×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. februāris, 2016
Drukāt

“Vai esam gatavi mirt par Daugavpili?” (42)

Foto - Shutterstock un ekrānšāviņš no BBC filmasFoto - Shutterstock un ekrānšāviņš no BBC filmas

“Jūs sauc par okupantiem!” kādā mītiņā, šķiet, Daugavpilī krievu valodā kliedz kāda sieviete britu TV inscenējumā.

Britu raidsabiedrības kanāls “BBC Two” trešdienas vakarā pārraidīja televīzijas raidījumu, kurā simulēti Krievijas atbalstīto “separātistu” izraisīti nemieri Latgalē. Situācija tiek arvien vairāk dramatizēta, cīņā iesaistoties ASV un Lielbritānijas bruņoto spēku vienībām un konfliktam strauji pāraugot par Trešo pasaules karu (šis vārds lietots arī filmas nosaukumā). Raidījums ir britu televīziju iecienīto dokumentālo fikciju stilā – parasti gan tām ir izklaidējošs raksturs, taču te drīzāk atgādina pseidodokumentālu iebiedēšanu. Konflikta scenārijs ir pilnībā paņemts no Austrumu Ukrainas notikumiem, tikai Donbasa teroristu vietā ir “separātisti”, kuri kā atpazīšanas zīmi izmanto Latgales karogu. Kaut arī tas ir tikai TV inscenējums un attēlotais neatbilst realitātei, tomēr raidījums jau spējis sacelt troksni. To komentē gan Latvijas, gan Krievijas politiķi, eksperti.

BBC veidotā filmā “”World War Three: Inside The War Room” autoru izspēlēto situāciju komentē bijušās vecākās britu militārās un diplomātiskās amatpersonas, kurām it kā jāpieņem lēmums, kā Lielbritānijai vajadzētu rīkoties. Visticamāk, filma nav filmēta Latvijā, turklāt lielākoties separātistus tēlo lietuviešu izcelsmes aktieri. Latviešu valoda filmā neskan, tikai krievu un angļu. Separātisti izmanto prokremlisko simboliku – tā sauktās Georgija lentītes un Krievijas karogus. Viņi dedzina Latvijas karogu, uzbrūk policistiem un ņirgājas par Latvijas armijas karavīriem. Pēc NATO spēku iesaistīšanās Krievija veic kodoluzbrukumu Baltijas jūrā izvietotajam britu bāzes kuģim. Pēcāk zālē sēdošie eksperti nolemj, ka Rietumiem nav jāatbild ar to pašu līdzekli, bet pieļauj iespējamību lietot to nākotnē. Filmā kā viens no galvenajiem jautājumiem no ekspertiem izskan: “Vai mēs esam gatavi mirt par Daugavpili?”

Jāpiebilst, ka pēc Krievijas īstenotās agresijas Ukrainā starptautiskajos medijos bieži izskanēja versijas, ka Baltijas valstis var būt nākamie Krievijas agresijas upuri. Šie pieņēmumi balstījās tajā, ka Latgalē un Igaunijas Austrumviru apriņķī ir liels krievvalodīgo iedzīvotāju īpatsvars, ko var izmantot kā ieganstu agresijai. Savulaik uz Latgales autonomijas “dzīslas” sev popularitāti mēģināja iegūt Vladimirs Lindermans, kurš pat rīkoja konferenci par Latgales autonomiju, bet dažādi aktīvisti internetā izplatīja “Latgales Tautas Republikas” simboliku. Tomēr ir viedoklis, ka Rietumiem nevajadzētu aizrauties ar spekulācijām par šo scenāriju, it īpaši, ja tiem nav skaidras, nepārprotamas atbildes, kā tas izriet no BBC filmas.

Izdevumiem “The Economist” un “Politico” rakstošā žurnāliste Anabella Čapmana savā rakstā uzsver, ka šādam BBC raidījumam nekad nav vajadzējis tapt un tas nav tikai televīzijas raidījums. “Portretējot Krieviju kā apdraudējumu, Latvijas etniskos krievus kā separātistus, Rīgu kā bezspēcīgu un tās Rietumu sabiedroto kavēšanos, televīzijas raidījums netīši atspoguļo dažus no Kremļa stāstījumiem,” raksta žurnāliste un norāda, ka raidījums jau spējis sacelt troksni, lai gan attēlotais neatbilst realitātei.

