×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Vai darba devēja kaprīze?


medicinas_20

Kas nosaka, ka darba devējs ir tiesīgs prasīt, lai manā personas medicīnas grāmatiņā ir mana fotogrāfija? Es nevēlos, lai tā tur būtu, tāpēc atsaku darba devējam iesniegt savu fotogrāfiju. Mans arguments – tajā ir mans personas kods, kas identificē mani daudz precīzāk par jebkura fotogrāfiju. 
Pēteris


 

Ministru kabineta noteikumi nr. 494 (27.11.2001.) nosaka profesijas un darbības jomas, kurās jāveic obligātās veselības pārbaudes, skaidro Veselības ministrijas komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Bune. Šo noteikumu 2. pielikumā ir publicēta personas medicīniskā grāmatiņa, kurā norādīti obligāti veicamie ieraksti, tajā skaitā atzīmēta vieta fotogrāfijai grāmatiņas īpašniekam. 
”Tā kā grāmatiņas formu nosaka ārējais normatīvais akts, fotogrāfija ir jāiesniedz, jo tā kalpo kā palīgidentifikators jeb palīgatpazīstamības zīme,” komentē personas datu aizsardzības eksperts, praktizējošs jurists Māris Ruķers. “Daudzos gadījumos, kad fotogrāfijas tiek izmantotas palīgidentifikācijas mērķiem, būtu jādomā pat par šīs fotogrāfijas periodisku atjaunošanu, līdzīgi kā pasēs,” piebilst M. Ruķers. Kas attiecas uz darba devēju tiesībām un pienākumiem, visi personas dati darba devējam ir jāsargā un grāmatiņa jāuzrāda tikai kontrolējošiem dienestiem, skaidro M. Ruķers.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+