas,kura varētu iespraukties starp valdošajiem.Vēl jāņem vērā,ka Latvijā starp latviski runājošiem radīts paēdušu brēcēju bars,kuri ar visu neapmierināti.neņemot vērā valsts iespējas.Un vara arī spēlējas kaitinot ar neadekvātu algu paaugstināšanu varas funkcionāriem.Un vēl,naturalizācijas kantoris nepārtraukti ražo SC elektorātu.Brexit’u arī Anglijā un ASV negaidīja…Un vēl,blakus ir krievija…

 21. JAU REDZAM UN DZIRDAM SC ATKLĀTĀS RUNAS PAR SAVU NĀKOTNI, UZ KURU ŠĪ PARTIJA IET NEMITĪGI, proti PĀRŅEMT VARU LIELAJĀS PILSĒTĀS, KUR VIŅU ELEKTORĀTS IR VAIRĀKUMĀ UN LATVIJAS 100-DES GADĀ “IEPRIECINĀT”LATVIEŠUS AR BŪŠANU VALDĪBĀ!!!!!!!!!!!!! VAI NAV SKAISTI???
  Bet ko dara latviskās partijas??? Aktīvi visus gadus “strādā” savu vēlētāju aizbaidīšanā!?! Katru dienu kaut kādi jauni mēsli un nepatikšanas! Prokrieviskais Gerhards( televīzijā redzēju ejam uz rautu Krievijas vēstniecībā Rīgā!?) izspļāva domu par jaunu reformu pašvaldību jomā, tracinot latviešus pirms Saeimas vēlēšanām un aizbaidot tos no NA ievēlēšanas lielākā skaitā! Trakums, ko šos gadus sliktu paveikusi aklā , kurlā un sabiedrību izņirgt spējīgā Vienotība!!!!!! NONSENSS, ko dara ZZS ar savu Truksni priekšgalā – VISATĻAUTĪBA !!! Brigmaņa dežūrfrāze “man nekas nav zināms”!!!!! Ko pie visa vēl piebilst??? Vienīgi to, ka varas partijas turpina tādā pat garā – GREMDĒT LATVIJU!!!!

 22. vai jums patik vai ne,bet Saskana uzvares…..citas,,,latviesu,, partijas pie varas ir 26 gadus…un ?…..Es dzivoju arzemes,bet atbrauksu un velesu tikai par Saskanu…un ari mani berni veles.

  • Velē velē, kā tu raksti, tikai , kāpēc dzīvo ārzemēs, brauc un dzīvo pie saskaņas.

  • Jā tādus latvāņu nezāles kā tevi arī ievazāja no Krievijas…Vergo vien tālāk ārzemēs!

  • Un kapēc tad aizbrauci?Slāvu valodu nezini un sētnieces darbu nedabūji pie Ušaka?Jo ne par ko citu tu strādāt nevari,pat skaitīt neproti.- neatkarīga Latvija nepastāv 26 !!!gadus.Ne velti Ušaks cepās par analfabētiem,bet lai to attiecina uz saviem vēlētājiem !!

 23. Un ko var gribēt – te partijas gremdē koruptīvie ZZS Jūrmalas mēra darījumi, te zaķīši Vienotībā un lapsiņa, te NA mistiskās reformas par jauniem novadiem un tad nāk bezpalīdzīgā medicīna ar blēdīgām maksām, kad, piemēram, laikam midronāts fabrikā 10 ampulas 2 Eu – aptiekā jau 12 Eu un mums bija jau kaut kāds aptiekaru biznesa ministrs – par tiem balsos – šaubos…
  Cik jauki politiskā elite nogremdē Latviju un pat zemessargiem izsniedz rotaļu lāpstiņas – izņirgšana !

 24. Kā dzegūžu partija. Grib izdzīt, atvietot vietējos lai būtu vienīgie ligzdā. Izēduši Rīgu un uzdzinuši tādus milzīgus parādus, vińu mērkis nav kalpot Latvijas labklājībai bet gan Krievijas elspansionistu mērkiem.