Uz filmas izrādīšanu ir reaģējušas arī Krievijas varas aprindas – Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs izteicies, ka viņam ir žēl tērēt laiku, lai skatītos “lētu preci”. Savukārt Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs pārraidi nosaucis par bīstamu provokāciju, ziņo aģentūra LETA. Viņš atzīmējis, ka BBC filmas scenārijs ir pilnīgi izdomāts un kalpo politiskiem mērķiem, no kuriem pirmais ir iesaistīties informācijas karā un nomelnot Krieviju, kā arī attaisnot militāri politiskā lobija prasību palielināt NATO tēriņus Eiropā vairāk nekā četras reizes.

Pārraidi noskatījies arī Latvijā dzīvojošais britu žurnālists Maiks Koljers, kurš norāda, ka ar šādu televīzijas raidījumu BBC izmantojis tādus pašus paņēmienus kā Krievijas televīzijas. Tur ik pa laikam mēdzot parādīties dramatizējumi, kā krievu tanki iebrauc Somijā vai arī ar atombumbām tiek sabombardēta Ņujorka. Viņš uzsver, ka raidījumu BBC veidojusi kā izklaidējošu “šovu”, tomēr tā atbalss ir plašāka, jo skar jūtīgus jautājumus. Viņš velk paralēles ar televīzijas raidījumu “Vēstures lielākās kaujas”, kurā britu televīzijā tiek aplūkotas būtiskākās kaujas pasaules vēsturē un eksperti tajā spriež, kas varēja mainīties, notikumiem norisinoties citādi. “Tā ir kā datorspēle,” piebilst M. Koljers. Viņš norāda, ka “Latgales scenāriju” raidījumā apsprieduši desmit bijušie britu drošības un izlūkošanas eksperti un bijušie diplomāti, to starpā bijis arī bijušais Apvienotās Karalistes vēstnieks Latvijā Īens Bonds (viņu lomās iejutušies aktieri). “Starp cilvēkiem raidījumā tā sauktajā “kara istabā” nevaldīja “ķīmija”, un viņu spriedumi bija sausi,” uzskata žurnālists. “Vai viņi raidījuma laikā iemalkoja arī kādu viskija glāzi?” jautāju M. Koljeram. “Nē, tā nebija. Bet, ja viņi būtu dzēruši, raidījums būtu daudz aizraujošāks,” ar sarkasmu atbild M. Koljers.

 

Rinkēvičs: ārvalstu žurnālisti Latvijā meklē drāmu

Uz raidījumu ir reaģējis arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš uzskata, ka tas ir blēņu raidījums, tomēr no tā var izdarīt arī secinājumus. “Filmā viens pret vienu ir paņemta situācija Austrumu Ukrainā un mākslīgi ievietota Latgalē. Tomēr jāatceras, ka Latgalē nav tādas sociālās struktūras un ekonomiskās situācijas kā Donbasā. Lai man piedod Latgale, bet tās pierobežā nav 20 pilsētas, par kurām tiek stāstīts filmā,” sarunā ar “LA” uzsver ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš trešdien bija Londonā un ātrāk bija devies uz viesnīcu, lai noskatītos “BBC Two” “mākslasdarbu”. Latgales kā iespējamā separātiskā reģiona tematika esot interesējusi starptautiskos medijus 2014. gadā. “Atceros, ka toreiz uz Latviju brauca daudz ārvalstu žurnālistu. Viņiem bija mērķis atrast separātismu Latgalē, par braucienu datumiem bieži izvēlējās 16. martu un 9. maiju. Tomēr viens no viņiem man atzinās, ka braucis uz Latviju meklēt drāmu, taču pārliecinājies, ka situācija mūsu valstī ir mierīga un Austrumu Ukrainas scenārijs Latgalē nav ticams,” teica ministrs. “Labāka par prezidentu vai ministra atbildi ir Latgales iedzīvotāju atbildes. Varbūt kāds no viņiem Krievijas propagandas iespaidā atbalsta Krimas nelikumīgo aneksiju, tomēr neviens no Latgales iedzīvotājiem nevēlas līdzīgu situāciju kā Donbasā, jo vēlas mieru.”

