×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. aprīlis, 2013
Drukāt

Vai Himalaju bērzi izturēs ziemu?


Hiamaju_berzs_56

Kā lasīju “Latvijas Avīzē”, Raiņa kapos stādīs Himalaju bērzus (“”Izskolotu” bērzu aleja”, “LA” 16. aprīlī). Kāpēc gan tas jādara, ja mums pašiem ir lieliski nokarenie sēru bērzi, par kuru spējām pārziemot nav nekādu šaubu, kamēr par to, kā Latvijas ziemas izturēs šī importētā šķirne, nekādu drošu ziņu nav un ļoti iespējams, ka šie par lielu naudu pirktie kociņi ziemā aizies bojā?

 

Jā, Himalaju baltmizas bērzam zari ir ļoti skaisti, taču no stumbriem visu laiku lobās baltas mizas plēksnes, kas nemaz tik skaisti neizskatās.
Aija Zviedre, mežkope

 

 

Nacionālā botāniskā dārza kolekcijā Salaspilī aug Himalaju bērzi jeb Betula utilis. Šie augi ir izaudzēti uz vietas Salaspilī zinātniskajā kokaudzētavā no sēklām, kas iegūtas kādā Vācijas botāniskajā dārzā. “Šo gadu laikā problēmas ar ziemcietību nav novērotas. Stādu izcelsmes aspekts noteikti jāņem vērā, lai pēc iespējas būtu drošāki par augu ziemošanas sekmēm,” skaidro Nacionālā botāniskā dārza Dendrofloras nodaļas vadītāja Linda Strode. Viņa atzīst, ka Himalaju bērzi ir piemēroti stādīšanai apdzīvotu vietu apstādījumos, jo ir augsnes ziņā pieticīgi un panes pilsētas piesārņojumu, bet tie nepacieš noēnojumu, tāpēc jāstāda vietās, kur vismaz dienas lielāko daļu ir pilns saules apgaismojums.

Šodien, 25. aprīlī, plkst. 10 Raiņa kapos stādīs 46 Himalaju bērzu dižstādus, lai atjaunotu bērzu aleju. To, no kādas stādaudzētavas iegādāti stādi un cik tie maksāja, no atbildīgām amatpersonām SIA “Rīgas meži” precīzi uzzināt vakar neizdevās. Kā zināja teikt SIA “Rīgas meži” valdes loceklis Uldis Zommers, Himalaju bērzu stādi iegādāti Vācijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+