×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2012
Drukāt

Vai esat apmierināts ar savu pašreizējo darbu un darbavietu?

Dāvis, informācijas tehnoloģiju speciālists: “Man patīk mans darbs, taču pašreizējā darbavietā es par to nesaņemu atbilstošu atalgojumu.

 

Uzņēmums, kurā strādāju, šobrīd nonācis finansiālās grūtībās, tāpēc visiem darbiniekiem vismaz kādu laiku jārēķinās ar lielāku darba slodzi par mazāku algu. Trūkst arī drošības sajūtas par nākotni. Lai arī darbinieku skaits pēdējā laikā mūsu uzņēmumā samazināts, šobrīd manam darba devējam trūkst cilvēku, tāpēc man un kolēģiem jāstrādā virsstundas. Ar savu tiešo priekšniecību saprotos lieliski, bet augstākās vadības prasības pret darbu izpildes termiņiem reizēm ir neadekvātas. Tomēr man patīk, ka varu brīvi plānot savu darba grafiku.”

Kaspars, bankas darbinieks: “Vienīgais, kas mani neapmierina, strādājot bankā, ir skrupulozā darba laika uzskaite un tas, ka katru dienu darba vietā jāpavada noteiktas stundas. Vienlaikus ir labi, ka es vienmēr varu rēķināties, ka sešos vakarā darbu būšu beidzis un par to vairs nebūs jādomā. Šeit man nav jāstrādā virsstundas un darbu izpildes termiņos varu iekļauties bez lielām grūtībām. Arī priekšniecība ir saprotoša un nav jābaidās pateikt, ka esmu pieļāvis kādu kļūdu. Man patīk arī tas, ka darba kolektīvā valda lietišķa atmosfēra, nevis draudzīgas attiecības. Šeit nav pieņemts, piemēram, izjautāt kolēģus vai viņiem stāstīt par savu privāto dzīvi, tāpēc darba biedru pļāpas netraucē strādāt. Arī ārpus darba pavadu laiku ar draugiem, nevis kolēģiem.”

Ieva, privāta uzņēmuma direktore: “Man patīk, ka strādāju mājīgā darba vietā un gan kolēģi, gan priekšniecība ir draudzīgi. Mans darbs ir radošs, un pienākumi katru dienu mainās, tāpēc neslīgstu rutīnā. Darbā man visu laiku jāuztur un jāveido sadarbība ar dažādiem cilvēkiem, un arī tas palīdz izvairīties no vienmuļības ikdienā. Tomēr nereti nonāku stresa situācijās, jo ļoti bieži dienas laikā ir jāpagūst tikties ar pārāk daudziem cilvēkiem un sagatavot dažādus dokumentus. Tāpēc bieži strādāju virsstundas vai eju uz darbu brīvdienās. Arī pēc darba pārstāt domāt par saviem pienākumiem ir grūti, tāpēc pietrūkst laika, ko es varētu veltīt tikai sev un savai ģimenei. Nepatīkami arī tas, ka mans atalgojums pēdējos gados ir sarucis.”

Katrīna, skolotāja: “Daru to, ko vienmēr esmu vēlējusies, tāpēc savu izvēli strādāt skolā nenožēloju, pat neskatoties uz zemo atalgojumu. Lai bērniem vienmēr būtu interesanti, man visu laiku jābūt radošai, un, kaut arī tas nav viegli, es priecājos, ja redzu, ka man tiešām izdevies viņus ar kaut ko aizraut. Skolas vadība ir saprotoša un atsaucīga, tāpēc man nav jābaidās, ka saņemšu pārmetumus vai pat zaudēšu darbu, ja privātu problēmu dēļ kādu dienu kavēšu darbu vai nevarēšu kaut ko izdarīt laikus. Es vēlētos, lai man ir vairāk brīvības aizvest skolēnus kādā ekskursijā vai izmēģināt neierastas mācību metodes, taču parasti tam vienkārši trūkst līdzekļu.”

 

Uzziņa

* 31% darbinieku Latvijā ir apmierināti ar savu darbavietu.

* 33% iedzīvotāju nejūtas droši par savu darbavietu un vēlētos lielāku stabilitāti.

* 13% strādājošo vēlētos vienmēr saņemt algu laikā.

* 7% labprātāk saņemtu visu algu oficiāli.

* 9% nevēlas strādāt virsstundas.

* 7% vēlētos atrast laiku pusdienām.

Avots: Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+