Viņš vakar runājis ar Apvienotās Karalistes ārlietu ministru Filipu Hammondu pirms filmas skatīšanās, un britu amatpersona viņam apliecinājusi, ka BBC ir sabiedriskā televīzija un tā nav atkarīga no britu valdības un neatspoguļo britu valdības nostāju. Tomēr raidījumā kā pozitīvo ministrs saskata to, ka britu un amerikāņu spēki atsaucas Ziemeļatlantijas līguma 5. panta situācijai un cīnās, lai Latvija atgūtu teritoriālo vienotību.

 

VIEDOKLIS

Juris Viļums, 12. Saeimas deputāts: “Lielāko sašutumu rada tas, kā šie potenciālie notikumu attīstības scenāriji tiek vizualizēti. Video redzami krieviski runājoši separātisti, kas sadedzina valsts karogu un kuriem rokās ielikts Latgales karogs, tādējādi gan Latvijā, gan Eiropas ietvaros radot iespaidu par latgaliešiem kā Kremļa politikas atbalstītājiem un Latvijas valstiskuma noliedzējiem.

Viennozīmīgi, ka simbolikas parādīšanās šādā gaismā ir uzskatāma par aizvainojumu Latgales reģiona nacionālās identitātes aizstāvjiem. Šeit noteikti būtu kas sakāms gan karoga autoram Mārim Rumakam, gan latgaliešu nevalstiskajām organizācijām, iespējams, arī Latgales Partijai, kas savos reklāmas materiālos līdz šim ir diezgan aktīvi to izmantojusi.

Tomēr kopumā vēlos pateikties britu telesabiedrībai, ka pievērsusi uzmanību Latgalei (pirmkārt, tās drošībai, pastarpināti arī ekonomiskai situācijai un visām citām jomām, kas saistās ar sakārtotas reģionālās politikas trūkumu Latvijas valstī). Raidījums atklāj vairākus būtiskus aspektus, kas ir jāatrisina gan NATO (ja tas vēl nav izdarīts), gan arī Latvijas valdības līmenī.

Jāsaka, ka Rīgā joprojām nav izprasta situācijas nopietnība uz Latvijas austrumu robežas un tas, cik svarīgi ir stiprināt ārējo robežu ne tikai tur dzīvojošo cilvēku dēļ, bet arī pārējās valsts un visas Eiropas interešu labā. Šajā kontekstā ir jāatgriežas pie jau daudzkārt skatītā jautājuma par NATO 5. panta īstenošanu ārēja iebrukuma gadījumā. Tas, ka sabiedroto spēki ieradīsies pāris stundu laikā, iedzīvotājiem Zilupē un visā pierobežas joslā nedod lielu mierinājumu, jo Krievijas militārie spēki šo “pāris” stundu laikā, iespējams, būs tikuši ne tikai līdz Daugavpilij, bet arī līdz Valmierai, Ogrei vai pat tālāk. Saistībā ar Krievijas īstenotajām ārpolitikas aktivitātēm Latvija nevar runāt par savstarpējo attiecību normalizēšanos.

Karš Gruzijā un notikumi Ukrainā ir tikai divi piemēri tam, ka retorikā, kas saistīta ar Krieviju, Latvijas valdības nostājai būtu jābūt ne tikai stingrai vārdos, bet arī jāveic reāli pasākumi, lai par separātismu Latgalē (kā tas atspoguļots arī BBC) vispār nebūtu ne runas. Svarīga ne tikai sabiedroto spēku klātbūtne, militārās apmācības, kiberdrošība un cīņa pret Krievijas propagandu, bet arī ekonomiskā situācija Latvijas reģionos. Cilvēki, kas vistiešāk cieš no Latvijas valdību pieļautās nevienlīdzības valsts reģionālajā ekonomikā, ir sevišķi pakļauti ārējam spiedienam. [..]”

