×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. februāris, 2013
Drukāt

Vai jau zināt, par ko balsosiet pašvaldību vēlēšanās?


Valdis, pensionārs Jēkabpilī:
 “Nezinu, par ko balsot, jo neredzu, kam varētu uzticēt pilsētas vadību. Visiem līdzšinējiem deputātiem pirmajā vietā bijusi sava kabata, kaut gan pirmajā vietā būtu jābūt valstij, tad tautai un tad tikai pašu kabatai. Turklāt nav jau arī informācijas.

 

Varbūt strādājošajiem tās ir vairāk, bet mēs, pensionāri, pat pilsētas oficiālajā avīzē vēl nevaram neko uzzināt par iespējamajiem kandidātiem. Pirms Jaunā gada pavīdēja informācija, ka tikšot dibināta jauna partija, bet kas ar to notika, kas tajā iestājās vai neiestājās, tā arī nav zināms.”

 

Kristīne, 
biroja darbiniece Rīgā:
 “Skaidrs tikai tas, ka par Ušakovu es nebalsošu. Esmu gan apmeklējusi domes rīkotos pasākumus Jāņos un valsts svētkos, taču liekas, ka tiem pēdējā laikā tērē pārāk daudz mūsu naudas. Un sabiedriskajā transportā patlaban jau tik daudzus vizinām bez maksas, ka man sāk šķist – tūliņ būšu vienīgā, kam par braukšanu jāmaksā. Ja jau tik daudzus vadājam bez maksas, varbūt maksājošajai daļai arī varētu samazināt biļešu cenas? Citādi sanāk diezgan negodīgi. Domāju, arī par Ēlerti nebalsošu, bet par ko balsot, vēl neesmu izlēmusi, jo skaidrs, ka no esošā piedāvājuma var izvēlēties tikai mazāko ļaunumu, nevis lielāko labumu.”

 

Ruta, 
lektore Daugavpilī:
 “Nezinu, par ko balsošu, tāpēc ka jau pusotru gadu neskatos televīziju un vēl neesmu redzējusi nevienu pašvaldības amata kandidāta pretendentu. Zinu, ka nebalsošu par pašreizējiem domes vadībā esošajiem, jo satrauc siltuma izmaksu paaugstināšanās līdz gandrīz diviem latiem par kvadrātmetru un kriminālā gaisotne, kas ieskauj šos ķīviņus domē. Mani personīgi apkures tarifi neietekmē, jo dzīvoju privātmājā, tomēr sajūta ir nepatīkama.”

 

Vadims, 
pensionārs Rīgā: 
”Balsošu par Ušakovu. Ir acīmredzams, ka viņa laikā pilsēta kļuvusi skaistāka un kārtīgāka, notiek dažādi sarīkojumi, vecie ļaudis var bez maksas izmantot pilsētas sabiedrisko transportu, kas ir ļoti svarīgi, jo mums, pensionāriem, ir tik daudz citu izdevumu, īpaši ziemā. Pašreizējā pašvaldības vadība iestājas par pilsētas iedzīvotāju interesēm, rūpējas par labklājību un ērtībām, nevis par absurdiem nacionāliem jautājumiem kā, piemēram, to grib darīt Ēlerte. Vispār nesaprotu šo saukli: “Atdosim Rīgu Latvijai!” Vai tā būtu atņemta? Turklāt man patīk, ka dome atbalsta ģimenes ar bērniem – mana mazmeita, pateicoties domes atbalstam, tagad iet uz labu privāto dārziņu.”

 

Andra (vārds mainīts), projektu vadītāja Krustpils novadā:
 “Vēl nezinu, par ko balsošu, jo nav bijis laika iedziļināties spēku sadalījumā. Man gan ir doma, par ko balsot no personāliju viedokļa – protams, ja šie cilvēki vispār balotēsies šajās vēlēšanās, uz ko gan ļoti ceru. Kopumā to, par ko es balsošu, vairāk nosaka nevis partijas piederība, bet gan konkrētās personālijas. Ir dažādas lietas, kuras man neliekas īsti pareizi risinātas pašreizējās pašvaldības laikā, taču izlemšu droši vien pēdējā brīdī, jo pašreiz nepavisam nav laika iedziļināties iemeslos, kādēļ viena vai otra lieta risināta tieši tā un ne citādi.”

 

Kārlis, 
students Rīgā:
 “Nezinu, par ko balsošu un kur balsošu, jo deklarējies esmu dzimtajās Cēsīs, kaut gan ikdienā daudz vairāk laika pavadu Rīgā un pat īsti nezinu, kas Cēsīs kandidēs vēlēšanās. Ir lietas, kuras gribētu redzēt citādi gan Cēsīs, gan Rīgā. Var jau būt, ka vēl paspēšu pārdeklarēties.”

 

Centrālā vēlēšanu komisija aicina līdz 3. martam deklarēties pašvaldībā, kurā reāli dzīvo, jo 3. marts iezīmē 90 dienu termiņu līdz vēlēšanām un ir diena, kad Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP), pamatojoties uz Iedzīvotāju reģistrā esošajām ziņām, katrs vēlētājs ir jāiekļauj reģistrētajai dzīvesvietai atbilstošajā vēlēšanu iecirknī.

No 18. līdz 23. martam PMLP katram vēlētājam pēc reģistrētās dzīvesvietas adreses pa pastu izsūtīs paziņojumu.

Kandidātu sarakstu iesniegšana 2013. gada pašvaldību vēlēšanām notiks no 12. līdz 22. aprīlim.

Pašvaldību vēlēšanas plānotas 1. jūnijā.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+