Mobilā versija
-1.9°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Trešdiena, 25. janvāris, 2017
27. maijs, 2014
Drukāt

Vai drīkst novērot kaimiņus? (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kaimiņi bez manas atļaujas uzstādīja novērošanas kameru uz mūsu sētas pusi. Es vēlos, lai viņi novēro tikai savu teritoriju. Rakstīju Datu valsts inspekcijai un saņēmu atbildi – kaimiņi drīkst novērot mūsu pagalmu, ja vien nenodod ziņu trešajām personām. Kā man rīkoties?
 Jānis Zeilis Lielupē

Kā jūtas kaimiņi šādā situācijā? Cilvēks, rūpēdamies par savu drošību, uzstāda novērošanas kameras pa sava zemes gabala perimetru. Vienā pusē ir iela, tur pretenziju nav, jo tā ir publiski pieejama teritorija. Trijās pusēs ir kaimiņu pagalmi. Protams, ja saceltas divu un trīs stāvu privātmājas, nekāds žogs vai dzīvžogs neglābs, jo kaimiņi var ieskatīties jūsu pagalmā no savas mājas logiem. Ar to vēl varētu samierināties. Cita lieta, ja tiek ierakstīts, piemēram, kā jūs sauļojaties savā dārzā, un kāds šo ierakstu var pētīt neskaitāmas reizes, un tas vairs nav patīkami.

Kaimiņš drošības nolūkā grib novērot savu žogu, pret to nav iebildumu. Taču kadrā iekļūst arī kaimiņa pagalms un kaimiņmājas logi, un tas jau varētu būt privātās dzīves neaizskaramības pārkāpums. Ko par to saka likums?

Videonovērošanas likumību vērtē Datu valsts inspekcija. No šīs iestādes saņēmām atbildi, ka saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likuma 3. panta trešo daļu šis likums neattiecas uz fizisku personu veikto personas datu apstrādi personiskām vai mājas un ģimenes vajadzībām, ja personas dati netiek izpausti trešajām personām.

Datu valsts inspekcija atzīst, ka videonovērošana skar ne tikai personas datu aizsardzības jautājumus, bet arī privātās dzīves aizsardzību, jo tā ietekmē cilvēka tiesības uz privāto dzīvi. Tāpēc, kaut gan Fizisko personu datu aizsardzības likums neattiecas uz šo situāciju, personas tiesības uz privāto dzīvi saglabājas un konkrētā situācija jāskata plašākā tvērumā. Kā norādīts Eiropas Cilvēktiesību tiesas judikatūrā, ikvienas personas tiesības uz privāto dzīvi nav absolūtas. Tiesības uz privāto dzīvi var tikt īstenotas tik tālu, kamēr netiek ietekmētas citas personas tiesības. Tādēļ katrā konkrētā gadījumā jāvērtē individuāli, vai cilvēka rīcība nepārkāpj citas personas tiesības uz privātās dzīves aizsardzību.

Īsāk sakot, ir skaidrs, ka nekas nav skaidrs….

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tufta , [ krievu val.] !

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+