 

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Propaganda propagandas stilā. Vai šie ”propagandisti” nesaprot ka pat agresīvi domājošs cilvēks vēlas dzīvot stabilā drošā vietā … ? Neviens nevēlas Latgali ”Ukrainas gaumē” …

 2. Ja filmā parādīta vāja rietumu reakcija, tad ir slikti, jo dod nepareizo signālu. Ja filmas otrajā minūtē visi apspriedes dalībnieki lemtu par kodoltriecienu nacistiskajai rašai, at kal būtu slikti, ta būtu provokācija. Anabelas Cenzores rakstam nekad nav vajadzējis tapt un tas nav raksts, bet cenzūras mēģinājums.

 3. nabaga nomelnotais vešņakovs Atbildēt

  Pēc agresijas Krimā un Donbasā Krievija ir vienā melnuma pakāpē ar hitlerisko Vāciju. Starpība tikai tāda, ka Ribentrops un Gebelss netēloja idiotus un nenoliedza vācu karavīru dalību karā pret PSRSm bet vešņakovi un peskovi telo idiotus un noliedz visiem zināmo.

 4. Pirms runāt par Daugavpils sakariem ar Krieviju, palūkojieties Latvijas kartē, kur šī pilsēta atrodas. Kā arī palūkojiet tās demogrāfisko sastāvu. Daugavpilij ar Krieviju ir daudz mazāk kopējā, par mūsu mīļo galvaspilsētu Rīgu.

 5. Bikšplēsis Bostonā Atbildēt

  Es esmu gatavs mirt par Falklandes (Malvīnu) salām.

 6. ar pirkstu parāda, kā būs ar 99% ticamību, bet šie
  “neredz” ne par ko !
  Jautājums – kāpēc “neredz” ?
  Lai nekas nebūtu jādara, vai paši ir dalībnieki ?

 7. Var redzēt, ka filma pamatīgi uzkāpusi uz varžacīm mūsu sabiedrībai. Un lieti, jo tas , kas nonācis līdz mūsu acīm parāda, ka tā nav tāla neiespējamība, bet to veido gan Maskava, gan mēs paši šodien un šeit. Krievu Vešņakova uzvedība, viņa aktivitātes un iejaukšanās valsts dzīvē ar mūsu ārlietu ministra akceptu norisinās visu acu priekšā un kas? Vai Saeimai par to sāp galva? Nē , Rinkēvičs ir neaizstājams krievu guberņas ierēdnis un lai turpina tādā pat garā. Vai Viļums ar savu uzvedību un bērnišķīgajām spēlītēm ar valodu nav devis iemeslu Latgali uzskatīt par iespējamo atkritēju? Vai paši latgalieši ir pārliecināti, ka viņi ir tagad īsteni latvieši? Cik man nācvies tikties ar latgaliešiem ,nekad neesmu dzirdējis, ka viņi savā starpā runātu latviski, nemaz jau nerunājot par savām latgaliskajām izloksnēm. Tikai un vienīgi krievu valodā. Vai visi šie lindermaņi, gapoņenko , kabanovi ir lojāli Latvijai? Bet mūsu DP negrib redzēt un necenšas izbeigt šo provokatoru izdarības. Vai viņi ar Latgales palīdzību necemšas ārdīt Latvijas valsti? Bet no latgaliešiem klusums. Nekādas reakcijas. Un to cik naivi ir paļauties uz NATO palīdzību aktuālā situācijā tā īsti neviens pat neaptver, jo krieviem uzdāvinātais Kaļiņigradas apgabals labāk aizsedz Baltijas valstis kā Jupīters Zemi no jebkādas nopietnas iejaukšanās, no jebkādas palīdzības. Un mūsu Lattelekom, vai NEPLP rūpīgi gādā lai Latvija atrastos nepārtrauktā Krievijas informācijas laukā. NU tad sakiet vai tā ir baidīšana? Tā ir patiesība, kuru mūsu valdības negrib redzēt.

  • Nebrauc vis virsū latgaliešiem !
   /
   Tie krievruņi ir lielāko tiesu civilokupanti(pat vēl no
   pirmskara laikiem), kuri sēž uz pabalstiem…
   Tos arī kaban-gapoņi musina.

  • Esat parasts lauku idiots, kurš uzskata par iespējamu tāpat vien izraidīt no valsts ārzemju vēstnieku (“vai Saeimai sāp galva par Vešņakovu”), ierobežot vārda brīvību (“latgalieši runā nepareizas lietas nepareizā mēlē”) un ietupināt cietumā bez tiesiskā pamatojuma: “Vai visi šie lindermaņi, gapoņenko , kabanovi ir lojāli Latvijai? Bet mūsu DP negrib redzēt un necenšas izbeigt šo provokatoru izdarības.” Bet tādi jūs visi esat. Sveiki, bāreņu tauta.

