×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. oktobris, 2012
Drukāt

Vai ir pamats prasīt labklājības ministres demisiju?

Māra Maurīte, strādā Vācu – latviešu biznesa birojā Valmierā: “Neesmu speciāliste šajā jomā, taču, manuprāt, bērni ir jāizglīto par dzimumu līdztiesību. Pašreizējā situācija, kurā pieprasa ministres demisiju, ir absurda.”


 

 

Elīna Kresa, žurnālistikas studente no Piltenes: “Grāmatu nosaukums ir ļoti skaļš, tāpēc nav brīnums, ka tā mūsu sabiedrībā izraisa trauksmainas un pretrunīgas izjūtas. Cilvēki bīstas, ka bērniem tiks popularizētas vecāku neakceptētas vērtības. Es pati neesmu šo grāmatu redzējusi, taču domāju, ka to nav skatījuši arī daudzie kritizētāji. Manuprāt, šāda veida mācību grāmatu būtiskākais uzdevums – mācīt bērnus kļūt par daudzpusīgām personībām. Uzskatu, ka dzimumu lomu un līdztiesības jautājumu apskatīšana pirmsskolas vecuma bērniem interesantā un saistošā veidā būtu tikai ieguvums.”

 

Ligita Pelnika, matemātikas skolotāja no Krāslavas: “Meitenēm un zēniem jāapzinās savas lomas jau no mazotnes. Atzīstu tradicionālās vērtības – puišiem jābūt vīrišķīgiem, bet meitenēm – maigām un sievišķīgām.”

 

Aleksandrs, programmētājs no Madonas novada: “Nevar noliegt, ka mūsu sabiedrība, ietekmējoties no Eiropas vērtībām, kļūst arvien atvērtāka. Tajā pašā laikā mums ir spēcīgas reliģiskās autoritātes, kuras, saprotams, neatbalsta tik mūsdienīgu dzimumu lomu skatījumu. Arī vecākā un vidējā paaudze joprojām turas pie konservatīvajām vērtībām. Nezinu, vai tieši pirmsskolas vecumā, bet bērni par šiem jautājumiem jāizglīto. Nedrīkst ļaut viņiem augt stikla traukā, bet jāmāca akceptēt dažādību. Pat ja to nedarīs skola un ģimene, tālākajā dzīvē viņi vienalga ar šiem jautājumiem saskarsies. Tikai tad tos būs daudz grūtāk saprast un pieņemt.”

 

Kārlis Vanags, tūrisma nozares darbinieks no Rīgas: “Simtprocentīgi piekrītu tam, ka bērniem jāstāsta par dzimumu lomām. Mana vecuma jaunieši tika audzināti konservatīvā garā, taču mūsdienu bērni, pat ja aizliegs šādu grāmatu izplatību, sev neskaidro uzzinās tīmeklī. Vai tādā gadījumā nebūtu labāk, ja par šiem jautājumiem viņi mācītos skolā profesionāla pedagoga vadībā?”

 

Anita Skerškāne no Daugavpils: “Uzskatu, ka dzimumu lomām nav jābūt tik kategoriski nodalītām. Vienlaikus, ja dzimumu lomas kļūs tik elastīgas, kā tas lielā mērā notiek Eiropas rietumvalstīs un ASV, tiks izjaukts balanss. Domāju, ka Dievam tomēr bija kāds augstāks mērķis, kāpēc sievietei viņš izlēma piešķirt mātes, ģimenes pavarda sargātājas lomu, bet vīrietim bija jābūt ģimenes galvenajam apgādniekam.”

 

Uzziņa

* 54 nevalstiskās organizācijas valsts augstākajām amatpersonām iesniegušas protesta vēstuli par Labklājības ministrijas atbalstītu “dzimumu identitāti graujošu” un “tendenciozu” bērnu grāmatu izplatīšanu, kurā pieprasa labklājības ministres Ilzes Viņķeles demisiju.

* NVO pieprasa nekavējoties aizliegt grāmatu “Diena, kad Kārlis bija Karlīna” un “Diena, kad Rūta bija Rihards” izplatīšanu un pasniegšanu bērniem, kā arī metodisko materiālu pedagogiem “Bērnudārzi, kuros ir vieta PepijPrinčiem un PirātPrincesēm”.

* Protesta vēstulē teikts, ka šādu grāmatu izplatīšana apdraud valsts pamatus – ģimeni kā īpašo sievietes un vīrieša savienību, kā arī bērna tiesības uz savu tradicionālo identitāti.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+