×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. marts, 2015
Drukāt

Kad jāizkar Latvijas valsts karogs pie dzīvojamām ēkām? (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kalendārā 4. jūlijs atzīmēts kā ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena, un man pie savas mājas jāizkar karogs ar sēru lenti, citādi var uzlikt administratīvo sodu. Taču 4. jūlijā ir arī ASV valsts svētki – Neatkarības diena. Ja es šajā datumā gribu svinēt ASV Neatkarības dienu, vai drīkstu pie mājas izkārt otru Latvijas valsts karogu bez sēru lentes? OSVALDS JĒKABS BATARAGS IECAVAS PAGASTĀ

Latvijas valsts karoga likuma 7. pants paredz, kādos datumos valsts karogs jāizkar pie dzīvojamām ēkām. Šo simbolu var izmantot arī citās dienās – tautas, reliģiskajos un ģimenes svētkos, atceres dienās un citos gadījumos, garantējot tam pienācīgu cieņu.

Ko darīt, ja cilvēks oficiālajā sēru dienā grib svinēt citus svētkus vai, piemēram, savu dzimšanas dienu? Par līdzīgu situāciju ir pat iesniegta prasība Satversmes tiesā. Rīdziniece Solvita Olsena pie savas mājas sēru dienā, 14. jūnijā, neizkāra karogu, jo rīkoja viesības. Par to viņai uzlika administratīvo sodu. Olsena to pārsūdzēja un jau ir iesniegusi konstitucionālo sūdzību Satversmes tiesā.

Kamēr Satversmes tiesa nav pieņēmusi lēmumu un atcēlusi likuma normu, spēkā ir pašreizējā kārtība, proti, valsts noteiktajās sēru dienās jāizkar sēru karogs. Ja vēlaties 4. jūlijā svinēt ASV Neatkarības dienu, izkārt divus Latvijas valsts karogus – vienu ar sēru lenti un otru bez tās – būtu absurdi, taču blakus Latvijas karogam jūs varat izkārt ASV karogu. Iepriekš minētā likuma 7. pantā teikts, ka citas valsts karogu izvieto aiz Latvijas karoga.

Uzziņa

Latvijas valsts karogs pie dzīvojamām ēkām jāizkar:

1. maijā (Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas dienā);

4. maijā (Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā);

21. augustā (likuma “Par Latvijas Republikas valstisko statusu” pieņemšanas dienā);

11. novembrī (Lāčplēša dienā);

18. novembrī (Latvijas Republikas proklamēšanas dienā).

Sēru noformējumā:

25. martā (komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā);

14. jūnijā (komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā);

17. jūnijā (Latvijas Republikas okupācijas dienā);

4. jūlijā (ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienā);

decembra pirmajā svētdienā (pret latviešu tautu vērstā totalitārā komu­nistiskā režīma genocīda upuru piemiņas dienā).

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ja valsts tik strikti grib karināt tos karogus,tad lai tajās dienās,kas nav brīvdienas- par pāris stundām samazina darba laiku- tad cilvēki labāk atcerēsies,kad tas jādara !

  2. 2 dienas- 16.04. un 17.04. vēroju, ka citām mājām ir izkārti Latvijas valsts karogi (bez sēru lentas) uz Hospitāļu ielas, dažām mājām arī citur, bet nav saprotams, kāpēc.
    Pameklēju internetā, bet nekur nav redzams iemesls. Vispār liekas, ka karogi tiek karināti pārāk bieži, nesaprotami un nevajadzīgi. Tas maitā ne tikai karogu kā materiālu lietu, bet jo vairāk cilvēku svētku vai sēru sajūtas. Viss notrulinās. Ja jau sēro 25.03. un 14.06., kāpēc vēl jāsēro decembrī ??

  3. Jā, sēru dienu mums ir tikpat cik svētku dienu! Un tad brīnāmies, ka tauta ir depresijā.

  4. Es ceru ka Saeima kaut kad spēs pieņemt lēmumu ka sērojam ne vairāk kā vienu dienu gadā. Nav ko dalīt Latvijas tautu arī sēru dienās. Latviejas karavīrus pieminam 11.11. Tā pat vajag arī tautas nomocīto piemiņai ieviest vienotu vienu sēru dienu.

  5. Obligatais piespiedu patriotisms Atbildēt

    Ir kauna lieta un neved uz cienu bet gan uz pretejo nevis pret Latvijas valsti bet pret to saurpratigo, aklo birokratiju kas to uzspiez.

Draugiem Facebook Twitter Google+