   • speciāli ģēnijiem Atbildēt

    Brīvība nav absolūta un tava brīvība, Kremļa pakalpiņ, beidzas tur, kur sākas manējā. Aiz latgaliešu mugurām neslēpies, atbildi pats par sevi, ja vari, vai turi muti, ja esi par gļēvu!

   • ir iespējams izraidīt, tirliņ Atbildēt

    Pastāv tāds starpvalstu attiecību veids kā ”nav diplomātisko attiecību”. Latvija atsauc savu vēstnieku un pieprasa vešņakovam atstāt Latviju. Diplomātisko attiecību nebija, piemēram, PSRS un Izraēlai. Savukart ”naida runa” un ”kūdīšana uz…” ir ideāls pamatojums pat demokrātijā. Demokrātija nav visatļautība!

   • Ko darītu Krievija, ja Kīnas vēstnieks aicinātu uz cīņu par īpašām ķīniešu tiesībām uz krievu rēķina un oficiālu statusu ķīniešu valodai?

 8. Пропагандисткий бред в стиле холодной войны. Но прикол в том, что неожиданно открывается истинное отношение всех этих западных «защитников». Оказывается мы для них просто человеческая масса, пушечное мясо, предполагаемый театр военных действий, и им ещё надо очень подумать, а стоит ли вообще из-за нас всех, и латышей, и латгальцев и русских, впрягаться в войну и жертвовать жизнями своих (!!!) граждан! Вот и думайте теперь, нужны вы им или нет.

  • заткнулся-бы, свой гражданин !
   и без тебя тошно …

  • murgotājam grafistam Atbildēt

   Ej nu ej? varbūt tu kremļnacistu pakalpiņ vēl pamurgosi, ka arī Donbasā nav kara? Varb ūt nevajag maut, ja nav ko teikt?

   Starp citu, murgotāj, aukstā kara laikā tādi scenāriji bija abām pusēm. Poļi ir atslepenojuši savu daļu, bet terroraška joprojām nevar atrast pat Otrā pasaules kara planus 😀

   • Tas ka ES un ASV pasi jau grib to karu tas ir fakts! Laikam naudina iet uz beigam. Kara var labi nopelnit! Es neaiztavu krievus un neaiztavu rietumus,bet jau ir redzams kurs ko dara lai nebutu vai butu tas kars! Kapec ASV un ES neuzbruk Kinai piemeram? vai indijai? tur ari ir resursi,mazak bet ir! Musu valsts jau sen i izpardota ,mums ko lik ES unASV darit to daram. Taka nevajag dirst ” Kremļa pakalpiņ” vai “ASV pakalpinj” nau zinams kurs zem ka iet gulet vairak!!!

    • lej, bet atstāj puķītēm Atbildēt

     ASV bija laiks no 1991. līdz 1999. gadam, kad Krievija nez vai būtu varējusi puslīdz adekvāti reaģēt. Ko tad ”karu gribošā” ASV nesāka? Un kāpēc ”karu negriboša” Krievija ir ielīdusi Donbasā, Krimā un Sīrijā?

    • Kremļa meļu banda Atbildēt

     Neviens netaisās ”resursu dēļ” karot ar nacistisko rusņu, tieši otrādi, domā, kā tikt vaļa no nepieciešamības pirkt nacistiskās rusnas pārāk dārgos resursus. Toties nacistiskā rusņa ir līdusi, neskaitto Ičkeriju, vēl arī Gruzijā, Moldovā, tagad lien Ukrainā un Sīrijā. Kurs tad ir karu gribošais, Kremļa meļu banda?

    • Krievijas zinas; tikai vienu gadu kopš LTK Krievija nav bijusi iesaistīta starptautiskajos konfliktos, karos.

   • Un man likas ka tadi ka tu “murgotājam grafistam” ,kad saksies kaut kadilieli kibeli – viens no pirmajam ,pieliekot bikses , aizbegsi uz ameriku slepties. 🙂

   • То есть, вы с радостью готовы стать пушечным мясом и умереть во славу америки. Что же, это ваш выбор. Только заметьте, после ядерной войны вряд ли хоть что то останется на этой планете.

