×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. septembris, 2013
Drukāt

Vai esošā valdība noturēsies līdz Saeimas vēlēšanām?


Foto - LETAFoto - LETA

Andris, 
sabiedrisko attiecību speciālists:
 “Domāju, ka jā. Patiesībā jau nav citas izvēles. Esošā valdība varētu kļūt par mazākuma valdību ar zaļo un zemnieku atbalstu, bet citādi nekādas koalīcijas kombinācijas neveidojas. Turklāt nevienam šobrīd nav izdevīgi šūpot valdību.

Jāsaka gan, ka pēc pēdējo dienu notikumiem Žanetai vajadzētu prasties un pamest savu krēslu. Viņai ir milzīgas komunikācijas problēmas – gan ar sabiedrību, gan kultūras nozares pārstāvjiem. Neko sliktu savukārt nevaru teikt par ārlietām – tur viss ir savās vietās.”

 

Kristīne Meijere, 
ierēdne:
 “Es tik tiešam nezinu. Viņiem iet raibi, bet mans vēlējums – lai iztur līdz galam un pabeidz savus iesāktos darbus. Prognozēt gan neko neņemos. Sprūdžs jau pats saprata, ka jāaiziet. Grende arī izrīkojās nesmuki. Turklāt šī nav pirmā reize – nepatikšanas viņai krājas cita aiz citas. Arī Pavļutam vajadzētu būt mazliet stingrākam. Smagi iet arī Circenei – viņa, cilvēks, visu laiku kaut ko grib darīt, taču veselības nozarē pašos pamatos kaut kas nobrucis. Ir jāliek galvas kopā un jārisina problēmu gūzma. Straujuma šķiet ļoti zinošs cilvēks un savā vietā. Man patīk cilvēki, kas pārzina savu nozari. “Vienotībai” bijis daudz iespēju sevi parādīt, bet redzams, ka tauta ar viņu veikumu nav apmierināta.”

 

Līga, 
skolotāja mūzikas skolā:
 “Jā. Kaut kas šajā valdībā tomēr ir stabils. Visi ministri gan nav vienādi redzami un pazīstami, kamēr daži to vien dara, kā grozās televīzijas ekrānos un avīžu lapās. Bet man, kas sevišķi neseko politikai, atsevišķu ministru pat būtu grūti atpazīt, jo par viņu un viņa darbiem maz kas dzirdams. Man tuva kultūras joma, tāpēc skumji raudzīties uz Grendes rīcību. Sakarīgs šķiet Pabriks, arī Kozlovskis. Par Pavļuta kungu diemžēl varu pateikt vien to, ka simpātisks cilvēks.”

 

Jānis, 
strādā ministrijā:
 “Jā, jo Saeimā pašlaik ir maz citu variantu. Pārējiem, kas opozīcijā, nekas īsti nesanāk. Pēc Sprūdža atkāpšanās pat nezinu, kuram no ministriem būtu jāiet līdzīgs ceļš. Visi pārējie daudzmaz šķiet savā vietā. Arī kultūras ministri negribu no­rakt – tas, kas notiek pēdējā laikā, drīzāk norakstāms uz viņas personīgajām rakstura īpašībām – sievietes vienmēr ir emocionālākas. Ir taču lietas, ko viņa dara cienījami un atbilstoši. Varu uzteikt finanšu ministru – viņš ir orientēts uz ilgtspējīgu attīstību un saprot, ka mēs varam iztērēt tikai tik, cik nopelnām.”

 

Anda, 
bankas darbiniece:
 “Valdības sastāvs ik pa brīdim pamainās, bet Dombrovskis ļoti labi māk visu līdzsvarot, tāpēc līdz vēlēšanām valdībai vajadzētu varēt noturēties. Ministrus kritizēt negribu, jo naudas un varēšanas nepietiek un ministri ir savā ziņā sasaistīti. Cilvēkiem prasības ir – visi grib vairāk. Brīžam pat brīnos, ka kāds vispār strādā par ministru. Darbs, kas tur jāveic, ir milzīgs, un vienlaikus viņi nepārtraukti tiek zākāti. Daudz pēdējās nedēļās tiek diskutēts par kultūras ministri, taču nevaru iedziļināties, nezinot visus apstākļus. Arī daudz kritizēto izglītības ministru nenosodu. Aizsardzības ministrijas politika gan reizumis šķiet pārmērīga, īpaši bruņošanās, visticamāk, Eiropa un NATO to prasa, taču milzu summas, kas aiziet šai nozarei, šķiet neproporcionālas. Man patīk Vilks – viņš saprot, ko dara, un cenšas nozari turēt grožos. Mums valdībā vajadzīgi nozares speciālisti – un nav pat nozīmes, kādu politisko spēku tie pārstāv.”

 

Ausma Cīska, 
pensionāre:
 “Mūsu lācītis ir tik mierīgs valdības vadītājs, ka, šķiet, aizvest kuģi līdz vēlēšanām nenogrimušu viņam problēmas nesagādās. Žaneta gan taisa jucekli. Jau no pirmsākumiem nevaru ciest arī veselības ministri – viņa tikai gudri runā, bet realitātē uzlabojumu nav. Priecājos, ka Sprūdžs atzina sevi par nederīgu ministra krēslam. Pabriks savukārt par daudz aizrāvies ar to, ka mums briesmīgi jābruņojas. Varam bruņoties, cik gribam, ja mums kāds nāks virsū, nospiedīs kā blaktis. Pavļuts, Kozlovskis un Rinkēvičs strādā tīri tā nekas. Arī Viņķeles idejas nekritizēju. Mums, pensionāriem, jāsaprot – deķis mums ir maziņš un katrs to velk uz savu pusi.”

 

Fakti

* Nākamās Saeimas vēlēšanas gaidāmas 2014. gada 4. oktobrī.

* Par savu demisiju ar 1. decembri paziņojis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs.

* Šodien Valdis Dombrovskis paziņos savu lēmumu par to, vai jāatkāpjas kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+