 25. divi putlera pakalpiņi !

 26. saskaņas popularitāte tikai augs. ja nebutu ukraina tad jau tagad saskaņa butu valdibā, bet nu daudzi velreiz nohisterizeja uz krievi nāk. tas ka rīgā saskaņa paņems vairākumu, ir neapšaubāmi, jo konkurenti pat necenšas nopietni cinities par RD krēsliem. un tad lidz nākamajām saeimas velešanām ukraina jau būs pagātne, krievi kārtejo reizi nebus atnākuši un tad jau vairs nebus ar ko baidit tautu

 27. Noteikti būs gan “tramps”, gan “brexits”.

 28. Pēc Brexit un Trumpa uzvaras es vairs neticu nekādām socioloģiskajām aptaujām, žurnālistu pētījumiem un politiķu izteicieniem. Tas viss ir lož, pizģož un provokacija.
  Un ko var pētīt – būs SC uzvara vai nebūs! Kad uzvarēs, tad varēsiet brēkt, ka vēlētāji tupi, mazizglītoti un nopirkti, neiedomājoties paši savu nicīgo attieksmi pret tautu, snobismu un korumpētību…Siles kalpi nožēlojamie!

  • Pilnīgi piekrītu

  • Jācer, ka pat neizglītotie un naidīgie latvieši nebalsos par šiem kremliniem un savu Dzimteni nenodos.
   Paskatieties, kas notiek Rīgas domē – Ušakovs visos atslēgas punktos ielicis savējos blēžus. Vai tad atmiņa tik īsa, ka neatceraties rebes Rīgas satiksmē, Rīgas ostā, nanotehnaloģijas, kapu tramvaju, dzanuškānu, Rīgas namus, Rīgas namu pārvaldnieku u.c. Kā tāds var vadīt valsti, ja neprot noorganizēt pat Kr.Barona ielas remontu?
   Visi šiem ” sociāldemokrātiem” galvenie aksesuāri ir 100 000 eur vērti autiņi

 29. Vadāmā haosa tehnoloģiju pielietošana ir sasniegusi kritisku robežu. Tagad ir nepieciešams veidot īpaša tipa specdienestus (izlūkdienestus) cīņai pret organizēto haosu. Lai kādā zemē radītu haosu, noteikti ir jābūt konkrētiem ieganstiem attiecīgās zemes valstiskajā sistēmā. Vadāmā haosa tehnoloģijas balstās uz nelīnijiskās dinamikas teoriju, komplicētības teoriju. To izmanto ASV jūras kājnieku korpusa „apbruņojumā” jau no 1994.gada. Santa Fe institūtā 1996.gadā bija konference. Tajā piedalījās Mirrejs Hellens-Manns, Bzežinskis, Karls Bilders, Džeims Rozenads, Roberts Maksfilds, Alans Baijerhens, Stīvens Manns, kurš nolasīja referātu „Haosa reakcija”. Urbanovičs cītīgi klausījās un visu pierakstīja, lai izmantotu Rēzeknē un Rīgā.

 30. ausaini, gribēt nav kaitīgi, kaitīgi nedabūt!!!
  Žēl, ka tas ”Red Bull” bija tāds pavājš…

 31. kāds cinisms likt pie krūtīm Latvijas lentīti un kalpo uzticīgi citu valstu iekarotājam.

  • neķer krenķi, pēc vēlēšanām nomainīs uz kolorādo lentēm,Latvijas lentes ir priekš lētticīgajiem LV.vēlētājiem

 32. Kā tad sastāv ar to PSKP un cenzūru????

 33. Ko nebrauc ar žigulīšiem? A, bļoda!

 34. SC, šim Latvijai naidīgajam asiņainā Pūtina un KGB apmaksātajam projektam Latvijā, ir jādara gals.

Draugiem Facebook Twitter Google+