Ekonomika
Darbs

Vai jauniešu prasmes atbilst darba devēju gaidām, skaidros eksperti0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Sākoties jaunajam mācību gadam, tiek aktualizēts jautājums, vai mūsdienu jauniešu, kuri uzsāk darba gaitas, prasmes atbilst darba devēju gaidām, un cik būtiski ir izglītībai iet roku rokā ar praksi un darba tirgus prasībām.

Lai izrunātu šos jautājumus kopā ar ekspertiem, trešdien, 19.septembrī, notiks diskusija “21. gadsimta prasmes, kas nepieciešamas darba tirgu”, kura notiks plkst.11 “SEB bankas” Inovāciju centrā, Vaļņu ielā 11, 3. stāvā.

Pasākuma laikā “SEB bankas” valdes loceklis Arnis Škapars iepazīstinās ar jauniešu aptaujas rezultātiem – kādi ir jauniešu ienākumu avoti, cik daudziem nākas apvienot mācības ar darbu, kādas ir gaidas attiecībā uz algām un ko jauniešu vēlas sasniegt savā karjerā.

Latvijas Darba devēju konfederācijas Izglītības un nodarbinātības jomas vadītāja Ruta Porniece atklās, ko topošajā darbinieku paaudzē vēlas redzēt darba devēji, cik lielā mērā jauniešu zināšanas un prasmes atbilst darba tirgus prasībām un vai vēlamās algas apmērs ir reāls.

Saistītie raksti

Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra dalīsies pārdomās par mūsdienu izaicinājumiem augtākās izglītības jomā un stāstīs, kā jāmainās izglītības saturam, lai tas atbilstu mūsdienu darba tirgus prasībām.

Savukārt LU Biznesa, ekonomikas un vadības fakultātes maģistra studiju programmas “Sabiedrības vadība” studente Olga Jasjuļaņeca dalīsies savā pieredzē, vai augstskolā iegūtas zināšanas un prasmes atbilst darba devēja prasībām, kas no mācību laikā iegūtā noder un kā trūkst.

Jasjuļaņeca arī novērtēs aptaujas rezultātus par jauniešu gaidām attiecībā uz darba algām.

“SEB banka” aicinām piedalīties pasākumā, uzdot jautājumus un iesaistīties diskusijā.

LA.lv