    • Nē, grafist, nomirsi tu par slavu Putleram, drīkst arī bez slavas 😀

     bet tagad mutīti ciet un gulēt, tēmu komentēt nespējīgais bēbīti! draudēs vēl te!

     • Ну я вообще то умирать пока не собираюсь. Вы можете делать, что хотите. Меня ваше детское обидчивое бормотание не трогает. Сюжет данного фильма придуман не мной, он полностью на совести журналистов ВВС. Про всякие угрозы это к ним.

    • grafists = garīgi atpalicis Kremļa pakalpiņš Atbildēt

     jo ne tikai ir par stulbu latviešu valodu iemācīties kā jau okupants, bet arī īsti nesaprot, ko latvieši raksta 😀 grafists te ir vienīgais, kas taisās mirt ar slavu vai bez slavas, pārējie apspriež politiku.

     • Да ну!? И в чём же выражается это ваше обсуждение политики, в написании дурацких комментариев? А сами вы понимаете, что другие латыши здесь пишут? Детский лепет какой то, честное слово.

    • naida kurinatājs grafists taisās parādīt lasītājiem piemēru, ka skaisti jānomirst? dari to jau šovakar 😀

     • А почему вы считаете, что я «naida kurinatājs» ? Нельзя ли по подробнее и с доказательствами. А так ваше утверждение голословно. И умирать, ни красиво, ни не красиво, я пока не собираюсь.

 9. Nekas traks ar Daugavpili nenotiks: 1) Latvija kopumā neatgriezeniski latviskojas; 2) der ieskatīties arī Daugavpils demogrāfiskajā eglītē.

 10. Pašlaik liela daļa latviešu mirst un ir gatavi mirt no alkohola,tabakas ,spaisa, arī no nekvalitatīvas pārtikas,pārstrādāšanās un arī,bezdarba vārdzināti, no nekā nedarīšanas.No masu medijiem( cik briesmīgi skan šis jēdziens) uzzināju ka onkoloģisko slimnieku vien Latvijā ir 80000, ( tā esot vesela Liepāja),kuriem ik gadus kāt nākot 11000.Kamēr katrs latvietis nebūs izlasījis ,,Dvēseļu puteni,, un apjēdzis izlasīto atbildes uz virsrakstā dotā jautājuma nebūs un skatīsimies tikai tālāk mums uzspiestā seriāla ,,ugunsgrēks,, nākošo 1001 sēriju.

  • kāds ir piesējis Vērotāju pie krēsla un piespiež skatīties seriālu?
   vai Vērotājs ir no tiem, kas redz to, kas viņam rēgojas, nevis to, kas ir?

