×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. novembris, 2012
Drukāt

Vai esat gatavi uzņemties jaunas kredītsaistības?

Kārlis Vasulis no Rīgas: 
”Pēdējo gadu notikumi ir radījuši milzīgu nedrošības sajūtu attiecībā uz kredītsaistību uzņemšanos. Domāju, ka šobrīd iedzīvotāji ņemtu kredītu, tikai galējas nepieciešamības spiesti, piemēram, ja būtu vajadzība iegādāties auto, nekustamo īpašumu vai veikt citus lielākus pirkumus.

Turklāt tiktu rūpīgi izsvērti visi iespējamie ieguvumi un ēnas puses. Tāpat iedzīvotāji atminētos neseno mācību – neņemt lielāku kredītu, nekā spēs atmaksāt.”

 

Lana Insberga 
no Rojas: 
”Lai gan man ir regulāri ienākumi un ik pa brīdim atļaujos paņemt ātros kredītus ārkārtas tēriņiem, pilnīgu finansiālu stabilitāti vēl neizjūtu un ilgtermiņa kredītsaistības šobrīd neuzņemtos. Tiesa, drīz man nāksies ņemt studiju kredītu, bet, tā kā tam ir izdevīgi nosacījumi, zinu, ka spēšu aizņēmumu veiksmīgi atdot. Iepriekšējais kreditēšanas burbulis ir iemācījis, ka kredītu ņemšanai nedrīkst pieiet vieglprātīgi. Ir jāaizņemas tikai tik, cik varēs atdot, nevis tik, cik konkrētajā brīdī piedāvā. Bieži vien cilvēki ir pārāk optimistiski noskaņoti un pārvērtē savas finansiālās iespējas. To parāda milzu melnais saraksts ar tiem, kuri saistības nav spējuši nokārtot. Tomēr uzskatu, ka bez kredītiem mūsdienās nevar iztikt. Reti kurai ģimenei ir tik lieli un stabili ienākumi, lai veiktu uzkrājumus un būtu gatavi neparedzētām situācijām.”

 

Oskars Kalniņš 
no Madlienas: 
”Es jaunas kredītsaistības neuzņemtos, jo man jau ir paņemts viens kredīts. To pavisam drīz būs jāsāk atdot. Šobrīd cilvēki mēģina pēc iespējas ciešāk savilkt jostu, bet bezizejas stāvoklī izmanto ģimenes, radu un draugu finansiālo atbalstu. Iedzīvotājiem ir bail no kredītprocentiem un medijos tik bieži piesauktajiem parādu piedzinējiem. Dzīvot ar sajūtu, ka esi kādam parādā, nebūt nav patīkami. Turklāt, ja vēl ir pro­blēmas ar parāda atdošanu, cilvēkus pavada pastāvīgs stress, kas ilgtermiņā var negatīvi ietekmēt viņu veselību.”

 

Madara Rone 
no Jelgavas: 
”Lai gan joprojām atmaksāju nesen paņemto auto līzingu, tuvākajā laikā plānojam ar draugu ņemt kredītu arī dzīvokļa iegādei. Daudzi mūs atrunā, biedējot, ka šādu pārsteidzīgu un šā brīža finansiālajai situācijai neracionālu lēmumu var nākties pamatīgi nožēlot. Taču uzskatu, ka tie, kuri nav gatavi uzņemties risku, nekad nesasniedz dzīvē iecerēto. Jūtu līdzi cilvēkiem, kuri bija paņēmuši kredītus treknajos gados, bet, sākoties krīzei, vairs nespēja veikt ikmēneša iemaksas. Man ir stabils darbs un labi ienākumi, tādēļ ceru, ka ar kredītsaistību uzņemšanos un kārtošanu viss ritēs veiksmīgi.”

 

Sandis Jakovels 
no Rīgas: 
”Nekad neesmu ņēmis aizdevumu un arī tuvākajā laikā neplānoju. Protams, vēlme iegādāties pašam savu dzīvokli ir liela, taču uzskatu, ka labāk ir nogaidīt un mājokli īrēt nekā pārgalvīgi paņemt kredītu un kādā brīdī pēkšņi saprast, ka nespēju to atdot. Māsa gan uzņēmusies kredītsaistības uz desmit gadiem, taču viņas vīrs pelna samērā labi un arī vīra radi neatteiks palīdzību, ja kaut kas noies greizi. Man pagaidām šādas stipras finansiālas aizmugures nav.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+