×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

Vai gribi strādāt Vācijas bundestāgā?

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kā ik pavasari, arī šogad Vācijas bundestāgs aicina pieteikties stipendiju programmai, kuras dalībniekiem nākamajā gadā būs iespēja 15 nedēļas strādāt Vācijas bundestāgā, iepazīstot šīs valsts politisko sistēmu.

 

Parasti stipendiāti no 1. marta līdz 31. jūlijam strādā praksi kāda Vācijas parlamenta deputāta birojā, kā arī piedalās Vācijas politisko fondu rīkotos pasākumos. Šīs stipendiju programmas ietvaros Vācijas bundestāgs ik gadu uzņem aptuveni simts jauniešu no gandrīz 30 valstīm.

Pieteikties stipendijai aicināti jaunieši līdz 30 gadu vecumam, kuriem ir ļoti labas vācu valodas zināšanas (jāiesniedz attiecīgs apliecinājums), pabeigta augstākā izglītība, Latvijas pilsonība, zināšanas par Vācijas politiku un sabiedrību un kuri pēc pieredzes gūšanas ārvalstī vēlas atgriezties Latvijā un piedalīties savas valsts demokrātiskās nākotnes veidošanā. Stipendiātus izraudzīsies neatkarīga Vācijas Bundestāga komisija. No Latvijas līdz šim ik gadu tikuši izraudzīti trīs programmas dalībnieki.

Stipendiātiem tiks piedāvāta 450 eiro liela ikmēneša stipendija, apmaksāti ceļa izdevumi un veselības apdrošināšana, kā arī nodrošināta dzīvesvieta.

Pieteikties stipendijai iespējams līdz 30. jūnijam. Tuvāka informācija par iesniedzamajiem dokumentiem un pieteikšanās kārtību rodama: www.bundestag.de/ips

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+