 11. Vai tāpēc braucu uz barikādēm? Atbildēt

  Ja 1991.gadā būtu veikta deokupācija un dekolonizācija, tad šodien nebūtu problēmu ar krieviski runājošajiem Latgales separātistiem; pēc DDD veikšanas viņu vienkārši nebūtu!
  Riebīgi, ka Ainārs Dimants kopā ar NEPLP (Mjartānu, Duļevsku) ir gatavi priekš šiem iespējamajiem separātistiem atvērt valsts apmaksātu TV kanālu krievu valodā. Kāpēc Dimants un Mjartāns grib rusificēt vēl vairāk jau tā krievisko Latgali?
  Ukrainas Krimā priekš krieviem bija viss – pirms aneksijas Krimā pat krievu valodai piešķīra reģionālās valodas statusu. Krimā bija skolas krieviski. Bet Krimas krievi gāja uz visu banku – viņi gribēja vēl krieviskāku dzīvi bez ukrainiskuma klātbūtnes un to arī dabūja. Ja priekš Latgales krieviem ir skolas krieviski, ja krievi Latgalē un Latvijā mierīgi var iztikt bez latviešu valodas tikai ar krievu valodu, ja Latgalē ir pilns ar krievijas radio un pils ar Krievijas TV kanāliem, tad Latgales krievs jau jūtas kā Krievijā un, ja viņš jūtas kā krievijā, tad viņam nekrieviskā Latvija nav vajadzīga (un krievs nav pieradis pie latviskās Latvijas, jo Latgalē latviskums ir redzams tikai laukos) un krievs tikai priecāsies, ja Latgalē parādīsies zaļie cilvēciņi, kas uztaisīs Latgales tautas republiku ar krievu valodu kā valsts valodu un krievs priecāsies, ja šī autonomija jeb republika būs bez latviešiem, jo latviešu klātbūtne daudziem krieviem rada diskomfortu. Separātistiem pēc maniem novērojumiem “pa lielam” Latgalē nepatīk 2 lietas: latviešu valoda un latvieši; vienlaikus separātisti baigi nefano par krieviju, bet separātistiem patiktu Latgales autonomija vai Latgales tautas republika, kur dzīve ekonomiski būtu augstāka kā krievijā un dzīve būtu vairāk eiropeiska nekā aziātiska, kā arī separātistiem ļoti pie sirds ietu tas, ja Latgales autonomijā vai Latgales republikā krievu valoda būtu vienīgā valsts valoda.
  Kamēr Latvijā un Latgalē būs stipras pozīcijas krievu valodai (un kamēr latvieši uz krieviem skatīsies no kalpu un vergu pozīcijām un krievus pat valsts iestādēs apkalpos krieviski), tikmēr krievu separātisms būs dzīvs! Bet atkārtoju vēlreiz – Dimants un Mjartāns rusificē Latgales mediju telpu, Zatlers un ZZS, kā arī Vienotība ir pret skolu pārēju uz latviešu valodu. Politikāņi dod intervijas krieviski un rāda, ka latviešiem jāklanās krievu priekšā un latvietim ar krievu Latvijā jārunā krieviski. Kur vēl labāka augsne krievu separātistam? Paši latvieši ļauj Latvijā un īpaši Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē un Liepājā plaukt agresīvajam krieviskumam, krievu šovinismam un separātismam.

  • Taisnība komentētājam par cēloņiem, kāpēc ir izveidojusies ( izveidota) situācija ar 5.kolonnu Latvijā. Ja laicīgi būtu veikta DDD, latviešiem nebūtu masveidā jāemigrē no Latvijas, nebūtu jābažījas par demogrāfiju un ekonomiku. Latviešiem pašiem ikdienā jājūtas un jārīkojas kā saimniekiem savā zemē. Un nepareizs ir jautājums virsrakstā. Latviešiem ir jābūt gataviem cīnīties par Daugavpili, Dundagu, Durbi, Dobeli un Dagdu, jo tā ir Latvija.

   • “Ja laicīgi būtu veikta DDD”, tad te jau būtu pilsoņu karš, kā Dienvidslāvijā. Esat tikuši pie brīvības par brīvu, tāpēc esat tādi idioti, ka nesaprotat, kā īsti tādas lietas top, kā brīva neatkarīga valsts. Vadzis reiz vienmēr lūst, tad tas vadzis arī būtu lūzis, “ja laicīgi būtu veikta DDD”.

    • Ja būtu darīts laicīgi, nekāda kara nebūtu, bet tev līdzīgie māvēji varētu maut no Pleskavas apgabala.

     Sudetijas vāciešu dēļ nekāds karš nesākās! Vēl jo vairāk Jeļcina laikos bija visas iespējas repatriēt un iekārtot Krievijā visus, kam Latvijā dzīvot briesmīgi vai kas, kā kremļnacistu pakalpiņš grafists, ir pārāk stulbi, lai iemācītos latviešu valodu.

     idiots pussijs tiek saukts tikai vardos, kurus lieto pats.

     • Pārāk stulbs ir tieši tu, miļajs draugs. Visi citie jau zina ka es saprotu latviešu valodu.

   • Latvijas un Rietumeiropas algu starpība nav atkarīga no tā, vai Latvijā notiktu ”ddd” vai nē. Tātad pēc iestāšanās ES latvieši izmantotu tās pašas iespējas kā citi eiropieši. Nekādas traģēijas te nav. Starp citu, ja mēs nebūtu ES, tad latvieši tāpat meklētu iespēju tur nokļūt, bet tad būtu spiesti to darīt kā nelegālie imigranti.

Draugiem Facebook Twitter Google+