×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2016
Drukāt

Vai drošības iestādēm dubultstandarti? (28)

Foto - LETAFoto - LETA

"GVD Baltija" vadītājs Staņislavs Bukains pēc tiesas sēdes pirms trīs mēnešiem izstādes "Maidana cilvēki" bojāšanas lietā. Pretēji Valsts policijas lūgumam Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa lēma viņu neturēt apcietinājumā.

Tiesībsargājošās iestādes bijušas naskas un straujas kāda tukumnieka aizturēšanā par aicināšanu uz vardarbību pret bēgļiem, bet, kad līdzīgus draudus izsaka promaskaviskie aktīvisti, kā, piemēram, Staņislavs Bukains, pēkšņi rokas ir par īsu. Vai ticamāk – nav vēlēšanās aktīvi iesaistīties.

Atgādināšu, ka S. Bukains sevi publiski pieteica 2014. gadā, kad atvēra aizdomīgu labdarības organizāciju, kuras mērķis “palīdzēt Donbasa civiliedzīvotājiem”. Jau tolaik DP un ekspertiem radās šaubas, vai šī organizācija nenodarbojas ar atbalstu Donbasa teroristiem, kuri vēršas pret Ukrainas oficiālo varu. Vēlāk S. Bukains iesaistījās vairākās citās provokācijās, bet nesen izcēlās ar ierakstu sociālajā tīklā “Facebook”, draudot, ka “zēni” no Donbasa atbrauks uz Latviju ieviest kārtību, ja šeit tiks slēgtas krievu skolas. “Tieši veselu gadu esmu Latvijā zem panta par terorismu, tādēļ atļaušos runāt visu, ko es domāju. Latvijā ir jauns premjers, kura vārdu es nekad neesmu dzirdējis. Taču viņš jau ir paspējis paziņot, ka likvidēs Latvijā krievu skolas. Bet mani atkal apsūdz, ka es no Latvijas esot sūtījis puišus karot uz Donbasu, par Jaunkrieviju! Pielīdzināja to terorismam, bet visu gadu tā arī nav pierādījuši. Tādēļ no saviem eksperta augstumiem var atļauties uzdot skaļu jautājumu: ja puiši no Latvijas varēja braukt palīgā Donbasam, tad kāpēc gan Donbasa tautas kaujinieki (opolčenci) no Donbasa nevar palīdzēt Latvijas iedzīvotājiem? Viņi visi taču ir “teroristi” un nesaprot, ka aizliegt krievu bērniem mācīties dzimtajā valodā Latvijā ir demokrātija, nevis fašisms,” raksta S. Bukains. Lūdzu skaidrojumu DP par to, vai tiks veiktas kādas darbības pret Bukainu saistībā ar iepriekšminētajiem izteikumiem, uz ko saņēmu atbildi no DP preses sekretāres Līgas Pētersones, ka DP minētos izteikumus vērtēs tās lietvedībā esošā kriminālprocesa ietvaros. DP uzsākusi septiņus kriminālprocesus saistībā ar Latvijas iedzīvotāju prettiesisku līdzdalību bruņotā konfliktā Ukrainā, taču sīkāku informāciju nesniedz.

Pats S. Bukains savā “Facebook” kontā vēlāk rakstījis, ka viņam esot zvanījis DP darbinieks un aicinājis uz “pārrunām”, turklāt ierakstā S. Bukains apgalvo, ka “sākas cīņa par krievu skolām”. Viņš arī paspējis nodibināt sociālajā tīklā domubiedru grupu “Krievu skolu aizstāvības štābs 2.0”. Sestdien tajā bija reģistrējušies gandrīz 100 dalībnieki. Jautāju Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājam Ainaram Latkovskim (“Vienotība”), kā viņš vērtē šīs aktivitātes un DP rīcību, uz ko deputāts atbildēja, ka S. Bukains, visticamāk, pievērš sev uzmanību. Rakstītajā esot likumpārkāpuma pazīmes, bet DP droši vien aktīvistam sekojot un zinot, ko darot. “Par tukumnieku: cilvēks ir interesants, un neba jau izteikumi sociālajos tīklos bija galvenais iemesls, kāpēc viņu aizturēja,” piebilda A. Latkovskis.

