×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. marts, 2017
Drukāt

Vai gaidāmas būtiskas izmaiņas Valsts prezidenta ievēlēšanā? (3)

Rīgas pils. Foto - LETARīgas pils. Foto - LETA

Noslēgusies vairāk nekā gadu ilgusī ekspertu uzklausīšana par prezidenta pilnvaru iespējamu paplašināšanu un ievēlēšanas kārtības mainīšanu. Tagad tiks apkopoti priekšlikumi iespējamām Satversmes izmaiņām. Izvērtēšanai Saeimai tos plānots iesniegt pēc Lieldienām, vēsta LNT “Ziņas”.

Tostarp šodien izskanēja priekšlikums, ka prezidenta vēlēšanās būtu iesaistāmi arī pašvaldību vadītāji. Deputāts Ringolds Balodis, kurš vada deputātu grupu, kas vērtē Satversmes iespējamās izmaiņas, uzskata, ka nepieciešamas būtiskākas pārmaiņas. Viņš atsaucas uz aptauju rezultātiem, kas liecina, ka aptuveni 80% iedzīvotāju iestājas par tautas vēlētu prezidentu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. turpmāk drīkstēs ievēlēt tikai tādus prezidentus, kuriem ir izziņa par to, ka potēti pret trakumsērgu un ka neatrodas psihiatriskā dispansera uzskaitē.

  2. Un kas var liegt valsts prezidentu vēlēt visu deputātu sapulcei? Jā tad neiznāks nekādi veikali un domātais prezidentiņš – rīkotājs var izpalikt . Var kukuļot 5 pat desmit bet tur ir daudz vairāk – kaut kur 1600 un vel simts ”gudrās” galvas. Tikai tās gudrās galvas nu neizlaidīs savu teikšanu par šo vēlēšanu biznesu… Te jau tas redzams – tie valsts vadonīši nu nekādi – te nevar atrast uz kartes Grūziju, te neies uz valodas referendumu, te tālāk par modes skatēm netiek…
    Igaunijā – skaudība Tiem Meri, tiem Ilvess un mums…
    Tautas vēlētam nav īstas ticibas – ar reklāmu var ievēlēt pat Pamperss…

  3. Vai gaidāmas būtiskas izmaiņas deputātu kandidātu izvirzīšanā?

Draugiem Facebook Twitter Google+