Dabā
Laika ziņas

Vai Jāņi šogad būs bez jāņuzālēm?0

Foto – LA.lv

Sinoptiķis Toms Bricis pieļauj iespēju, ka šogad ap Jāņu laiku Latvijā jāņuzāles jau varētu būt noziedējušas. Ceturtdienas rītā “Latvijas Radio 1” raidījumā “Labrīt” T.Bricis stāstīja, ka šogad, siltajam laikam sākoties agri un turpinoties noturīgi, ir jau iespējams sākt vākt sienu.

“Labs siena laiks ir sācies tieši šobrīd, un Latvijā bieži negadās, ka ilgstoši pirms Jāņiem laiks ir sauss, jo, kā zināms, vislabākais siens ir vācams tieši pirms Jāņiem. Vienlaikus ir arī bažas, ka jāņuzāles varētu līdz Jāņiem pārziedēt un uz Jāņiem nebūs ne margrietiņu, ne citu jāņuzāļu, jo viss jau būs paspējis izziedēt, ” sacīja T.Bricis atgādinot, ka līdzīgi bijis 2016.gadā.

Tad diezgan silts un karsts laiks bija pirms Jāņiem, bet tas nav salīdzināms ar to, ko mēs piedzīvojam šobrīd, sacīja sinoptiķis. “Redzēsim, kā būs līdz Jāņiem. Skaidrs, ka tuvākās divas nedēļas paies ar labiem, karstiem un vasarīgiem laikapstākļiem. Starp citu, vasara šobrīd jau ilgst divarpus nedēļas, lai gan šķiet, ka tā jau ilgst veselu mūžību,” skaidroja T.Bricis.

“Priekšā vēl ir trīs kalendārie mēneši. Man liekas, ka, ja tā turpināsies, tad mēs būsim aizmirsuši, ka pie mums vispār ir ziemas,” mazliet joku atļāvās laika apskatnieks.

LA.lv