Tikmēr Saeimas deputāts Jānis Dombrava, kurš pārstāv Nacionālo apvienību, uzsver, ka S. Bukainu valsts drošības iestādēm pēc viņa izteikumiem sociālajos tīklos vajadzēja aizturēt tikpat ātri kā tukumnieku, kurš esot aicinājis uz vardarbību pret bēgļiem. “Bukains rada pamatotas aizdomas, ka viņš savus draudus varētu arī īstenot, tas ir aicinājums uz aktīvu rīcību. Tomēr tas jāskata plašākā kontekstā, jo līdz šim pie atbildības nav saukti cilvēki, kas izpostīja izstādi “Maidana cilvēki”, kā arī nav atrasti cilvēki, kas postīja izstādi Stūra mājas pagalmā. Rodas secinājums, ka drošības iestādēm ir nevēlēšanās saukt pie atbildības vainīgos,” teic J. Dombrava, kurš atzīst, ka S. Bukaina ierakstā arī var atrast norādes, ka aktīvists ir palīdzējis cilvēkiem nokļūt Donbasā karošanai teroristu rindās.

J. Dombrava uzsver, ka Latvijā izglītība valsts valodā ir neizbēgama. “Starp jaundzimušajiem latviešu īpatsvars būtiski pārsniedz krievu jaundzimušo skaitu. Turpinoties šai tendencei, katru gadu būs jāslēdz kāda no krievu skolām, jo nebūs jau tik daudz bērnu, lai izveidotu klases. Turklāt daudzi krievu tautības vecāki saviem bērniem izvēlas latviešu skolas, lai viņi labāk sagatavotos dzīvei,” atgādina J. Dombrava.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Vai tiešām vēl jājautā par DP dubultstandartiem!?! Esmu pārliecināts, ka Bukains arī ir okupantu pēctecis, un tādēļ mūsu varneši nedrīkst viņu aizskart, bet gan pasargāt no pamattautas pārmetumiem. Lai mūsu zemē tādi neatrastos, mums it visur varnešiem jāatgādina, ka DEOKUPĀCIJAI pēc starptautiskajiem likumiem jābūt. Nedrīkst Latvijā būt “zaļajiem cilvēciņiem”! Tas mums, kuri mīl Latviju, ir jādar visiem, ne tikai gaidīt lai to darīti laikraksts “DDD”, Dombrava vai Šņore ! Okupācijas laikā nelikumīgi iesūtītajiem jāparāda ceļš uz mājām ! Tad arī DP strādās normāli.

 2. Krievus par naida kurināšanu neaiztiek, jo valdība par gļēvu.

 3. Автор призывает к охоте на ведьм. Стучит в инстанции и бьёт в колокола. Воссоздадим комиссию сенатора Маккартура, всех несогласных в топку. Да только вот начав такую охоту, остановиться будет очень трудно. В пылу борьбы сожгут и авторов этой идеи, учите историю.

  • Stipri aprobežotajam “vēsturniekam ” grafistam ! Tāds intīms jautājums — vai tad vēsturniekam pietiek ,ja izlasa PSKP vēstures saīsināto kursu ????? Varbūt sētniekam jau nu pietiktu …..

   • У меня нормальная ориентация, и ваш «интим» мне не интересен. Так же, как и ваши исторические познания. Лучше обратитесь к первоисточнику, откройте фейсбук этого парня, почитайте, что он писал на самом деле. А не пересказ данного автора, почувствойте разницу.

    • Grafist, jāraksts ir valsts valodā, ja neesi apguvis, pēdējais laiks iemācīties, ceru, ka neesi garīgi atpalikušais?

     • Эх, Дуня. Надеюсь, что вы не совсем дура и понимаете, что я не пишу по латышски не потому, что не умею. А потому, что не хочу. Это большая разница.

     • и крысаю вылез на охоту …

 4. Vai ,ja ES un NATO Valsts Latvijas drosibas un tieslietu institucijas nepilda savus tiesos pienakumus,kurus viniem ir demokratiska veida uzticejusi Latvijas veletaji ,vai nav japielieto LR Kriminallikuma 72. un 74.pants , netikai pret tieso likumu parkapeju,bet ari pret institucijam ,kuras nepildot likumus,atbalsta noziedziniekus un noziegumus.?
  72.pants.Brunotas agresijas planosana.Piedalisanas sazverestiba ar noluku izdarit saja panta minetos noziegumus ,sods lidz muza ieslodzijumam.
  74.pants.Genocida,nozieguma pret cilveci, noziegumu pret mieru un kara noziegumu attaisnosana -cietumsods

 5. kādi gan izskatās tie ” vadāmie” ,ja tik nožēlojams izskatās tas vadītājs.Nu absolūti intelekta neskarta seja!

