×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Vai cilvēki ir atsaucīgi sadarbībai ar policiju?


Rita Kravale, Balvu iecirkņa Kārtības policijas priekšniece: “Cilvēki ir gatavi sadarbībai. Lai saikni ar sabiedrību uzturētu ciešu, mēs regulāri piedalāmies novada domes sēdēs un pašvaldības vadītāju tikšanās reizēs ar iedzīvotājiem.

 

Tur stāstām par savām problēmām, aktuālākajiem noziegumiem un lūdzam cilvēkus palīdzēt tos atklāt. Lai iesaistītu jauno paaudzi un atturētu viņus no noziegumu izdarīšanas, reizi mēnesī piedalāmies sapulcēs jauniešu interešu centrā. Mūsu nepilngadīgo lietu inspektori un ceļu policisti regulāri viesojas skolās. Darbojamies arī sociālā servisa sadarbības padomē, ejam reidos kopā ar bāriņtiesas un sociālajiem darbiniekiem. Pie katra pagasta ziņojuma dēļa ir informācija par to, kas ir tā iecirkņa inspektors un kā ar viņu sazināties. Novada iedzīvotāji uzticas policijai, lūdz mūsu palīdzību un ir atklāti, tāpēc šogad noziedzības līmenis ir samazinājies.”

Aigars Zīmelis, Aiz-
kraukles iecirkņa priekšnieks: “Lielas problēmas sadarbībā ar iedzīvotājiem es neredzu, bet varētu vēlēties, lai tā būtu labāka. Klātienē sabiedrību uzrunājam galvenokārt tad, kad mūs uz tikšanos aicina kāda sabiedriska organizācija. Protams, regulāri apmeklējam skolas, kurās skaidrojam bērniem ceļu satiksmes un vispārīgus drošības noteikumus. Ļoti veiksmīgi sadarbojamies ar vietējiem masu medijiem. Aicinām cilvēkus iesaistīties mūsu organizētajās aktivitātēs vai palīdzēt noziegumu atklāšanā un arī izsakām pateicību cilvēkiem, kuri mums palīdzējuši.”

Jānis Bagāts, Valmieras iecirkņa Kārtības policijas priekšnieks: “Vismaz lielākā sabiedrības daļa ir atvērta sadarbībai un apmierināta ar policijas darbu. Neskatoties uz ierobežotajiem resursiem, reaģējam uz katru iedzīvotāju ziņojumu un regulāri patrulējam visā novadā. Policijas inspektori piedalās novada domes sēdēs, kopā ar pašvaldības vadītājiem un uzņēmējiem tiekas ar iedzīvotājiem. Savukārt nepilngadīgo lietu inspektori vada drošības dienas skolās un bērnudārzos, bet skolēni nāk ekskursijās pie mums. Cilvēkus uzrunājam arī ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību. Katru dienu Valmieras radio ir pārraides, kurās policijas pārstāvji informē sabiedrību par aktuālākajiem notikumiem, noziegumiem un to atklāšanas gaitu. Piedalāmies arī sporta spēlēs un dažādos publiskos pasākumos, vairojot sabiedrības uzticību policistiem.”

Gints Ešenvalds, Liepājas iecirkņa priekšnieks: “Nesen veicām iedzīvotāju anketēšanu par to, cik droši viņi jūtas, kāda ir viņu attieksme pret policiju un kuras vietas viņu apkaimē ir nedrošākās. Ņemot vērā viņu atbildes, vairākas vietas esam apsekojuši un iekļāvuši patruļu maršrutos. Visu pagastu iedzīvotājiem esam izdalījuši iecirkņu inspektoru vizītkartes. Nepilngadīgo lietu inspektori regulāri dodas uz skolām. Sabiedrību aktīvi uzrunājam ar vietējo mediju starpniecību.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+