Praktiski
Manas tiesības

Vai ienākumi par pārdoto auto ir jādeklarē0

Foto – Timurs Subhankulovs

Automašīnu, kas manā īpašumā bija piecus gadus, pārdodu auto firmai, tā vietā iegādājoties jaunu spēkratu. Vai ienākumi par pārdoto mašīnu ir jādeklarē? ILONA RĪGĀ

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Evita Teice-Mamaja skaidro, ka ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliek ienākumus no personīgai lietošanai paredzētas kustamas lietas atsavināšanas. Tātad gūtais ienākums no fiziskās personas īpašumā esošas automašīnas pārdošanas nav ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekams ienākums.

Taču, ja ienākums no automašīnas pārdošanas pārsniedz 4000 eiro, tas ir jādeklarē (tikai jādeklarē, bet nodoklis nav jāmaksā!) gada ienākumu deklarācijā, kas jāiesniedz VID nākamajā gadā no 1. marta līdz 1. jūnijam. Tātad, ja darījums noticis šogad, ienākumu deklarācija būs jāiesniedz no 2018. gada 1. marta līdz 1. jūnijam. Gada ienākumu deklarācijas D veidlapā neapliekamos ienākumus deklarē 04. rindā un deklarācijas pielikuma D1 “Taksācijas gadā Latvijas Republikā gūtie ienākumi” 2. un 3. ailē. Aizpildot deklarācijas pielikumu D1, jānorāda ienākuma veida kods – 3022 “Citi ar nodokli neapliekami ienākumi”.

Gada ienākumu deklarāciju var aizpildīt arī VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (tas ir ērtāk, ātrāk un vienkāršāk), taču, protams, to var iesniegt arī papīra formātā jebkurā VID klientu apkalpošanas centrā.

LA.lv