Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
16. septembris, 2016
Drukāt

Vai jauns nodoklis? Protestē pret iecerēm nekustamo īpašumu darījumu procesā (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Paužot protestu, vairākas organizācijas piektdien neapmeklēs Saeimas Juridiskās komisijas rīkoto konferenci par nekustamo īpašumu darījumu procesu reformu.

Organizācijas uzskata, ka konference tiek izmantota kā aizsegs, lai Latvijas Zvērinātu notāru padome varētu Saeimā lobēt obligāto notariālā akta formu darījumos ar nekustamo īpašumu, kas pēc būtības nozīmētu jauna “notāru nodokļa” uzspiešanu sabiedrībai, norāda organizāciju pārstāve Inese Ozoliņa.

Pasākumu neatbalsta Nacionālo nekustamo īpašumu attīstītāju alianse (NNĪAA), Ārvalstu investoru padome Latvijā (ĀIPL), Zvērinātu advokātu padome un Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācija un vēl citas.

Ozoliņa skaidro, ka Tieslietu ministrija speciāli izveidotā darba grupā pēc diskusijām ar sabiedriskajām organizācijām un citām valsts institūcijām atteikusies no notāru iniciētas idejas par obligātu notariālo formu darījumos. Tā vietā kā alternatīva izvirzīti uzlabojumi esošās sistēmas ietvaros.

“Mūsu organizācija jau pauda neapmierinātību Saeimas Juridiskās komisijas vadītājam Gaidim Bērziņam par rīkoto konferenci, informējot par obligātās notariālās formas darījumos ieviešanas negatīvo ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi un investīciju piesaisti. Vienlaikus mums nav pieņemams veids, cik “brutāli” un mērķtiecīgi šī notāru ideja tiek virzīta dažādos likumdevēju un izpildvaras līmeņos, nemaz nerēķinoties ar sabiedrības un uzņēmēju interesēm,” pauž Jānis Loze, LTRK pārstāvis.

Diskusijas ieinteresēto pušu starpā notiek par obligātu notariālu aktu un 0,5% nodevas notāriem piemērošanu darījumos ar nekustamo īpašumu.

Saeimas Juridiskās komisijas sadarbībā ar Latvijas Zvērinātu notāru padomi piektdien rīko starptautisku konferenci “Vai vajadzīga nekustamo īpašumu darījumu procesu reforma? Iespējamo likumprojektu ex-ante izvērtējums”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nekādā gadījumā! Atbildēt

    Pietiek jau ar bankām! Tagad lobēs arī notārus?!

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+