Foto – LETA

Vai esat apdrošinājušies?
 0

Monta Liepa, 
brīvprātīgā darbiniece no Līgatnes, dzīvo Rīgā:
 “Vienīgais, kas man ir, tā ir Eiropas Savienības veselības apdrošināšanas bezmaksas karte, kuru, paldies Dievam, vēl nekad nav nācies izmantot. Tomēr uzskatu, ka apdrošināšana ir nepieciešama, veicot lielākus darījumus – iegādājoties automašīnu vai mājokli.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Tā ir ārkārtīgi būtiska arī cilvēkiem, kuri bieži ceļo, jo var gadīties, ka tiek atcelts reiss, pazūd bagāža, kā arī var piemeklēt citas neparedzētas ķibeles. Lai gan pati visbiežāk līdzekļu taupīšanas nolūkā no ceļojuma apdrošināšanas atsakos, tomēr apkārtējiem iesaku to izmantot. Ne velti saka – skopais maksā divreiz.”

 

Baiba Helēna Zvejniece 
no Cēsīm, šobrīd strādā Briselē organizācijā “IETM international network for contemporary performing arts”:
 “Tā kā pirms mēneša devos prom no Latvijas, apdrošinājos pret nelaimes gadījumiem ceļojuma laikā. Esmu vairākas reizes izmantojusi šo iespēju un domāju, ka Latvijas ietvaros ir ļoti labs piedāvājums, kā arī adekvātas cenas. Tāpat esmu apdrošināta savā pašreizējā darbavietā.”

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Karīna Girdo, 
studente no Liepājas novada:
 “Ģimenē neviens neesam apdrošināti. Vienīgi māsa iegādājusies veselības apdrošināšanas karti, jo iziet praksi Vācijā un tur apdrošināšana ir obligāta. Apsverot visus “par” un “pret”, vienīgā apdrošināšana, ko iegādātos gan sev, gan vīram un bērniem, būtu veselības apdrošināšana, ja vien tā būtu pieejama par pieņemamu cenu.”

 

Mārtiņš Skudra, 
datorspeciālists no Rīgas:
 “Pret apdrošināšanas kompānijām izturos ar zināmu skepsi. Daudzās firmās speciālisti ir tiešām ieinteresēti palīdzēt cilvēkiem, bet citviet nācies sastapties ar attieksmi – jo vairāk cilvēku piesaistīsim, jo vairāk no viņiem izkrāpsim. Neskatoties uz to, mēģinu apdrošināties pret dažādiem riskiem. Esmu apdrošinājis dzīvokli, automašīnu, ir arī veselības apdrošināšanas polise. Tāpat bieži iegādājos ceļojuma apdrošināšanu, jo reiz bijusi rūgta pieredze – aizbraucu ar draugiem slēpot uz Austriju un salauzu kāju. Tēriņi bija ievērojami.”

 

Vitālijs Kudiņš, 
grāmatvedis no Jelgavas novada:
 “Ceļojuma, veselības, pensijas, mājokļa, dzīvības apdrošināšana… Ja izmantotu visu plašo mūsdienās pieejamo apdrošināšanas klāstu, tad neatliktu laika dzīvošanai. Protams, atsevišķi apdrošināšanas veidi ir nepieciešami un pat noderīgi, bet nevar ik dienu pavadīt, domājot tikai par to vien, kā sevi pasargāt no nelaimēm. Turklāt apdrošināšanas vajadzība ir relatīva – viens nodzīvos visu dzīvi bez jebkādām polisēm, citam neveiksies pat ar visiem drošības spilveniem.”

 

Irina Mihejeva 
no Daugavpils, strādā kalibrēšanas un inspicēšanas uzņēmumā “InLab” Rīgā:
 “Vecākiem un arī brālim ir veselības apdrošināšanas polise. Brālim to apmaksā darba devējs, vecāki nolēma iegādāties par personiskajiem līdzekļiem. Grūti spriest, vai ikvienam nepieciešama veselības apdrošināšana, bet, piemēram, tēvam tā ir ļoti izdevīga, viņš katru mēnesi iegādājas dārgu medikamentu komplektus un, pateicoties polisei, saņem atlaides. Žēl, ka apdrošināšana nesedz visus zāļu tēriņus, turklāt par vizīti pie speciālista un dažādām procedūrām tāpat jāmaksā. Uzskatu, ka apdrošināšana ir dārgs prieks, bet, ja jau cilvēks maksā, tad arī pakalpojumiem jābūt bezmaksas. Citādi reizēm sanāk paradokss, ka apdrošināšana ir tikai ķeksīša pēc.”

Reklāma
Reklāma

 

Uzziņa

* Kopumā apdrošināšanu vispār neizmanto 57% Latvijas iedzīvotāju, pērn šis skaitlis bija 52%.

* Pēdējo divu gadu laikā Latvijā par pāris procentiem palielinājies to cilvēku skaits, kuri izmanto OCTA un KASKO apdrošināšanu. Tajā pašā laikā samazinājums vērojams civiltiesiskās atbildības, nelaimes gadījumu, ceļojumu un īpašuma apdrošināšanas izmantošanā.

* Pērn viens cilvēks vidēji izmantoja 1,3 apdrošinātāju pakalpojumus, bet šogad – 1,2 kompāniju pakalpojumus. Pagājušajā gadā vienā kompānijā apdrošinājās 75%, bet šogad visas polises vienā kompānijā iegādājas jau 79% respondentu.

* Salīdzinot ar 2012. gadu, cilvēku skaits, kuri KASKO polisi iegādājušies brīvprātīgi, sarucis par 27%. Savukārt īpašumu apdrošināšanā šis rādītājs samazinājies par 19%. Tā rezultātā palielinājies to cilvēku skaits, kuriem ir grūti izvērtēt, kādēļ viņi iegādājušies apdrošināšanas polisi. Par 5% palielinājies to cilvēku skaits, kuri iegādājušies īpašumu apdrošināšanas polisi bankas kredīta dēļ.

Avots: BALTA (RSA Grupa) 
veiktais pētījums

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.