×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Vai jāatjauno obligātais karadienests? Atbild “LA” lasītāji (1)

20140401200552_7941

Mūsu ilggadējiem lasītājiem vaicāju, vai Latvijā nepieciešams atjaunot obligāto karadienestu?

Vilhelms Klincāns Jūrmalā: “Obligātais karadienests ir vajadzīgs. Tas jebkuram vīrietim nāk tikai par labu. Kādi tagad ir jaunieši! Es saku – memļaki: vienā rokā cigarete, otrā alus pudele, stāja kā jautājuma zīme. Armija disciplinē, liek nodarboties ar sportu, rezultātā uzlabojas veselība. Iesauktu kaut vai uz sešiem mēnešiem. Karadarbībai šie zēni nederēs. Šodien karš notiek ātri. To jau parādīja notikumi Krimā. Arī Latvija divu mēnešu laikā būtu ieņemta. Cita lieta zemessardze, tur iesaistās īstie vīri, turklāt brīvprātīgi.”

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Valentīna Kalvāne Nīcgalē: “Šaubos, vai šodien vajadzētu to atjaunot. Tas prasītu budžeta līdzekļus. Labāk stiprināt kopējo aizsardzību, arī zemessardzi. Skolās gan varētu lielāku uzsvaru likt uz fizisko sagatavotību, iepazīstināt ar ieročiem, bet meitenēm mācīt, kā sniegt pirmo medicīnisko palīdzību. Ar jauniešiem vispār ir bēdīgi – cik tagad aiziet bojā autoavārijās un lietojot narkotikas!”

Gunta Krūmiņa Smiltenes novadā: “Domāju, ka armiju vajag, vismaz vienai daļai lauku jauniešu tā pat ir nepieciešama. Skatos, kādi viņi ir tepat tuvumā – gļēvi, ar kaitīgiem ieradumiem. Ja iesauktu dienestā vismaz uz gadu, būtu kaut armijas rūdījums. Tas vajadzīgs pašu jauniešu labā. Bet arī valstiski tam būtu nozīme. Varbūt tad mūsu lielais kaimiņš nebūtu tik iedomīgs, ka viss notiks tāpat kā 1940. gadā.”

Ignāts Trepšs Valkā: “No vienas puses, dienests vajadzīgs, lai norūdītu jauno paaudzi. Tad tie būtu pavisam cita kaluma zēni. Arī trīsdesmitajos gados Latvijā bija obligātais karadienests – ne ilgāks par gadu. No otras puses, šie jauniesaucamie nekad nevarēs aizvietot profesionāli sagatavotos karavīrus. Esmu varbūt pesimists, bet domāju, ja būs trešais pasaules karš, tad pretinieki nesēdēs viens otram pretim ierakumos, tad būs atomkarš, briesmīga pasaules bojā eja.”

Staņislavs Ružāns Daugavpils novadā: “Karadienests nav jāatjauno. Šodien kara tehnoloģijas ir tik modernas, sarežģītas, ka viena gada laikā nevarēs apgūt. Turklāt, lai ar tām rīkotos, vajadzīgi izglītoti un gudri jaunieši. Tāpēc, kas vēlas, lai paši dodas pieteikties bruņotajos spēkos, kā dzirdēju radio, tur vakances esot. Bet runas par iespējamu iebrukumu mūsu valstī man šķiet pārspīlētas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. NOTEIKTI vajag obligāto karadienestu, JO: 1) zēni iegūtu prasmi nest savu bieži vien skaisto augumu, 2) uzlabotu savas prasmes un būtu sportiski, veikli, varoši un DAUDZ APZINĪGĀKI, koleģiālāki, izlēmigāki, 3) karadienests jau nav VIENĪGI spriedelējumi par valsts aizstāvības iespējām, bet ari profesionālā sagatavotiba viņiem tiktu pienācīgi augsta!!! Lepojos ar saviem brāļiem, kuri bijuši karadienestā , jutos drošībā viņu tuvumā!!! Lepojos ar dēliem, kuri no obligātā karadienesta atnāca vīrišķīgi, izveicigi, sportiski, muskuļoti!!! Tagad bieži var redzēt” cāļa smadzenes” zēniem muskuļu vietā!!! KO gan NO tādiem pēpakiem gaidīt???

Draugiem Facebook Twitter Google+