Foto – LETA

Vai direktori zina, kā rēķinās algas skolotājiem?
 0

Andris Priekulis, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors: 
”Skolotāji pie tā jau pieraduši, ka, sākot darbu, nezina, cik par to saņems. Tomēr pedagogi paliek savā darbā, jo skolā viņus notur atbildība pret skolēnu. Mierina tas, ka vismaz ir pārliecība, ka mazāk kā pērn mūsu skolā nepelnīs.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Lasīt citas ziņas

Diemžēl iepriekš bija tā, ka otrajā semestrī var pat pārskatīt algu un to samazināt, ja samazinājies skolēnu skaits. Mūsu skolā pagājušajā mācību gadā bija otrā lielākā likme valstī – pie mums mazākā likme ir 433 lati. Taču, lai to panāktu, uzņemam daudz skolēnu – klasē ir pat 30 bērnu. Zinu, ka mainīsies koeficienti un piemaksa par kvalifikācijas klasēm. Satraucoši ir tas, ka aizvien lielāku atalgojuma daļu nosaka pedagoga kvalifikācijas pakāpe, kuru piešķir komisija trīs līdz piecu cilvēku sastāvā. Neesmu dzirdējis, ka vēl kādā valstī tik neliels cilvēku skaits varētu lemt par pedagoga algas lielumu.”

 

Dace Eglīte, 
Cēsu Valsts Draudzīgā aicinājuma ģimnāzija: 
”Varu skolotājiem solīt tikai to, ka par likmi būs 280 lati un 10 procentu piemaksa par darbu Valsts ģimnāzijā. Par visas algas apmēru nekas nav zināms. To varēšu rēķināt vien tad, kad redzēšu kopējo piešķīrumu. Šāda situācija atkārtojas gadu no gada. Katrā ziņā skolotāji ir vienīgie, kas, aizejot atvaļinājumā, nezina, cik liela, darbu sākot, būs viņu slodze un alga. Ministri saka: procentuāli palielināta piemaksa par 4. un 5. pakāpi, bet nepasaka, ka samazināta summa, no kuras to rēķinās!”

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Valerjans Vizulis, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktors: 
”Pilnīgi nav informācijas par to, kāds tad būs finansējums skolotāju algām! Tāpēc grūti jel ko komentēt. Pat nevaru pateikt, kāda būs samaksa par likmi, bet par algu kopumā, ko ietekmē koeficienti un piemaksas, vispār nevaru runāt. Pedagogi šo situāciju raksturo tādiem vārdiem, kurus nebūtu pieklājīgi publicēt. Tā dīvaini sanāk – par skolas tehniskajiem darbiniekiem ir skaidrība, cik viņi pelnīs, par pedagogiem – ne. Attiecībā uz skolotājiem mums jāpārkāpj Darba likums, kas nosaka, ka darba ņēmējam jāzina, cik viņš pelnīs.”

 

Nellija Sileviča, 
Puzes pamatskolas direktore: 
”Mūsu novadā aprēķini par skolotāju algu apmēru jau veikti, taču ņemts vērā skolēnu skaits iepriekšējā mācību gadā. Tāpēc precīzi šie aprēķini vēl nav. Mūsu skolā algas labvēlīgi varētu ietekmēt tas, ka ir paaugstināts algu aprēķināšanas koeficients mazajām skolām, jo skolā mācās 70 skolēni. Paredzu, ka par likmi pedagogiem varētu maksāt 290 vai 295 latus. Skolotāji jau pieraduši, ka mācību gada sākumā vēl nav precīzu ziņu par algu, taču mēs, protams, vēlamies, lai neziņa beigtos, jo tas nav normāli. Uzskatu – nav pareizi, ka skolēnu skaits ietekmē samaksu par kontaktstundu vadīšanu, jo stundai jābūt vienlīdz kvalitatīvai –
vai klasē ir 10 vai 20 skolēnu. Skolēnu skaitam vajadzētu ietekmēt tikai piemaksu par burtnīcu labošanu un konsultācijām.”

 

Valda Kalniņa, 
Sūnu pamatskolas direktore: 
”Kolēģiem varu droši solīt tikai minimālo pieļaujamo samaksu par likmi – 270 latus. Pēdējos mācību gados ne reizi nav bijis citādi. Skolā palikuši tikai tie skolotāji, kas strādā ne jau algas, bet gandarījuma dēļ. Citi sen ir prom. Tāpēc no maniem kolēģiem neviens nav teicis, ka protestēs vai nestrādās, kamēr nezina algu. Iespējams, algas varēsim nedaudz pacelt, jo ir paaugstināts koeficients mazajām skolām – mums būs 99 vai tieši simts skolēni. Samaksa par likmi papildfinansējuma dēļ tomēr nepieaugs, taču te ir tā, ka daļai skolotāju pilna likme nemaz nesanāk.”

 

Daina Zandberga, 
Striķu pamatskolas direktore: 
”Teorētiski zinām, ka ir palielināts koeficients mazajām skolām, bet, tā kā tas samazināts par mācību priekšmetu padziļinātu mācīšanu, nekādi ieguvēji nebūsim, un skolotājiem nevaru solīt lielāku algu. Labi, ka mūsu skolā algu nedaudz papildina Saldus novada pašvaldība. Tāpēc izdevies panākt, ka kopējais atalgojums pedagogiem nav zem 300 latiem. Taču arī tas, protams, nav daudz, tomēr skolotājiem ir gan mazdārziņi, gan nelieli peļņu nesoši hobiji, kas palīdz iztikt.”

Reklāma
Reklāma

 

Fakti

Finansējums pašvaldībām skolotāju algām šā mācību gada pirmajiem mēnešiem tiks piešķirts tikai pēc tam, kad būs apkopoti dati par skolēnu skaitu katrā skolā. Datus apkopos līdz 13. septembrim.

Šajā mācību gadā tiks palielināts finansējums skolām, kurās mācās līdz 100 skolēniem.

Skolu direktori pagaidām nezina precīzu summu, kādu varēs atvēlēt skolotāju algošanai.