×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Vai jūs aizvainojuši labklājības ministres izteikumi?


Biruta Priedniece 
Liepājā: 
”Mani viņas vārdi dziļi personīgi aizskāra, tāpēc atbalstu labklājības ministres Ilzes Viņķeles demisijas pieprasījumu. Nespēju aptvert, kā ministre var runāt šādas lietas. Es tik daudzus gadus pēc vislabākās sirdsapziņas strādāju vienā darbavietā, un tagad man pasaka, ka es neesmu nopelnījusi sev pieklājīgas vecumdienas.

 

Kur gan citur es varēju strādāt kā vien Latvijā! Mums nebija izvēles, jo neviens jau neprasīja, vai gribam tikt okupēti. Ja ministre būtu dzīvojusi tajā laikā, tad viņa tagad būtu tādā pašā stāvoklī kā mēs. Mēs vienmēr esam strādājuši Latvijai, un uzskatu, ka esmu savu vecuma algu nopelnījusi godam. Es nesūdzos par pensiju – kā ir, tā jādzīvo, bet, ja man pasaka, ka es to neesmu nopelnījusi, ir ļoti skumji. Un par to viņas nožēlu runājot – izlietu ūdeni nesasmelsi.”

 

Leonora Vilciņa 
Bauskā: 
”Tas, ko ministres kundze pateica, man neizraisa nekādas emocijas, jo uzskatu, ka kārtējo reizi kādam ir bijis izdevīgi viņu pazemot. Ne jau viņas vaina, ka visi likumi ir tādi, kādi tie ir. Tā ir sistēmas vaina, viņa to viena pati neizveidoja. Nevajag taisīt brēku tur, kur tā nav vajadzīga. Jā, mēs, pensionāri, ciešam, bet ne jau Viņķeles dēļ. Visi vienkārši izrāvuši no konteksta pāris teikumu un neiedziļinoties gāž viņai virsū pārmetumu samazgas. Tas, ko viņa teica, ir pareizi – visu to, ko mēs savā laikā radījām, PSRS izpostīja vai sagrāba sev, bet, redz, Viņķelei tagad jānodrošina mums pensijas.”

 

Inta 
Vangažos: 
”Viņķelei ministres krēsls jāpamet. Esmu gatava doties arī uz protesta akcijām. Tā ir bezkaunīga attieksme pret cilvēkiem, tas dziļi aizskāris arī mani personīgi. Esmu bijusi izsūtīta, bet, atgriežoties dzimtenē, strādājusi neskaitāmus gadus un negribot pacietusi padomju slogu. Es atmodas laikā devos uz barikādēm, lai mūsu Latvija būtu brīva, bet par to man tagad jādzird šādi vārdi. Bez mums jaunajiem Latvijas tagad nemaz nebūtu.”

 

Juris Pētersons 
Rīgā:
 “Nezinu gan, vai vajag demisiju, jau tā bardaks valstī. Tad jāmeklē jauns ministrs un lietas labā nekas netiek darīts. Un tad atkal, kamēr jaunais iejūtas un saprot, kas jādara… Runāju ar dēlu, viņš teica, ka pensionāri neesot visu pareizi sapratuši. Esot daži teikumi izrauti no ministres teiktā un uztaisīts skandāls. Tā jau laikam arī ir. Viņa jau neteica, ka atņems mums pensiju. Un pie tā, ka Latviju okupēja, neesam vainīgi ne mēs, ne Viņķele, tāda vienkārši ir dzīve.”

 

Gaida Vitenberga 
Talsos:
 “Jā, padomju laikā bija cita politika, cits laikmets un cita iekārta. Bet tas, kas notika, nebija atkarīgs no mums – mēs šo pasauli nevarējām izmainīt. Tāpēc, manuprāt, Viņķele nepareizi spriež. Mēs neko nevarējām darīt, vienīgi turpināt strādāt, lai izdzīvotu. Neskatoties ne uz ko – visi, kas gadiem strādājuši, esam savu pensiju nopelnījuši. Un, kas mums pienākas, tas jāsaņem. Politiķiem jādomā, ko runā.”

 

Jāzeps Lazdāns 
Līvānos: 
”Viņķelei ir jāatkāpjas. Un patiesībā ne tikai par šo gājienu, bet arī par iepriekšējiem. Mani vispār neapmierina “Vienotības” darbība sociālajā jomā. Esmu par progresīvo ienākuma nodokli, un man ļoti svarīgas sociāldemogrāfiskās intereses, bet “Vienotības” politika ir ļoti tālu no tā visa. Kas attiecas uz Viņķeles pēdējo izteikumu par pensionāriem, domāju, viņai vajadzētu par to parunāt ar saviem bijušajiem skolotājiem, ārstiem, vecākiem un visiem, kas padomju gados ir viņu audzinājuši. Varbūt pēc tam viņa būtu daudz piesardzīgāka savos izteikumos.”

 

Fakti

* (..) pienesums citai valstij nevar tikt adekvāti novērtēts šeit, un visas tās pensijas, ko maksā atjaunotā Latvijas valsts, faktiski nāk no naudas, ko šie cilvēki nav radījuši.” Ilze Viņķele par Latvijas pensionāriem žurnālā “Playboy”.

* Latvijas Pensionāru federācija šo ministres izteikumu uztvērusi kā necieņas izpausmi pret vecāko paaudzi un pieprasa ministres demisiju.

* Ministre paudusi nožēlu, ka viņas viedoklis aizvainojis daļu pensionāru, un sacījusi, ka neapšauba viņu devumu Latvijai. Viņas doma bijusi, ka pensionāru labklājība ir atkarīga no tā, cik godprātīgi nodokļus maksā šā brīža Latvijas darbspējīgie iedzīvotāji.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+