 6. Tā tas ir vienmēr. Viss ko dara mūsu tautas ienaidnieki ir likumīgi.Tikai mēs nedrīkstam runāt.

  • Tev kāds ir aizliedzis publiski runāt par deokupāciju, dekolonizāciju un deboļševizāciju?

   • Garda ar savām meitenēm jau runāja,taču jau ilgāku laiku neviens neko par viņiem nav dzirdējis….

    • Kas meklē, tas atrod! Atbildēt

     Avīze “DDD” joprojām iziet un ir gan nopērkama, gan abonējama. Tikai daudzi latvieši ir kūtri – sēž un gaida Laimes lāci, kurš sakārtos Latviju un padzīs okupantus. Paši neko negrib darīt – pat nevar uzrakstīt sūdzību VVC par to, ka tiek pārkāpts Valsts valodas likums.
     Starp citu, viņi (Garda un drosmīgās meitenes) ir atrodami arī internetā – ww fronte lv.

 7. Es arī domāju,ka ir dubultstandarti Latvijā.Kas ir Latvijas patriots tos dzenā,bāž mutes ciet,bet antifašistus un to atbalstītājus paijā.

 8. Mūsu drošībnieki zin, ka pēc šāda Bukaiņa aizturēšanas nāksies saskārties ar Krievijas aizstāvju iejaukšanos lietā un no tā viņiem ir bail- nav taču aizmirsta nesen zaudētā lieta pret tiem dažiem, kas Ādažos pār žogu pārāpās- lieta skaļi tika uzsākt- TERORISMS utt… taču beidzās ne ar ko….

  Taču mūsu drošībnieki savu statistiku uzlabo bakstot kaut kādu tur Tukumnieku- letiņu, kas mazliet muti pabrūķēja- jo kas gan viņu var aizstāvēt !!!….skat, ka ordeņus vēl nepiešķir par tik ātru reakciju mūsu drošības spēkiem….

  • arī L.Grantiņu arestēja,pat roku salaužot ,bija pavēle likvidēt .

   • njā- tiešām!!
    ….un vēl L.Lapsu dzenāt viņi mēģināja- tur gan arī izgāzās….
    Vēl viņi labi pieprot savējiem pielaides nedot noslēpumiem. Zinu piemēru- iedeva karavīram LV pielaidi, bet NATO neiedeva!! Acīmredzot LV noslēpums mazsvarīgs!!! galvenais ir NATO…
    tāpat LV iedzīvotāju vēlmes mazsvarīgas- galvenais, ka iebraucēji te droši jūtas!!!

 9. tukunieka gadijimā tā bija paraugakcija plebejiem lai zin ka pret bēgļiem nedrikst protestēt, reāli tur ari no tiesas iznāks čiks, jo teksts bija pārāk nekonkrets un ari bēgļu tukumā nav. pirms rakstat žurnaļugas vajag sagaidit lietas nobeigumu, jo vienā gadijumā ir tikai policijas pārspileta rīciba, otrā jau tiesas spriedums. turklat ja atmiņa neviļ tad ari tos krievis sākumā apcietināja

 10. Zem vāja ministra jā!!!

 11. Vai tad mūsu Temīda jau kopš 4.Maija
  nav bijusi
  ar Jānusa galvu ?

 12. nacionālistu tautības cilvēks Atbildēt

  Dombrava, ja tu krievus dēvē par “krievu tautības cilvēkiem”, tad ierosinu, ka 18.novembra lāpu gājienā Dzintars priekš saviem un taviem faniem izkliedz saukli: “Mēs esam latviešu tautības cilvēki! Mēs esam latviešu tautības cilvēki! Mēs esam latviešu tautības cilvēki!”. Un, kad tu komentēsi Vācijas notikumus, tad saki “vāciešu tautības cilvēki” un “sīriešu tautības cilvēki”, lai nebūtu aizdomu par diskrimināciju un šovinismu.
  Cīņai sveiks un lej litrā – tautība pāri visam!

Draugiem Facebook Twitter Google+