×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. augusts, 2014
Drukāt

Vai Mārtiņam Pļaviņam atkal būs cits pārinieks? (1)

foto: LETAfoto: LETA

Pludmales volejbolistu Mārtiņa Pļaviņa un Aleksandra Soloveja dueta progresu nobremzējušas negaidītas veselības problēmas. Tādēļ Pļaviņš un Solovejs nedosies uz šosezon priekšpēdējo “Grand Slam” turnīru nākamnedēļ Polijas pilsētā Stare Jablonki, lai gan tas ir pēdējais, kas būs tik tuvu mājām. Pēdējais “Grand Slam” un tam sekojošie “Open” turnīri notiks ārpus Eiropas – Ķīnā, Taizemē, Katarā, Indijā un DĀR.

“Šobrīd mēs nespēlējam pietiekami labā kvalitātē. Nepieciešams darbs, lai uzlabotu savu spēli,” pauzes paņemšanu man skaidro Mārtiņa un Aleksandra treneris Aigars Birzulis. 23 gadus vecajam Solovejam treniņu procesu ietekmējot pludmales volejbolam netipiska kaite. “Šosezon viņš jau piecas reizes izmežģījis potīti. Izrādās, agrāk tā Sašam bijusi tradicionāla vaina. Iepriekšējā sezonā izdevās izvairīties no mežģījuma, bet šogad atkal – laukumā iekāpj niecīgā bedrītē un pastiepj potīti, vai arī, ejot pa ielu, uzkāpj uz maza akmentiņa. Savainojums nav sevišķi nopietns, tomēr traucē spēlēt ar pilnu atdevi,” atzīst Birzulis, uzsverot, ka ziemā viens no Solovejam obligātajiem darbiem būs pēdas locītavas stiprināšana.

Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Solovejs jūnija sākumā negaidīti uzvarēja “Open” posmā Krievijas pilsētā Anapā, bet pēc tam rezultāti strauji gāja uz leju. Jūlijā izdevās iekļūt astotdaļfinālā “Grand Slam” posmā Longbīčā (ASV), taču lielākoties viņi nav spējuši pārvarēt kvalifikācijas barjeru. Birzulis uzskata, ka Pļaviņš spēlē tikpat augstā līmenī kā agrāk, ko apliecina iepriekšējā nedēļā izcīnītā uzvara Krievijas čempionātā pārī ar mājinieku Konstantīnu Semjonovu. “Mārtiņš uz turieni aizbrauca, lai pārliecinātos, ka var spēlēt, un nekristu tālākā depresijā,” norāda Birzulis. Solovejam, kuram šī ir pirmā pilnā sezona pasaules elitē, klājas daudz grūtāk, taču viņš vēlas un grib progresēt. “Gatavība spēlēm ir mūsu lielākais klupšanas akmens. Ja dienu pirms mača pamežģī potīti… Reizēm slikti servējam, reizēm slikti uzņemam pretinieku serves. Kopējā spēle klibo, nav stabilitātes,” sūrojas Aigars Birzulis. Pasaules rangā Pļaviņš un Solovejs šosezon ieņem 23. vietu.

Augusta beigās abi startēs “CEV Satellite” sērijas turnīrā Jūrmalā, pēc tam – Latvijas čempionātā, bet turpmāk plāno atkal mest izaicinājumu pasaules labākajiem pludmales volejbola pāriem. “Pēc sezonas pēdējiem turnīriem varēs izdarīt nopietnākus secinājumus. Ja nebūs tāda spēle, kādu gribam, būs jāmaina darba stils vai komandas sastāvs,” Birzulis pieļauj radikālus soļus. Pirms šīs sezonas Pļaviņš plānoja to aizvadīt duetā ar Hermani Egleskalnu, taču iecerētā sadarbība izjuka, jo Egleskalns deva priekšroku spēlēšanai klasiskā volejbola izlasē. “Esmu tendēts rezultātam. Manā plānā Egleskalns bija viens no komandas stūrakmeņiem ceļā uz 2016. gada olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro. Nevar teikt, ka kopā ar viņu Mārtiņam tagad būtu būtiski labāki rezultāti, bet žēl, ka neizdevās vismaz novērtēt potenciālu. Hermanim prioritāte ir klasiskais volejbols. Ja mums neizdosies sezonas beigas, būs jāmeklē risinājumi, un man netrūkst drosmes pieņemt arī nepopulārus lēmumus,” Aigars Birzulis atgādina, ka nākamgad sāksies olimpiskā kvalifikācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nezinu, nezinu vai Mārtiņš Krievijā bija tik labs, kā to slavē treneris. Spēles rādīja un nekādu augsto meistarību tur Mārtiņš nerādīja.

Draugiem Facebook Twitter Google+